Nawigacja

  • Wielkanoc 2025

  • RUSZYŁA REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH!

  • Lokalne Centrum Edukacji „Metalowe inspiracje” w Wałczu.

        Dnia 8 kwietnia 2025 roku uczniowie klasy IIIa wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Lokalnego Centrum Edukacji „Metalowe inspiracje” w Wałczu. Podczas wizyty uczestniczyli w różnorodnych i inspirujących zajęciach dostosowanych do ich wieku, które rozwijały ich umiejętności oraz kreatywność.

    Pierwszym punktem programu była pracownia chemiczna, gdzie uczniowie samodzielnie tworzyli mydło glicerynowe oraz „pastę do zębów dla słonia”. Każdy uczestnik miał na sobie specjalny fartuszek, dzięki czemu wyglądał jak prawdziwy naukowiec, co dodatkowo podkreślało wyjątkowość zajęć. Mydełka były kolorowe, pięknie pachnące i zawierały płatki roślin oraz motyw drzewka szczęścia.

    Następnie klasa udała się do pracowni lego, w której młodzi odkrywcy budowali skuter śnieżny z klocków i programowali jego ruchy. Uczniowie zgłębiali również tajniki programowania dźwięków instrumentów, co rozwijało ich umiejętności technologiczne oraz muzyczne.

    Kolejnym etapem była pracownia stolarska, gdzie dzieci miały na sobie fartuszki jak prawdziwi stolarze. Tam samodzielnie wbijały gwoździe w drewno, by potem za pomocą nici tworzyć kształty metodą String Art. Była to praca wymagająca precyzji i cierpliwości, ale  sprawiła im wiele radości.

    Wszystkie pracownie w Lokalnym Centrum Edukacji były doskonale przystosowane do realizacji takich zajęć i posiadały bogate wyposażenie w pomoce naukowe, co znacząco wpłynęło na komfort i efektywność pracy uczniów.

    W końcowej części wycieczki, uczniowie doświadczali wirtualnego świata, używając gogli VR. Ta nowoczesna forma edukacji wzbudziła ogromne zainteresowanie i zaangażowanie wśród dzieci.

    Przez cały czas uczniowie wykazywali wielkie zaangażowanie i entuzjazm wobec każdej aktywności. Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały pani dyrektor Renata Bolczyk, pani Olha Neimet oraz wychowawczyni Małgorzata Nowak.

    Wycieczka do Lokalnego Centrum Edukacji „Metalowe inspiracje” była nie tylko okazją do zdobycia nowych umiejętności, ale również inspirującym doświadczeniem, które na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

  •  Warsztaty w muzeum.

        Dnia 4 kwietnia 2025 roku uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Regionalnym Muzeum im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie, poświęconych tradycji malowania jajek na święta wielkanocne. Było to niezwykle inspirujące wydarzenie, które pozwoliło dzieciom zanurzyć się w polskiej kulturze i tradycjach.

    Podczas warsztatów dzieci ozdabiały uprzednio przygotowane, ugotowane jajka przy użyciu rozgrzanego wosku. Wzory były nakładane na jajka za pomocą drewnianych patyczków, co wymagało precyzji oraz cierpliwości. Następnie uczniowie zanurzali jajka w różnorodnych kolorach barwników, poznając tradycyjną technikę batikową. Efekty pracy były wyjątkowe – każde jajko stanowiło małe dzieło sztuki, pełne unikalnych wzorów i żywych barw.

    Prowadząca warsztaty opowiedziała dzieciom o symbolice jajek w tradycjach wielkanocnych, a także przybliżyła inne zwyczaje związane ze świętami. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pisanki wykonane różnymi technikami, charakterystycznymi dla różnych regionów Polski, co wzbogaciło ich wiedzę na temat różnorodności polskiego folkloru.

    Warsztaty były doskonale przygotowane i przeprowadzone w inspirującej atmosferze. Dzieci wykazywały duże zaangażowanie oraz zainteresowanie, z wielkim entuzjazmem uczestnicząc w każdym etapie twórczej pracy.

    Udział w warsztatach był nie tylko wyjątkową okazją do nauki i rozwijania zdolności manualnych, ale także pięknym doświadczeniem, które przybliżyło uczniom bogactwo polskich tradycji i kultury.

  • Związek Sybiraków Koła Rogoźno-Wągrowiec

       Prezes Związku Sybiraków Koła Rogoźno-Wągrowiec, Pan Włodzimierz Sadłowski zwrócił się z prośbą do Pani Dyrektor SP2 o wykonanie specjalnego różańca. Elementy koronki miały być wykonane z wagoników i lokomotywy, co miało symbolizować deportacje Polaków na Syberię. Do wykonania zadania zgłosił się uczeń klasy 4a Franciszek Szewczyk, który samodzielnie wybrał projekt, a następnie wykonał go na swojej drukarce 3D. Warto dodać, że Franciszek od 10 miesięcy samodzielnie drukuje różne przedmioty wykorzystując swoją wiedzę z lekcji informatyki oraz podążając i rozwijając swoją pasję.

