Nawigacja

Sport

  Sekcja żeglarska UKS "Dwójka ".

 

                                                                   Władze UKS "Dwójka".                                                                                                                 

 

Prezes - Pan Józef Grewling                                                                                       

Sekretarz - Pan Leon Pływaczyk

Kierownik d.s szkolenia sekcji żeglarskiej - Pan Przemysław Kabat

Trener - Pan Krzysztof Grewling

W życie naszego Klubu włączają się aktywnie rodzice, którzy pomagają nam, wspierają nas, kibicują nam

i są z nami. 

Zajęcia na naszej szkolnej przystani odbywają się w środy i piątki.

Zawodnicy sekcji żeglarskiej:

 MACIEJ FILIPIAK    ANTONI STANICKI ALEKSANDER JANIK ​​ HELENA STANICKA  JAN MICHALSKI  JERZY MICHALSKI

​                                                                                     KRZYSZTOF GREWLING - nasz trener

 

===============================================================================================

 

             Z ŻYCIA KLUBU  Z ŻYCIA KLUBU  Z ŻYCIA KLUBU  Z ŻYCIA KLUBU  Z ŻYCIA KLUBU 

        

                AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI  

 

=========================================================================

 

 

SEZON 2022

W środę 11.05.2022 rozpoczęliśmy nowy sezon żeglarski. Zaczęło się jak zwykle od prac porządkowych na przystani, przeglądu sprzętu i pierwszego treningu. 

Na szkolnej przystani stawili się wszyscy zawodnicy i najmłodsi adepci sztuki żeglarskiej. Pan Przemysław Kabat przeprowadził pierwsze zajęcia teoretyczne dla młodszych zawodników, aby przypomnieć to co najważniejsze. Wiadomo, że praktyka musi wspierać się na solidnej teorii. 

Starsi zawodnicy przejżeli sprzęt i wypłynęli na jezioro. Żeglowania się nie zapomina - jak czytania i pisania, jazdy na rowerze czy tabliczki mnożenia.

 

Ahoj! Żeglarska przygodo!!!

 

==========================================================================

REGATY W CZERSKU.

 

W sobotę 28.05.2022 zawodnicy sekcji żeglarskiej naszego UKS-u wzięli udział w regatach żeglarskich w Czersku. Do zawodów zgłoszono 38 Optymistów. Nasz Klub reprezentowali: Emilia Kosmowska, Aleksander Janik, Jerzy Michalski, Maciej Filipiak i Antoni Stanicki.

Po przygotowaniu sprzętu o godz. 11 żeglarze ruszyli na jezioro. Warunki okazały się jednak mało sprzyjające i bardzo trudne. Silny wiatr (co akurat w tych zawodach jest atutem), deszcz i chwilami przenikliwe zimno skutecznie utrudniały zawodnikom starty w rywalizacji. Wielu uczestników, w tym również nasi – Antoni, Olek i Jerzy zaliczyło „wywrotkę”. Nie zrażeni jednak trudnościami, przemoczeni i zmarznięci wytrwali jednak do końca.

Po pięciu biegach sędzia uznał, że zawody można zakończyć.

Ostatecznie nasi zawodnicy osiągnęli pierwszy w tym sezonie sukces:

Antoni Stanicki – miejsce III, Olek Janik – miejsce IV, Maciek Filipiak – miejsce VIII, Jurek Michalski – miejsce X i Emilia Kosmowska – miejsce XX.

Drużynowo nasz zespół znalazł się na III miejscu.

Opiekę nad zawodnikami sprawowali – trener Krzysztof Grewling i Sławomir Stanicki.

 

      

 

 

 

Galeria zdjęć z regat w CZERSKU = Regaty - Czersk.

 

  = =================================================================================================

 

REGATY – CZŁUCHÓW 04.06.2022

 

W sobotę 4.06.2022 nasi żeglarze wzięli udział w Regatach o Zieloną Ekologiczną Wstęgę Jeziora Rychnowskiego w Człuchowie.

Na starcie stanęło ponad 30 Optimistów z klubów w Pile, Karsinie, Czersku, Szczecinku, Człuchowie i Rogoźnie.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Helena Stanicka, Aleksander Janik, Jerzy Michalski, Maciej Filipiak i Antoni Stanicki.

