Nawigacja

NAUCZANIE ZDALNE

Informacje

Sprawozdanie z przeprowadzanych lekcji z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

 

W roku szkolnym 2023/2024 wykorzystane zostały jako pomoc w nauce języków obcych dostępne w szkole tablety pozyskane z programu Laboratoria Przyszłości.

Po wypożyczeniu tabletów zostały one uruchomione, skonfigurowane i połączone z siecią wi-fi dostępną w szkole.

Tablety używane były przez cały rok szkolny w klasach V i VI na lekcjach języka angielskiego, oraz w klasach VII na lekcjach języka niemieckiego. Zakres zastosowania tabletów obejmował następujące obszary:

- utrwalanie poznanego na lekcji słownictwa poprzez aplikacje służące do uczenia się (m. in. Wordwall)

- używanie tłumacza Google i umiejętność interpretacji uzyskanego w ten sposób tłumaczenia, weryfikacja błędów

- wyszukiwanie w internecie informacji na temat, który poruszaliśmy na lekcji (np. ekologia, pomysły na wakacje itp.)

- śpiewanie piosenek (tablety służyły do wyświetlania tekstu)

- gry językowe w wersji elektronicznej (Hangman, pociągi, labirynt itp.)

Używanie tabletów wzbogaciło zajęcia lekcyjne, pomogło uczniom w nabyciu umiejętności potrzebnych w cyfrowym świecie oraz podniosło atrakcyjność zajęć.

Podsumowując,  stwierdzić, że użycie tabletów na zajęciach języka obcego jest bardzo przydatne do tego,  by podtrzymać zainteresowanie uczniów, przyzwyczajonych do świata cyfrowego. W następnych latach planowane jest dalsze użycie tabletów jako pomocy naukowej.

 

Urszula Krupa

kliknij_Zdjęcia_zdjęcia


Precyzja i zabawa

Uczniowie klasy VII na lekcji chemii sprawdzali swoje umiejętności w ważeniu. Większość dzieci po raz pierwszy spotkała się z wagami szalkowymi oraz z odważnikami. Była to okazja do rozwijania współpracy w grupach, do nabycia umiejętności precyzyjnego ważenia oraz kształtowania umiejętności matematycznych.

Dużo zabawy sprawiła uczniom zabawa pałeczkami magnetycznymi. Sprawdzanie jakie przedmioty są przyciągane, a jakie nie, pozwoliło utrwalić zagadnienia z magnetyzmu.

Zajęcia przeprowadzone były w oparciu o pomoce z programu „Laboratoria Przyszłości”.

                                                                                                                      Anna Grewling-Snuszka

kliknij_Zdjęcia_zdjęcia


 

Laboratoria przyszłości w klasie 2a.

    Wykorzystanie klocków Korbo, które szkoła otrzymała w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”  może być bardzo różnorodne. Powierzając każdej grupie wyzwanie (zadanie), jej członkowie uczą się ze sobą współpracować i pomagać sobie nawzajem by wspólnie osiągnąć zamierzony cel. Rozwijają umiejętność logicznego i kreatywnego podejścia do problemu. „Burze mózgów”, wzajemne uzupełnianie i rozwijanie swoich pomysłów to świetny patent na pokazanie uczniom jak wartościowa jest umiejętność pracy w grupie. Przez taką formę pracy rozwijamy w dzieciach umiejętność komunikacji interpersonalnej i uczymy właściwych interakcji społecznych, a wspólne omawianie projektu, strategii i sposobów osiągnięcia celu powoduje, że każdy uczestnik czuje się w grupie ważny i potrzebny.

Oprócz prac konstrukcyjnych, które uczniowie uwielbiają, wykorzystujemy je do układania kolorowych nut, aby grać np. na rurkach bum – bum. Świetnie służą także jako sudoku lub do gry w statki. Szkoda, że nie ma więcej kompletów tego samego typu, gdyż wtedy wszystkie dzieci miałyby podobny punkt wyjścia do określonego zadania.

 

Aktualności

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
    ul. Mała Poznańska 1
  • 67-26-17-005
    67-26-17-059

Galeria zdjęć