O nas Galeria Gry i zabawy. Materiały do druku. Kontakt

O nas

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie, prężnie funkcjonuje świetlica szkolna, w której organizowany jest czas międzylekcyjny i pozalekcyjny uczniów.

Zgodnie ze zmianami w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1389 ze zm.) oraz zgodnie z ostatnim raportem odnośnie funkcjonowania szkół i placówek,  od 18 stycznia uczniowie klas I-III uczą się stacjonarnie, a uczniowie klas IV-VIII mają nadal naukę zdalną.

OD WTORKU 04.05 ŚWIETLICA SZKOLNA PRACUJE W GODZINACH 6:30 - 16:15

W świetlicy dzieci spędzają czas odrabiając lekcje, odpoczywając, relaksując się, rozwijając swoje zainteresowania, wykonując prace plastyczne, grając w gry planszowe, w szachy, JENGĘ, piłkarzyki, Twister, wspólnie czytając bajki, opowiadania i legendy a także oglądając tematyczne bajki i filmy młodzieżowe.

Roczny plan świetlicy podzielony został na tygodniowe tematy w których realizujemy zajęcia tematyczne z udziałem dzieci klas 0 - 8.

Dzieci mogą liczyć na życzliwe grono nauczycieli wychowawców sprawujących opiekę nad nimi w świetlicy:

p. Marta Grill, p. Olga Kalota, p. Iwona Pierudzka,

p. Zbigniew Chudzicki, p. Michalina Kazimierowska, p. Lidia Krenz i p. Patrycja Nowak-Łuczak.

Dbamy o to, aby nasi wychowankowie czuli się w świetlicy dobrze i bezpiecznie, a spędzany czas organizujemy dzieciom w sposób odpowiedzialny, wszechstronny, pozostawiając im pole do mądrych działań na wielu płaszczyznach.

Nasze relacje z uczniami budujemy zawsze na wzajemnym zaufaniu i szczerości. W tygodniowym planie pracy oprócz ww. zajęć uwzględnione zostały warsztaty takie jak:

Poniedziałek: “Popołudnie z bajką, legendą”,

Wtorek: “Ortograficzny wtorek”,

Środa: “ Papierowe origami”,

Czwartek: “Kalambury", "Słowo w słowie”,

Piątek: “ Popołudnie z filmem młodzieżowym”.

. . .