Pogoda była raczej plażowa niż żeglarska – gorąco, słonecznie i mało wiatru. Przez dwa pierwsze biegi zawodnicy mogli zaśpiewać – „dziś nie popłyniemy – nie ma fal, nie ma fal…”. Na szczęście „rozwiało się” i można było zrealizować cel – 5 biegów regatowych.

Starsi zawodnicy mieli spory kłopot ze słabym wiatrem – niestety pływali wolniej od żeglarzy „mniejszych rozmiarów”.

Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli kolejno: Antoni 4 miejsce, Olek 9 miejsce, Helena 14 miejsce, Jerzy 16 miejsce i Maciej 17 miejsce.

 

       

 

 

Galeria zdjęć z regat w Człuchowie = REGATY CZŁUCHÓW.

 

==================================================================================================

 

==================================================================================================

ZAKOŃCZENIE SEZONU 2020/2021

W piątek 8.10.2021 zakończyliśmy oficjalnie sezon żeglarski 2020/2021. Tradycyjnie odbyły się regaty na zkończenie i mała biesiada (smakowita pizza). 

Wyniki ostatnich w tym sezonie zawodów przedstawiają się następująco:

I miesjce - Aleksander Janik

II miejsce - Antoni Stanicki

III miejsce - Helena Stanicka

 

Do zobaczenia na wodzie wiosną 2022!!!

 

==================================================================================================

REGATY ŻEGLARSKIE W NASZYM KLUBIE

 

XXII Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie w klasie Optimist

o Puchar Starosty Powiatu Obornickiego

 

Dnia 18.09.2021 roku na Jeziorze Rogozińskim Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” w Rogoźnie był organizatorem już XX edycji Ogólnopolskich Regat Żeglarskich w klasie Optimist o Puchary Starosty Powiatu Obornickiego. W regatach tym razem wystartowało 40 Optimistów z następujących klubów :

 

 • ŻMKS Poznań

 • UKŻ „Wodniak” Piła,

 • UKS „Jedynka” Czersk,

 • K. Ż. „Kotwica” Rogoźno,

 • Yacht Klub Człuchów,

 • K.Ż. „Neptun” Wągrowiec,

 • UKS „Dwójka” Rogoźno.

Razem w regatach wystartowało 40 żeglarzy reprezentujących 7 klubów.

 

Optimisty zostały podzielone na 2 grupy A i B, którzy rywalizowali o Puchar Starosty Powiatu Obornickiego. Grupa A to zawodnicy do lat 11 (19 łodzi), a grupa B to zawodnicy starsi 12-15 lat (21 łodzi). Impreza została zorganizowana ze środków finansowych otrzymanych ze Starostwa Powiatowego w Obornikach i Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie oraz funduszy własnych Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka”.

 

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie Pana Przemysława Kabata, który bardzo gorąco przywitał wszystkich uczestników imprezy w imieniu dyrektora szkoły Pani Danuty Karolak. Życzył wszystkim miłych wrażeń z pobytu w Rogoźnie i szkole. Uroczystość otwarcia zgodnie z tradycją żeglarską rozpoczęła się od wystąpienia pocztu sztandarowego, który podniósł przy dźwiękach gongu banderę Polskiego Związku Żeglarskiego. Następnie Pan Przemysław Kabat wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie, a pełniący w klubie funkcję koordynatora ds. szkolenia powitał przybyłych na uroczystość otwarcia regat gości, którymi byli Prezes Stowarzyszenia Jezioro Rogozińskie Pan Walerian Grochowalski, sekretarz Rady Rodziców Pan Bartosz Filipiak oraz sympatycy klubu. Oficjalnego otwarcia regat dokonał Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” w Rogoźnie Pan Józef Grewling dziękując za liczne przybycie na regaty żeglarskie oraz życzył wspaniałych wrażeń i rywalizacji na zasadach „fair play”. Następnie zawodnicy przystąpili do rywalizacji, a nad ich bezpieczeństwem czuwali ratownicy z Oddziału Środowiskowego WOPR w Rogoźnie, sędziom głównym był Pan Łukasz Smołka z Piły, któremu pomagały uczennice – Amelia Purgiel i Marta Grabarczyk. Zarząd klubu dziękuje za pomoc w organizacji regat następującym osobom – Marcie Grill i Lidii Krenz oraz Emilowi Kędziorze, Jakubowi Kowalskiemu i Pawłowi Nowakowskiemu, którzy tradycyjnie prowadzili sekretariat regat. Po uroczystości wszystkich zaproszonych gości, sympatyków klubu i opiekunów zaproszono na słodki poczęstunek przy kawie.

