Nawigacja

O nas Galeria Gry i zabawy. Materiały do druku. Kontakt

Świetlica

O nas

Rok szkolny 2021/2022

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie prężnie funkcjonuje świetlica szkolna, w której organizowany jest czas międzylekcyjny i pozalekcyjny uczniów.

ŚWIETLICA SZKOLNA PRACUJE W GODZINACH 6:30 - 16:45

W świetlicy dzieci spędzają czas odrabiając lekcje, odpoczywając, relaksując się, rozwijając swoje zainteresowania, wykonując prace plastyczne, grając w gry planszowe, w szachy, piłkarzyki, wspólnie czytając bajki, opowiadania i legendy a także oglądając tematyczne bajki i filmy młodzieżowe.

Roczny plan świetlicy podzielony został na tygodniowe tematy i zagadnienia, które realizujemy poprzez różnorodne zajęcia z udziałem dzieci z klas 0 - 8.

Dzieci mogą liczyć na życzliwe grono nauczycieli - wychowawców. W tym roku szkolnym w świetlicy pracują:

p. Bernadeta Gruszka, p. Ewa Wieczorek, p. Iwona Pierudzka, p. Olga Kalota, p. Lidia Krenz, p. Magdalena Łukowska, p. Krzysztof Grewling, p. Patrycja Nowak-Łuczak, p. Magdalena Słodowa, p. Przemysław Kabat i p. Izabela Rybicka.

Dbamy o to, aby nasi wychowankowie czuli się w świetlicy dobrze i bezpiecznie, a spędzany czas organizujemy dzieciom w sposób odpowiedzialny, wszechstronny, pozostawiając im pole do mądrych działań na wielu płaszczyznach. Nasze relacje z uczniami budujemy zawsze na wzajemnym zaufaniu i szczerości. W tygodniowym planie pracy uwzględniliśmy stałe zajęcia tematyczne:

Poniedziałek: "Papierowe origami",

Wtorek: "Ortograficzny wtorek",

Środa: "Popołudnie z bajką, legendą",

Czwartek: "Kalambury", "Słowo w słowie",

Piątek: "Popołudnie z filmem młodzieżowym".

Tu znajdziecie krótkie relacje z naszych działań. Zapraszamy!

,,Wakacje, wakacje to zielony las ...."

Już niedługo zakończenie roku szkolnego. Odbierzecie świadectwa i ruszycie na wakacyjne szlaki. Zajrzyjcie do naszej GALERII. Umieściliśmy tam kilka wskazówek, co robić, by wakacje były nie tylko radosne i beztroskie, ale i bezpieczne. Korzystajcie z dobrodziejstw, jakie dają nam wieś, las, morze... Pamiętajcie jednak, by odpoczywać ,,z głową", nie tylko ,,w chmurach". Byśmy wszyscy zdrowi, wypoczęci i radośni mogli spotkać się 1 września. Szerokiej drogi! Udanych wakacji!

 

Roślinne dekoracje...

Korzystamy z majowych dobrodziejstw natury, elementy drewna pokrywamy plasteliną i odciskamy na niej rozmaite wzory różnych części roślin (kwiatów, liści, pędów). Tworzymy kolorowe naturalne obrazki, które mogą ozdobić każde wnętrze...

 

W majowej motylarni

Zdobimy kolorowe motyle, aranżujemy własne pomysły nadając ciekawe wzory i doskonaląc technikę malowania farbami na foli...

 

Wiosenne działania w naszej świetlicy...

Witamy długo wyczekiwaną wiosnę... w kolorowych akcentach naszych plastycznych prac..

 

Wołanie o wiosnę!

Pierwsze marcowe słońce zachęca nas i przywołuje jakże wyczekiwaną przez nas wiosnę. Potrzebujemy obecnie jej bardziej niż w innym czasie, bo z nią możemy i chcemy więcej działać dla dobra innych,zwłaszcza tych którzy teraz najbardziej nas potrzebują. Cieszymy się z tego co mamy, dzielimy się tym co daje nam każdy dzień i każdego dnia wołamy: Niech nigdy słońca, nadziei i wiosny nie zabraknie w naszej zwykłej codzienności!

Karnawałowe podsumowania...

Szybkim krokiem minął najkrótszy miesiąc w roku-luty, mimo to wiele wydarzeń zainicjował.. 'Walentynki', 'Tłusty Czwartek', 'Dzień Kota' i cały karnawał... Tym bardziej miło nam sięgnąć do wspomnień i w kilku pracach podsumować nasze plastyczne aranżacje...

Walentynkowe przygotowania...

14 luty Święto Zakochanych... i nasza świetlicowa poczta walentynkowa.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu....

Obchodzony 8 lutego na całym świecie dzień bezpiecznego internetu skłania nas do propagowania i inicjowania działań zmierzających do przemyślanego korzystania z sieci. Rozmawiamy, tworzymy kodeks bezpiecznego internauty oraz rozwiązujemy liczne quizy, zagadki oraz bierzemy udział w teleturnieju 'Interiada', by poznać mocne strony internetowych łączy... Spoglądamy na korzyści jakie daje nam wirtualny świat, zwracając uwagę i pamiętając o zagrożeniach.

Świąteczne przygotowania....

Jak co roku czekamy na święta Bożego Narodzenia. Cieszy nas śnieg, który przywołuje świąteczny niezwykły klimat. Myślimy o prezentach, których pewnie nie zabraknie w naszych domach. Święty Mikołaj przyświeca naszym pomysłom i słucha, co chcemy dostać pod choinką. Przygotowujemy świateczne ozdoby.

