Nawigacja

Świetlica

Świetlica

Świetlica szkolna

Czym możemy się pochwalić?

Ulubiona forma zajęć w świetlicy.

Prace plastyczne, twórcze,manualne i zajęcia grupowe najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Kształtuje wyobraźnię, daje możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru i kredki, ale tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokoł. Jak inaczej mozna przenieść się w świat fantazji i iluzji.

Oto nasze prace w grupach:

I nasze dzieła sztuki :

Świetlicowe Jasełka Bożonarodzeniowe "Przyjmijcie Jezusa"

W  dniach 19.12.2018 r. w Restauracji Gosciniec i 21.12.2018 r w sali gimnastycznej w naszej szkole odbyły się przedstawienia jasełkowe. Uczniowie i wychowankowie świetlicy przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe pt "Przyjmijcie Jezusa". Przedstawienie opierało się na elementach teatru cieni, gdzie uczniowe swoje aktorskie zdolności mogli sprawdzić na graniu i pokazywaniu emocji swoimi ciałami i gestami. Tekst został zaczerpnięty z "Biblii Tysiąclecia" a koledy i pastorałki  wykorzystane do przedstawienia miały ckliwie wprowadzać odbiorców w nastrój boznorarodzeniowej stajenki i narodzin Zbawcy świata Jezusa. Uczniowe naszej szkoły wcielili się w nastepujące role: Lektorzy – Lukrecja Szafrańska, Filip Jeska, Maria – Martyna Zając, Jozef – Jakub Grądz, Aniołowie – Weronika Dopieralska, Anastazja Łuczak, Pastuszkowie – Franciszek Piertowiak, Dawid Wojtecki, Kacper Figura, Filip Grill, Wojcich Lisiecki, Gospodarz i Herod – Nadia Sokołowska, Mędrcy – Dominik Mateja, Stanisław Błasiak, Maciej Frachanowski i operator światła- Kamil Górnik. Wychowacy świetlicy- Patrycja Nowak-Łuczak, Małgorzata Leligdowicz, Agata Grzesiak, Marta Grill i Mirosława Wojciechowska , wraz z zaangażowanymi rodzicami naszych wychowanków- Pan Rybicki i Panie Jessa, Ignac i Szrejter zajeli się opracowaniem ścenariusza, dekoracji, światła, muzyki, słodkim poczęstunkiem i kartkami świątecznymi, by nasze przdstawienie zapisało się w pamięci naszej publiczności. 

Link do naszego przedstawienia  kliknij tutaj

A oto krótka fotorelacja:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Godziny otwarcia

Codziennie od pon. do pt.

W godzinach 6:30 do 16:45

Serdecznie zapraszamy

Wychowawcy Świetlicy

mgr Małgorzata Leligdowicz, mgr Marta Grill, mgr Patrycja Nowak-Łuczak.

 

Aktualności

Kontakt - administrator strony Hubert Kuszak

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
    64-610 Rogoźno
    ul. Mała Poznańska 1
    NIP 766-17-74-104
  • 67-26-17-005
    67-26-17-059

Galeria zdjęć