 

W sobotę dnia 18.09.2021 roku przy pochmurnej pogodzie i padającym deszczu na szczęście tylko podczas uroczystości otwarcia regat wiał umiarkowany wiatr i sędziemu sprawnie udało się rozegrać 5 wyścigów. Podsumowując można stwierdzić, że aura była dla twardych młodych żeglarzy goszczących w Rogoźnie. Wszyscy przetrwali trudne warunki i po zakończonych regatach wszyscy z uśmiechem wrócili do przystani.

 

 

 

 

Wyniki końcowe regat po rozegraniu 5 wyścigów:

 

Grupa A Optimisty zawodnicy do 11 lat:

 

 1. Adam Szymankiewicz - ŻMKS Poznań,

 2. Maksymilian Flaczyński - ŻMKS Poznań,

 3. Anna Niklaus - ŻMKS Poznań,

 

miejsca zawodników UKS „Dwójka” Rogoźno: 10 – Antoni Stanicki i 15 Emilia Kosmowska.

 

Grupa B Optimisty zawodnicy od 12 do 15 lat:

 

 1. Dominik Mosiński - UKŻ „Wodniak” Piła,

 2. Agnieszka Kasprowska - K. Ż. „Neptun Wągrowiec”

 3. Aleksander Janik - UKS „Dwójka” Rogoźno,

 

miejsca zawodników UKS „Dwójka” Rogoźno: $ - Helena Stanicka, 7 – Stanisław Filipiak, 8 – Jerzy Michalski, 12 – Maciej Filipiak.

 

Pierwszych trzech zawodników w każdej klasie otrzymało okazałe puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, których wartość uzależniona była od zajętego miejsca. Dużo emocji było podczas losowania nagrody głównej, którą były sprzęt elektroniczny rozlosowany wśród wszystkich zawodników startujących w regatach ufundowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie. W wyniku przeprowadzonego losowania wśród wszystkich zawodników szczęśliwcem okazał się Adam Szymankiewicz z ŻMKS Poznań. Nagrodę specjalną losowaną pośród wszystkich zawodników ufundowaną przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie wręczył jej sekretarz Pan Bartosz Filipiak. Tradycyjnie Prezes Stowarzyszenia Jezioro Rogozińskie Pan Walerian Grochowalski ufundował najmłodszemu zawodnikowi puchar wypełniony słodyczami, który otrzymał urodzony w 2014 roku Mateusz Woś z Yacht Klub Człuchów – puchar wręczył Pan Prezes SJR Walerian Grochowalski. Na uroczystości zakończenia medale, puchary, dyplomy i nagrody wręczali Prezes UKS „Dwójka” w Rogoźnie Pan Józef Grewling, sekretarz UKS „Dwójka” Rogoźno Pan Leon Pływaczyk oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie.

 

Wyżywienie przygotowane przez sympatyków klubu i spożywane na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie, przy której działa klub. Zawodnicy w czasie przerwy między wyścigami otrzymali zimne i ciepłe napoje, słodycze, owoce oraz chleb ze smalcem i ogórki małosolne. Wszystkim tradycyjnie podobało się w gościnnym Rogoźnie ponieważ uczestnicy regat, zaproszeni goście i sympatycy żeglarstwa mile spędzili wolny czas.

 

Na zakończenie imprezy zabrał głos Pan Przemysław Kabat wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie dziękując wszystkim za wspaniałe zachowanie i sportową rywalizację. Podziękowała nalezą się również organizatorom regat za ich sprawne przeprowadzenie. Uroczystego zamknięcia regat dokonał Prezes UKS „Dwójka” w Rogoźnie Pan Józef Grewling po czym dokonano opuszczenia bandery PZŻ. Wszyscy tradycyjnie podczas pożegnania powiedzieli sobie do zobaczenia za rok w gościnnym Rogoźnie podczas XXIII edycji regat żeglarskich w klasie Optimist organizowanych w roku obchodów 25-lecia powstania UKS „Dwójka” w Rogoźnie.

