Nawigacja

Izabela Dylewska Akademia Piłkarska Reissa Centrum Hajdasz Politechnika Poznańska Uniwersytet Adama Mickiewicza Rogoziński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Nawiązujemy kontakty

Izabela Dylewska


 

GIMNASTYKA?!  LUBIĘ TO !!

 


 

KSZTAŁTOWANIE ZDOLNOŚCI MOTORYCZNYCH

Aktualnie wyróżnia się 4 główne cechy motoryczne: szybkość, wytrzymałość, moc i siłę. W szczególnych przypadkach lista cech motorycznych jest rozszerzana o zręczność, koordynację ruchową i gibkość. Właśnie na tych cechach skupiła się p. Izabela Dylewska podczas czwartkowego treningu. Niesamowitą niespodzianką dla uczniów był gość zaproszony przez p.Izę - Dagmar Aleksander Światowiak. Jest to trener sekcji kajakarskiej AZS Politechniki Poznańskiej.

Dla dzieci było to dodatkową motywacją do pracy nad swoimi umiejętnościami z zakresu siły i motoryki, które były doskonalone na tych zajęciach.


 

INFORMACJA !!!

 

Dnia 18.01.2018r. (czwartek ) zajęcia sportowe z p.Izabelą Dylewską są odwołane !!!!!

 

 


 

ZAJĘCIA SPORTOWE - ZMIANA GODZINY !

Dnia 11.01.18 r ( czwartek) zajęcia sportowe z p.Izabelą Dylewską odbędą się od godz. 17.30 do18.55

Serdecznie zapraszamy!!!

 


 

ZAJĘCIA SPORTOWE

Dnia 22.12.2017r. (czwartek ) zajęcia sportowe z p.Izabelą Dylewską są odwołane.

Widzimy się w Nowym Roku!

ZAPRASZAMY!!

 


 

SQUASH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

Squash jest dyscypliną sportową polegającą na odbijaniu piłki o ścianę w sposób, który w maksymalnym stopniu utrudni ponowne odbicie piłki przez przeciwnika. Gra w squasha rozwijają umiejętności takie jak koordynację, szybkość, ogólną sprawność fizyczną. Na zajęciach uczniowie mogli poznać kilka podstaw techniki gry w squasha. Pani Izabela Dylewska opowiedziała dzieciom, że gra w squasha to przede wszystkim szybkość i reakcja. Zajęcia bardzo się dzieciom spodobały i dostarczyły wielu emocji. Uważnie słuchali i pilnie wykonywali ćwiczenia.

 

 

 


 

 

TENIS STOŁOWY

 

Tenis stołowy należy do najbardziej popularnych gier sportowych na świecie i zyskuje coraz większą popularność wśród dzieci i młodzieży. Walory zdrowotne, jakie daje możliwość uprawiania tego sportu, podnoszą jego atrakcyjność. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do ćwiczeń oraz gry, gdzie mieli możliwość zmierzyć się z przeciwnikiem o różnych predyspozycjach.


 

 


 

 

MIKOŁAJKI Z OLIMPIJCZYKAMI

 

W sobotę 2 grudnia grupa 82 uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w imprezie sportowej MIKOŁAJKI Z OLIMPIJCZYKAMI na terenie HALI SPORTOWEJ POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ. Uczniowie mogli uczestniczyć w takich zabawach i konkurencjach sportowych jak: kajakarstwo, wioślarstwo, szermierka, football amerykański oraz judo. Nie zabrakło również wizyty "Świętego Mikołaja", który obdarował dzieci słodyczami. Wyjazd uważamy za bardzo udany i godny powtórzenia.

    

 


 

W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH!

 


 

 

 

KAJAKIEM PRZEZ….

