O nas Galeria Gry i zabawy Kontakt

O nas

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie, prężnie funkcjonuje świetlica szkolna, w której organizowany jest czas międzylekcyjny i pozalekcyjny uczniów.

Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 6.30 - 16.45.

W świetlicy dzieci spędzają czas odrabiając lekcje, odpoczywając, relaksując się, rozwijając swoje zainteresowania, wykonując prace plastyczne, grając w gry planszowe, w szachy, JENGĘ, piłkarzyki, Twister, wspólnie czytając bajki, opowiadania i legendy a także oglądając tematyczne bajki i filmy młodzieżowe.

Roczny plan świetlicy podzielony został na tygodniowe tematy w których realizujemy zajęcia tematyczne z udziałem dzieci klas 0 - 8.

Dzieci mogą liczyć na życzliwe grono nauczycieli wychowawców sprawujących opiekę nad nimi w świetlicy:

p. Marta Grill, p. Olga Kalota, p. Iwona Pierudzka,

p. Zbigniew Chudzicki, p. Michalina Kazimierowska, p. Lidia Krenz i p. Przemysław Kabat.

Dbamy o to, aby nasi wychowankowie czuli się w świetlicy dobrze i bezpiecznie, a spędzany czas organizujemy dzieciom w sposób odpowiedzialny, wszechstronny, pozostawiając im pole do mądrych działań na wielu płaszczyznach.

Nasze relacje z uczniami budujemy zawsze na wzajemnym zaufaniu i szczerości. W tygodniowym planie pracy oprócz ww. zajęć uwzględnione zostały warsztaty takie jak:

Poniedziałek: “Popołudnie z bajką, legendą”,

Wtorek: “Ortograficzny wtorek”,

Środa: “ Papierowe origami”,

Czwartek: “Chemiczny zawrót głowy”,

Piątek: “ Popołudnie z filmem młodzieżowym”.

. . .