 

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji regat następującym nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie – Marta Grill, Lidia Krenz i Sławomir Stanicki. Zdjęcia podczas regat wykonywał tradycyjnie nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie Pan Stanisław Kozłowski. Regaty mogły zostać zorganizowane na wysokim poziomie dzięki środkom finansowym przekazanym przez Starostwo Powiatowe w Obornikach, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie oraz środkom finansowym klubu. W imprezie wzięło udział około 80 osób – 40 zawodników i 40 osób towarzyszących (WOPR, komisja sędziowska, trenerzy i opiekunowie oraz rodzice zawodników).

 


 

====================================================================================================

ZAPROSZENIE NA REGATY

 

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „DWÓJKA” W ROGOŹNIE

ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

 

Adres do korespondencji:

Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka”

ul. Mała Poznańska 1; 64-610 Rogoźno;

tel. 67/2617005

 

Kontakt bezpośredni – organizator

Przemysław Kabat tel. 502 653 698 ; e-mail: przemouks@op.pl

Leon Pływaczyk tel. kom. 512 125 206

 

Zawiadomienie o Regatach

 

XXII Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie w klasie OPTIMIST

o Puchar Starosty Obornickiego i Burmistrza Rogoźna

 

1. Organizator:

Organizatorem regat jest Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” w Rogoźnie

 

2. Partnerzy wspierający finansowo:

 • Starostwo Powiatowe w Obornikach,

 • Burmistrz Rogoźna,

 • Rada Rodziców - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie.

 

3. Termin i miejsce regat

Regaty rozegrane zostaną w dniu 18.09.2021 roku na akwenie Jeziora Rogozińskiego

(Przystań Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” w Rogoźnie, ul. Mała Poznańska 1).

 

4. Przepisy:

Regaty rozegrane zostaną zgodnie z przepisami żeglarstwa 2021-2024, zawiadomieniem o regatach oraz

Instrukcją Żeglugi.

 

5.Warunki uczestnictwa i klasy:

 • Regaty zostaną rozegrane w kategoriach wiekowych w klasie Optimist:

- Optimist - zawodnicy do lat 11,

- Optimist - zawodnicy od 12 do 15 lat.

 • Zawodnicy startujący w regatach muszą posiadać ważne dokumenty obowiązujące w roku 2021,

 • Wszyscy uczestnicy biorą udział w regatach na własna odpowiedzialność,

 • Wpisowe do regat – zawodnicy 10.00 PLN (wpisowe obejmuje obiad, napoje i słodki poczęstunek w trakcie regat).

 • Żadna z czynności wykonana lub nie wykonana przez organizatora nie zwalnia uczestników regat od ponoszenia odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę spowodowaną przez zawodnika lub jego jacht wynikającą z udziału w tych regatach.

 • Obowiązują procedury sanitarne związane z pandemią koronawirusa.

 

6. Zgłoszenia i korespondencja

 • Zgłoszenia wstępne prosimy kierować pod nr tel. kom. 502 653 698 (Przemysław Kabat) lub e-mailem na adres przemouks@op.pl w miarę możliwości do dnia 15.09.2021 roku ze względów organizacyjnych.

 • Zgłoszenia ostateczne do regat należy dokonać w dniu regat tj. 18.09.2021 roku w biurze regat – gabinet wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie ul. Mała Poznańska 1 w godz. 8.00-9.30.

 • adres do korespondencji: UKS „Dwójka”, 64-610 Rogoźno, ul. Mała Poznańska 1.

 

7. Program regat:

 

SOBOTA 18. 09. 2021 roku

 

 • godz. 08.00 - 9.30 zgłoszenie do regat,

 • godz. 10.00 otwarcie regat,

 • godz. 10.25 odprawa kierowników ekip,

 • godz. 10.30 gotowość startowa (I seria wyścigów),

 • godz. 13.30 – 14.00 przerwa (słodki poczęstunek, napoje),

 • godz. 14.00 gotowość startowa (II seria wyścigów),

 • godz. 16.15-17.00 obiad,

 • godz. ok. 17.15 zakończenie regat, wręczenie pucharów, medali, dyplomów, nagród i upominków.

 

Przewiduje się rozegranie 6 wyścigów. Regaty zostaną uznane za ważne po rozegraniu 3 wyścigów

lub według ustaleń komisji sędziowskiej i organizatora Regat.