 

Na zajęciach uczniowie mogli przekonać się jak wygląda trening rozpoczynający przygodę z kajakiem. Pani Izabela Dylewska wytłumaczyła, że podczas wiosłowania nie mogą pracować tylko ręce. Większą prędkość daje praca całej góry. W trakcie wiosłowania kajakiem pracują wszystkie mięśnie góry. Oprócz pleców i obręczy barkowej, podczas każdego pociągnięcia wiosłem napinają się też mięśnie ramion i korpus. Uczniowie byli zachwycenia ćwiczeniami, oraz tym, że mogli usiąść na siodełku w profesjonalnym kajaku. Podstawowym założeniem zajęć jest zachęcenie dzieci do kajakarstwa oraz poprawa kondycji fizycznej uczniów. I chyba nam się udało...

 

 

 


 

TAK PRACUJEMY NA ZAJĘCIACH...

 


 

 

IZABELA DYLEWSKA

 

 

Izabela Dylewska-Światowiak (ur. 16 marca 1968 w Nowym Dworze Mazowieckim) – polska zawodniczka uprawiająca kajakarstwo, dwukrotna brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, medalistka mistrzostw świata, Europy, trenerka.

W trakcie kariery sportowej reprezentowała kluby:Świt Nowy Dwór Mazowiecki (w latach 1980–1989),Posnania Poznań (1990–1998), a jej trenerem był Olgierd Światowiak, z którym pozostawała także w związku małżeńskim. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu(1994).


 

Jako sportowiec osiągnęła wiele:

 

 • Igrzyska Olimpijskie w Seulu 1988 - brązowy medal w K1 500 (zdjęcia)
 
 • Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie 1992 - brązowy medal w K1 500
 
 • Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie 1992- szóste miejsce w K2 500 (osada z Elżbietą Urbańczyk)
 
 • Igrzyska Olimpijskie w Atlancie 1996 - siódme miejsce w K2 500 (osada z Elżbietą Urbańczyk)
 
 • Mistrzostwa Europy - dwukrotnie złoto w K2 z Elżbietą Urbańczyk
 
 • Puchar Świata - triumf w latach 1992, 1993 i 1995.
 
 • Mistrzostwa Polski - wielokrotna mistrzyni Polski w latach 1984-1997 w K1, K2, K4, najlepsza i najbardziej utytułowana polska kajakarka w historii
 
 

 

Zasłużona Mistrzyni Sportu odznaczona wielokrotnie srebrnym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe:


- Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP


 

- Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP


 

- Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP


 

- Odznaczona za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego


 

- Odznaczona Srebrną Syrenką za zasługi dla Warszawy

 

 

W 2002 roku została wybrana do Sejmiku  Województwa Wielkopolskiego , w którym pełniła funkcję radnej a także przewodniczyła Komisji Sportu i Turystyki oraz  była Wiceprzewodniczącą Komisji Edukacji. Pracowała również w komisji Ochrony Środowiska  i komisji Kultury. Występowała w barwach MZKS ,,Świt" Nowy Dwór Mazowiecki i KS "Posnania" Poznań.

Od 2005 roku Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego UKS 55 "Szpaki". Od 2010 roku trener sekcji parakajakarstwa przy Sportowym Stowarzyszeniu Inwalidów "Start" - podczas Mistrzostw Świata w kajakarstwie w węgierskim Szeged, które odbyły się w dniach 17-21.08.2011r zawodnicy sekcji zdobyli dwa medale: brązowy i srebrny. Od 2011 roku Kierownik Sekcji Sportów Wodnych w Klubie Sportowym "Budowlani" Poznań.


 

 

 

 

 

 

 

Źródło informacji:https://pl.wikipedia.org/wiki/Izabela_Dylewska   

                           http://www.disport.com.pl/pl/Izabela-Dylewska.html

Aktualności

Kontakt - administrator strony Hubert Kuszak

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
  64-610 Rogoźno
  ul. Mała Poznańska 1
  NIP 766-17-74-104
 • 67-26-17-005
  67-26-17-059

Galeria zdjęć