Nasze działania... Zakres Działalności Samorządu Uczniowskiego Prezydium Samorządu Uczniowskiego Opiekun Samorządu Uczniowskiego GALERIA ZDJĘĆ Kalendarium

Nasze działania...

Nowy rok szkolny 2023/2024 ZACZYNAMY Z PRZYTUPEM !!!

Co nas czeka???

Grudzień:

• 6.12 - Szkoła pełna Mikołajów”  zakładamy czapki św. Mikołaja i ubieramy się na czerwono- kto przyjdzie w czapce Mikołaja- nie będzie tego dnia pytany i nie będzie pisał niezapowiedzianej kartkówki! Klasy 0-8

Listopad:

• 21.11- Dzień Życzliwości i pozdrowień kl.1-8 (anonimowe wiadomości o wybranej osobie na karteczce i wywieszenie ich na gazetce, plakacie

Październik:

• 28.10 Sprzątanie cmentarza komunalnego , a dokłądniej opuszczonych grobów wraz z Kołem Wolontariatu
  • 04.10 Światowy dzień zwierząt - ubieramy się w koszulki ze zwierzęciem. Każdy kto to zrobi nie będzie pytany
  • 14.10 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
  • Jakże nie pisać wierszy,
    jakże nie płonąć w podzięce.
    Za dar najpiękniejszy,
    za SERCE.
    Tymi słowami pragniemy
    przekazać najserdeczniejsze życzenia
    za wielką cierpliwość, wyrozumiałość
    i trud włożony w Nasze wychowanie!

Z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM , PRACOWNIKOM OBSŁUGI ORAZ KAŻDEM ZAANGAŻOWANEMU W NASZ PROCES EDUKACYJNY                składają Samorząd Uczniowski i Koło Wolontariatu

Wrzesień:

• 19.09 Dzień Emotikona

2022/2023- co zostało zrobione

PLANOWANE PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI WYDARZENIA, IMPREZY, ZBIÓRKI:

CZERWIEC:

• Bezpieczne wakacje- pogadanki w klasach.
  • Dzień w piżamie-( klasy 0-8) 06.06- uczniowie przychodzą do szkoły w piżamach- kto przyjdzie tak ubrany nie będzie pytany.

MAJ:

• Propagowanie świąt majowych.- reprezentowanie szkoły na obchodach gminnych
  • Życzenia przed egzaminem ósmoklasisty- plakat (klasy VII- termin do 20.05.)
  • Dzień Matki – akcja w klasach na temat: ”Za co kocham swoją mamę?” – kwiatki z hasłami ;zamieszczenie najciekawszych na stronie internetowej oraz w holu szkoły (termin do 19.05.)

KWIECIEŃ:

• Międzynarodowy Dzień Ziemi 22.04.– wiersze o tematyce ekologicznej - sprzątanie terenu wokół szkoły i części promenady
  • Dzień „Zamiast plecaka- coś kreatywnego”-( klasy 0-8) 27.04 uczniowie przynoszą książki i przybory szkolne w wymyślony przez siebie sposób (karton, szuflada, pojemniki, siatka, worek itp.)

MARZEC:

• Dzień Kobiet – życzenia dla wszystkich dziewczynek i kobiet.
  • Dzień św. Patryka – 17.03. ubieramy się na zielono - kto przyjdzie tak ubrany - nie będzie pytany
  • Przywitanie wiosny 21.03.- Uśmiech Budka, MARSZ DLA ZIEMI, taniec klas 8 "belgijka"- z okazji 1 dnia wiosny- fotobudka ze śmiesznymi rekwizytami
  • Dzień Wody- 22.03 akcja ekologiczna-ulotki

LUTY:

• Dzień Bezpiecznego Internetu-kampania ulotkowa
  • Poczta Walentynkowa od 13.02.23r.,
  • 14 lutego 2022r. ubierz coś czerwonego- nie będziesz pytany!!!-roznoszenie walentynek.
  • Walentynki – 14.02 dyskoteka organizowana przez Samorząd uczniowski dla klas IV i VIII w godz od 17.00- 19.30 (Mile widziane maski)

STYCZEŃ:

• Międzynarodowy Dzień Krawata i muszki 13.01.-każdy kto ubierze                                        krawat lub muszkę w tym dniu nie będzie pytany i ominie go kartkówka!
  • Sporządzenie sprawozdania z pracy Samorządu Uczniowskiego za I semestr w roku szkolnym 2022/2023
  • Komiks Bezpieczne ferie –klasy I-VIII wykonują proste komiksy na temat                              zimowych bezpiecznych zabaw (termin do  27.01.)

GRUDZIEŃ:

• „Szkoła pełna Mikołajów” 6 grudnia zakładamy czapki św. Mikołaja i ubieramy się na czerwono- kto przyjdzie w czapce Mikołaja- nie będzie tego dnia pytany i nie będzie pisał niezapowiedzianej kartkówki!
  • Wolontariat „Szlachetna Paczka”- pomoc przy finale
  • Tydzień Dobrego słowa- realizacja projektu zgodnego z ogólnopolską polityką edukacyjną.
  • Boże Narodzenie - wigilie klasowe; udział w przygotowaniu świątecznego wystroju korytarzy; Dekoracja choinki Bożonarodzeniowej w holu szkoły.
  • Mikołajkowe spotkania z książką (05.12. i 06.12) - Samorząd Uczniowski czyta dzieciom klas najmłodszych najpiękniejsze baśnie w bibliotece bądź świetlicy szkolnej.

LISTOPAD

• Pamiętajmy o bohaterach- posprzątanie wyznaczonych przez opiekuna części cmentarza, zapalenie zniczy.- 28.10
  • BohaterON- akcja patriotyczna
  • Dzień Życzliwości i pozdrowień kl.1-8 (anonimowe wiadomości o wybranej osobie na karteczce i wywieszenie ich na gazetce-karteczki zbierane będą od 15-19.11)
  • Andrzejki- dyskoteka organizowana przez Samorząd Uczniowski i klasy VII i VIII

PAŹDZIERNIK:

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek- 28.10.-ubieramy się za postać z bajki:
  • Dzień Edukacji Narodowej- 14.10
  • „Szacunek, kultura, odpowiedzialność, nauka”- wykonanie przez klasy IV-VIII plakatów - promowanie zasad kulturalnego zachowania
  • „Karma dla schroniska Azorek”- Kontynuacja cyklicznej akcji – pomoc przy zbiórce karmy, koców itp. do Schroniska dla zwierząt w Obornikach (do 30.11.)

WRZESIEŃ:

• Wybory  do Samorządu Uczniowskiego,