 

8. Instrukcja Żeglugi:

Instrukcja żeglugi będzie wywieszona na tablicy ogłoszeń na przystani UKS „Dwójka” Rogoźno w dniu

rozpoczęcia regat.

 

9. Pomiary

Pomiary kontrolne sprzętu i wyposażenie bezpieczeństwa określonego przepisami regatowymi

i klasowymi będą dokonywane przed regatami i podczas regat.

 

10.Prawa do wizerunku

Zgłaszając się do regat zawodnicy oraz osoby towarzyszące wyrażają zgodę na bezpłatne wykorzystanie

swojego wizerunku przez organizatorów i sponsorów podczas zdjęć, filmów i innych publikacji podczas

trwania regat oraz we wszystkich materiałach dotyczących regat.

 

11. Nagrody

 • trzech pierwszych zawodników indywidualnie w każdej klasie puchary medale, dyplomy i nagrody rzeczowe,

 • każdy zawodnik uczestniczący w regatach otrzyma upominek,

 • nagroda rzeczowa losowana spośród wszystkich startujących zawodników,

 • upominek specjalny dla trenera najliczniejszej przyjezdnej ekipy startujących zawodników,

 

12.Motorówki trenerów:

Wszystkie łodzie pomocnicze i motorówki trenerów ekip uczestniczących w regatach należy akredytować

na wnioskach u organizatora regat.

 

 

Serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w regatach, które organizujemy po raz 22.

Liczymy na Wasz udział w imprezie.

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W REGATACH

 

Za zarząd Prezes Józef Grewling

 

 

 

NOWY SEZON ŻEGLARSKI 2020/2021

 

W środę 6 maja 2021 rozpoczęliśmy nowy sezon żeglarski. Sprzątanie na przystani i pierwszy trening. Znowu poczuliśmy wiatr we włosach i dreszczyk emocji. Tego nam bardzo brakowało!!! Liczymy na wiele udanych startów, znakomite wyniki i świetną zabawę w naszej klubowej, żeglarskiej rodzinie. 

W galerii kilka zdjęć z inauguracji sezonu.

 

      

 

                                              Więcej zdjęć w galerii = Początek sezonu.

 

 

====================================================================================================

 

 

REGATY Z OKAZJI DNIA DZIECKA 

 

 

W dniach 5 i 6 czerwca 2021 Klub Żeglarski "Kotwica" Rogoźno zorganizował regaty z okazji Dnia Dziecka. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Burmistrza Rogoźna w klasie OPP do lat 11, w Memoriale im. Czesława Janusa w klasie OPP od lat 12 oraz w klasach OKD, Finn, Europa i Cadet. 

Nasz Klub reprezentowali: Helena Stanicka i Maciej Filipiak w klasie OPP od lat 12 i Antoni Stanicki w klasie OPP do lat 11. 

Rozegrano  5 biegów. Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli: Helena miejsce 5 a Maciej miejsce 10 w klasie OPP od lat 12.

W klasie OPP do lat 11 Antoni stanął na najwyższym stopniu podium i wygrał Puchar Burmistrza. 

 

Był to pierwszy po długiej przerwie występ naszych zawodników. Jak widać bardzo udany.

 

       

       GRATULACJE! GRATULACJE! GRATULACJE! GRATULACJE! GRATULACJE! 

 

     

 

                             Więcej zdjęć w galerii = Regaty z okazji Dnia Dziecka.

 

===================================================================

 

 

MŁODZI ADEPCI SZTUKI ŻEGLARSKIEJ

 

Od połowy czewrwca rozpoczęły się zajęcia szkoleniowe dla nowych uczniów z klas II i III, którzy chcą rozpocząć żeglarską przygodę. Szkolenie dla najmłodszych prowadzi Pan Przemysław Kabat. Młodzi adepci sztuki żeglarskiej  rozpoczynają od zajęć teoretycznych, aby niebawem  szkolić się już praktycznie na wodzie.

Życzymy najmłodszym wytrwałości, cierpliwości i odwagi!

Liczymy, że w nowym sezonie wielu z Was wystartuje razem z nami w regatach by czerpać radość i zadowolenie ze zdrowej rywalizacji i z osiągania sukcesów sportowych.