Sznurkowe przeplatańce

Zimowe popołudnia w naszej świetlicy zagospodarowujemy na ręczne prace z wykorzystaniem sznurka. Proste, zręczne i doskonalące nasze umiejętności manualne zadania mają stłumić nasze emocje, wyciszyć i pozwolić na chwilę relaksu.

Grudzień. Pamiętamy...

13 grudnia 2021 r. - w czterdziestą rocznicę wprowadzenia  w Polsce stanu wojennego - grupa dzieci ze świetlicy działającej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie, wraz z opiekunem p. Bernadetą Gruszką, udała się na Plac K. Marcinkowskiego pod Pomnik Wolnej i Demokratycznej Polski. Uczniowie, w imieniu całej szkolnej społeczności, złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz, by w ten sposób oddać hołd wszystkim ofiarom i osobom prześladowanym przez reżim komunistyczny w związku z obchodami Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.

Listopadowa pogoda...

Deszczowe listopadowe dni mobilizują nasze siły, by poprzez zabawę zobrazować pogodowe klimaty. Wykonujemy ozdobne pudełka, umieszczamy w nich graficzne znaki pogody, które następnie wykorzystujemy w zabawnych. Nie brakuje pozytywnych emocji i uśmiechu, który rozjaśnia szarugę jesiennych dni.

Zabawy owocowo - warzywne

   Jesienny czas zbiorów skłania nas do realizacji tematów związanych ze zdrowym odżywianiem. Podejmujemy zatem wyzwanie i aktywnie poprzez zabawy poszerzamy wiadomości na temat zdrowego stylu życia. Królują rozmaite warzywa zebrane z pól - w tym dynia, owoce - te z jesiennych zbiorów - jak śliwki, gruszki, jabłka, ale i te po których pozostało już wspomnienie lata np. wiśnie... Szukamy przepisów kulinarnych, znajdujemy drogę do nich w zabawnych konkurencjach i rozwiązujemy łamigłówki z ich udziałem....

Dary Jesieni...- Dzień Dyni

„PANI JESIEŃ” – Zofia Dąbrowska

Przeszedł sobie dawno
śliczny, złoty wrzesień…
Teraz nam październik
Dała pani jesień…

Słono takie śpiące,
Coraz później wstaje,
Ptaszki odlatują,
hen, w dalekie kraje.

W cieniu, pod drzewami
Cicho śpią kasztany,
każdy błyszczy pięknie,
niby malowany.

Lecą liście z drzewa
różnokolorowe,
te są żółto-złote,
a tamte – brązowe.
Jeszcze niby ciepło,
Słonko świeci, grzeje…
aż tu nagle skądeiś
wichrzysko zawieje.

Chmur wielkich deszczowych
nazbiera, napędzi…
tak się pan listopad
nauwija wszędzie.

Październikowy witraż

Dekoracyjne kolorowe lampiony... Coraz krótsze dni skłaniają nas do wykonania kolorowych naturalnych lampionów. Korzystamy z obficie przebarwiających się liści, które dają bogactwo palety jesiennych kolorów. Z ich udziałem powstają nasze bukieciki, jesienne skrzaty czy ozdobne witraże...

Jesiennie w naszej świetlicy...

Korzystając z jesiennych dobrodziejstw pól, sadów oraz lasów wykonujemy kreatywne prace będące podsumowaniem tej niezwykłej pory roku. Niezwykłej, bo bogatej w kolory, dorodne zbiory i wiele wiele słońca. By być bliżej natury wykonujemy makietę lasu, tworzymy kreatywne zwierzątka z tegorocznych darów jesieni i korzystamy ze wspólnych chwil bycia razem w świetlicowych przyjaznych klimatach.....

Nasze zajęcia

Przez cały wrzesień, pod bacznym okiem wychowawców świetlicy odbywały się liczne zajęcia techniczne, plastyczne i konstruktorskie. Poniżej przedstawiamy krótką relację fotograficzną.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września 2021 r. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, włączyli się w akcję związaną z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Dzieci zapoznały się z postacią i twórczością Janiny Porazińskiej – patronki święta. Miały okazję wysłuchać fragmentów baśni ,,Szewczyk Dratewka”. W trakcie zajęć prezentowały swoje ulubione pozycje książkowe oraz poznawały ciekawe książki proponowane przez wychowawców. Wspólnie wykonały plakat pt. ,,Moja ulubiona książka” oraz czytały fragmenty wybranych pozycji literackich. Jednogłośnie doszły do wniosku, że nadal aktualne jest hasło ,,Kto czyta, nie błądzi” oraz, że umiejętność czytania ze zrozumieniem to jedna z najważniejszych kompetencji, którą należy posiąść, która jest niezbędna w życiu każdego człowieka. Zachęcamy do czytania w każdej wolnej chwili, bo jak mówi poeta ,,Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga…”.

Dzień Sybiraka

Dnia 17 września, uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, wraz z wychowawczynią p. Bernadetą Gruszką i p. pedagog Julią Krug, uczcili pamięć poległych i pomordowanych Sybiraków biorąc udział w uroczystościach organizowanych tego dnia pod Krzyżem Katyńskim – pomnikiem bezimiennych ofiar.

                                                

Pierwsza pomoc

Dnia 10.09.2021 r. uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej przeszli szkolenie z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy. Dzieci pod bacznym okiem p. Magdaleny Słodowej nauczyli się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności wykonywane przy osobie poszkodowanej. Celem takiego szkolenia było przede wszystkim wdrożenie wiedzy i wyrabianie nawyków pomocy innym u dzieci oraz nabywanie chęci i odwagi do udzielenia pierwszej pomocy.

Aktualności

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
    64-610 Rogoźno
    ul. Mała Poznańska 1
    NIP 766-17-74-104
  • 67-26-17-005
    67-26-17-059

Galeria zdjęć