 

 

====================================================================================================

 

JESIENNY TURNIEJ KLAS W WĄGROWCU

W dniach 4-5.-9.2021 wągrowiecki klub żeglarski „Neptun” zorganizował XXXVI Jesienny Turniej Klas.

Nasz Klub reprezentowali: w klasie OPP do 11 lat – Emilia Kosmowska i Antoni Stanicki, w klasie OPP od lat 12 Helena Stanicka, Aleksander Janik i Maciej Filipiak.

Pogoda sprzyjała żeglarzom, a emocji nie brakowało. W regatach wystartowało 8 zawodników w grupie młodszej i 17 w grupie starszej. Rozegrano w sumie 7 biegów.

Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli następujące lokaty:

Antoni Stanicki – 2 miejsce

Emilia Kosmowska – 5 miejsce

Aleksander Janik – 5 miejsce

Helena Stanicka – 11 miejsce

Maciej Filipiak – 13 miejsce

 

GRATULUJEMY udanego występu!

 

 

         

 

GRATULACJE!!!  GRATULACJE!!!   GRATULACJE!!!   GRATULACJE!!!   GRATULACJE!!!   GRATULACJE!!!   GRATULACJE!!

 

Więcej zdjęć z zawodów w Wągrowcu w galerii = Jesienny Turniej Klas

 

====================================================================================================

 

 

 

 

 

 

 

 

====================================================================================================

====================================================================================================

====================================================================================================

 

XXI REGATY O PUCHAR BURMISTRZA ROGOŹNA

 

W sobotę 05.09.2020 na przystani UKS "Dwójka" rozegrane zostały XXI Regaty o Puchar Burmistrza Rogoźna. Zawody odbyły się również z okazji 75 - lecia naszej Szkoły. Niestety z powodów sanitarnych w tegorocznych zmaganiach  żeglarskich wzięli udział tylko zawodnicy naszego klubu.

Rozegrano 7 wyścigów. Każdy bieg był bardzo pasjonujący ponieważ zawodnicy zacięcie walczyli o najlepsze lokaty. 

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

 

I miejsce - Aleksander Janik

II miejsce - Helena Stanicka

III miejsce - Antoni Stanicki

IV miejsce - Stanisław Filipiak

V miejsce - Maciej Filipiak

VI miejsce - Wiktoria Bukowska

 

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i cenne nagrody rzeczowe. 

Mamy nadzieję, że w nowym sezonie będziemy mogli startować w wielu zawodach i przynosić chlubę naszej Szkole i Klubowi.

 

          

 

Więcej zdjęć w galerii = Regaty o Puchar Burmistrza i z okazji 75-lecia Szkoły.

 

=======================================================================================================

 

NASZ NOWY NABYTEK

 

W środę 09.09.2020 skecja żeglarska UKS "Dwójka" otrzymała na własność nowiutki ponton wraz z silnikiem elektrycznym (bardzo ekologiczny napęd !). Łódkę zakupiono ze środków przekazanych Klubowi m.in z Ministerstwa Sportu. 

Zakupu dokonał Pan Przemysław Kabat. Podczas środowych zajęć ponton został przygotowany do użytku przez trenera i zawodników. Próba wody wypadła znakomicie. Od tej pory trener i opiekunowie będą na wodzie korzystali z nowej łódki. 

Wśród zawodników ogłoszono konkurs na imię dla pontonu. 

Nasza wysłużona "Ika" - łódź wiosłowa będzie mogła wreszcie odpocząć, a trener i opiekunowie będą sprawniej poruszali się po jeziorze podczas zajęć.

W galerii poniżej znajdziecie zdjęcia z przygotowania pontonu do służby.

 

     

 

Więcej zdjęć w galerii  = Nasz nowy nabytek ;)

 

A tutaj krótki film z pierwszej próby pontonu

 

======================================================================================

 

ŚRODOWE ZAJĘCIA - 09.09.2020                                                                           

 

Środa i sobota to nasze treningowe dni. W galerii kilka zdjęć z ostatnich zajęć.

 

Trening i prace na przystani - 09.09.2020

 

=======================================================================================

 

XXIII REGATY O PUCHAR PREZESA UKS "Dwójka".

 

W sobotę na przystani UKS "Dwójka" Rozegrane zostały kolejne regaty o Puchar Prezesa naszego UKS - u. Były to również kolejne zadowy z okazji 75 - lecia naszej Szkoły.W wyścigach wzięło udział 9 żeglarzy naszego Klubu (zabrakło najstarszego - Stanisława Filipiaka, który niestety rozchorował się). Po przygotowaniu sprzętu Pan Dyrektor Przemysław Kabat zaprosił uczestników na słodki poczęstunek - znakomite i super smaczne rogoaliki, które przygotowała specjalnie dla nas Mama Pana Dyrektora. 

Pokrzepieni smakołykami zawodnicy ruszyli na wodę. Rozegrano osiem wyścigów. W każdym biegu emocji nie brakowało, ponieważ zawodnicy zaciekle walczyli o jak najlepsze miejsca. 

Ostateczne wyniki wyglądają następująco:

 

I miejsce - ANTONI STANICKI

II miejsce - ALEKSANDER JANIK

III miejsce - MACIEJ FILIPIAK

IV miejsce - HELENA STANICKA

V miejsce - JAN MICHALSKI

VI miejsce - JERZY MICHALSKI 

VII miejsce - WIKTORIA BUKOWSKA

VIII mijesce - EMILIA KOSMOWSKA

IX miejsce - ELŻBIETA ZIÓŁKOWSKA

 

Na szczególne brawa zasłużyły najmłodsze zawodniczki - Elżbieta i Emilia, które wystąpiły w zawodach poraz pierwszy

i ukończyły wszystkie biegi. BRAWO!!!

 

Żeglarze otrzymali z rąk Pana Prezesa JÓZEFA GREWLINGA pamiątkowe puchary i cenne nagrody rzeczowe.

Dodatkowo Prezes UKS-u wyróżnił Stanisława Filipiaka i Aleksandra Janika  za wspaniałą postawę koleżeńską i duże zaangażowanie w pracach na przystani. Staszek i Olek zawsze są chętni do pracy i pomocy młodszym kolegom i koleżankom. 

 

  ​​​

 

Więcej zdjęć w galerii = XXIII Regaty o Puchar Prezesa UKS "Dwójka".

 

====================================================================================

 

ZAKOŃCZENIE SEZONU 2019/2020

 

W sobotę 10.10.2020 na naszej klubowejszkolnej przystani odbyły się regaty na zakończenie sezonu 2019/2020.

W zawodach nie brali czynnego udziału Emilia i Olek, którzy doznali kontuzji. Dzielnie nam jednak kibicowali.

Rozegraliśmy 6 biegów, w których zacięcie rywalizowliśmy i świetnie się bawiliśmy. Pogoda sprzyjała - nieźle wiało

i było w miarę ciepło choć to już prawie połowa października. Po biegach czekałana nas smakowita pizza.

 

Pan Przemysław Kabat i trener Pan Krzysztof Grewling podsumowali minony sezon. Zaskoczyła nas pandemia, ale mimo tego zajęcia odbywały się regularnie w środy i  soboty. Niestety nie mogliśmy wziąć udziału w wielu zawodach które z powodu syuacji epidemicznej zostały odwołane. Mimo tego cieszymy się, że mogliśmy spędzić wiele radosnych chwil w naszej klubowej rodzinie i na wodzie oderwać się od zajęć szkolnych, wirusa i innych trudów codzienności.

 

Dzisiaj poraz pierwszy nasz Trener towarzyszył nam na wodzie w nowoczesny sposób - w nowym pontonie napędzanym ekologicznym, elektrycznym silnikiem.

 

Dziękujemy Panu Prezesowi Józefowi Grewlingowi i Panu Dyrektorowi Przemysławowi Kabatowi za nowy sprzęt, o który wzbogaciła się nasza sekcja - nowa łódka żagle, akcesoria kamizelki i oczywiście ponton z silnikiem elektrycznym.

 

Pozostaje nam jeszcze uprzątnąć przystań i zabezpieczyć sprzęt na zimę.

 

Ahoj żeglarska przygodo!

Do zobaczenia na wodzie w kwietniu lub maju 2021 r.

 

   

 

Więcej w galerii = Zakończenie sezonu 2019 - 2020

 

=====================================================================================

 

 

 

 

 

​​​​​

 

Aktualności

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
  64-610 Rogoźno
  ul. Mała Poznańska 1
  NIP 766-17-74-104
 • 67-26-17-005
  67-26-17-059

Galeria zdjęć