  • "MIKROFONIA 2025 "

        W dniach 11 i 12 kwietnia reprezentanci naszej szkoły brali udział w Powiatowym Przeglądzie Talentów Muzycznych " MIKROFONIA 2025". Tym razem finał odbył się w naszym mieście, w Rogozińskim Centrum Kultury. W kategorii wokaliści byli to: Amelia Kamińska 1b, Zuzanna Nowakowska 3b, Zuzanna Pietrucha kl.4a, Hanna Stanicka 4b i Remigiusz Apoń 6b.

    W instrumentalistach: Anna Obecna 8a  i Krzysztof Juskowiak 7a. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie, pięknie wykonując swoje utwory. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, ponieważ poziom był bardzo wysoki. W rezultacie wśród zwycięzców znalazła się Zuzanna Pietrucha (zajmując 3 miejsce wśród wokalistów) i Anna Obecna (1 miejsce wśród instrumentalistów) oraz Krzysztof Juskowiak ( 2 miejsce wśród instrumentalistów). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody- kocyki piknikowe z logo MICROFONII oraz dyplomy, a laureaci nagrody pieniężne. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych konkursach. Opiekę nad uczniami i przygotowaniem do konkursu pełniły p. Alina Jeska i Ewelina Citar.

  • WIELKOPOSTNE PORZĄDKI ’2025

       Wielki Post to czas wyciszenia i modlitwy, ale również doskonała okazja, aby dać coś od siebie drugiemu bezinteresownie i z serca. Najważniejszy jest Człowiek, dlatego warto czynić dobro.

    Już po raz drugi, we współpracy z parafią Ducha Świętego, wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Wielkopostne Porządki, której celem jest zbiórka środków chemii gospodarczej oraz artykułów higienicznych dla osób dorosłych. Nasze dary zostaną zawiezione do Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie, gdzie mieszka 50 pensjonariuszy. Wszystkim, którzy zaangażowali się w to szczytne dzieło serdecznie dziękujemy!

    Razem możemy zdziałać naprawdę wiele!

                                                                                                    

                                                                                                     Szkolny koordynator akcji

                                                                                                     Ewa Jóźwiak

  • Klasa 6A – warsztaty wielkanocne w muzeum

       W czwartek 3 kwietnia uczniowie klasy 6a uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez Muzeum Regionalne im. Wojciechy Dutkiewicz.

    Warsztaty wielkanocne to zajęcia, podczas których można tworzyć ozdoby i dekoracje związane ze Świętami Wielkanocnymi. To doskonała okazja do rozwijania kreatywności, poznania wielkanocnych obyczajów i wspólnego tworzenia.

    Na początku zajęć uczestnicy wysłuchali opowiadania o różnych tradycjach przygotowywania i zdobienia pisanek. Następnie uczniowie zdobili kolorowym woskiem swoje pisanki, a potem barwili je na wybrany kolor!

    Powstały różnobarwne i ciekawe prace, które na pewno ozdobią wielkanocne koszyczki.

    Podczas zajęć uczniami opiekowała się wychowawczyni Pani Katarzyna Zaranek.

  • Sukces uczniów klasy 7A w Konkursie InstaLogik VI edycja 2024/2025

       InstaLogik to Konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Jest on organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie i odbywa się w formie on-line.

    Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych uczniów.

    Uczestnicy Konkursu mogli sprawdzić czy mają zadatki na bycie prawdziwym programistą, a nie tylko koderem.

    „Czym jest programowanie? Najprościej można powiedzieć, że jest to precyzyjne zapisywanie przepisów na obliczenia, które chcemy, żeby za nas wykonywał komputer.”

    W edycji 2024/2025 zmagania uczniów zostały podzielone na 3 etapy. Zestawy konkursowe uczniowie rozwiązywali w październiku, grudniu i marcu. Pomiędzy nimi organizator przesyłał jeszcze uczestnikom webinary, zadania przygotowujące i sesje próbne. Do kolejnego  etapu Konkursu kwalifikowano uczniów na podstawie wcześniej uzyskanych wyników.

    Żeby wystartować w Konkursie trzeba nie tylko lubić rozwiązywać logiczne zagadki, ale również mieć chęci do pracy po lekcjach. Taką postawę zaprezentowali uczniowie klasy 7A naszej szkoły! Są nimi Aniela Lichota i Viktor Neimet. BRAWO!

    Systematyczna praca opłaciła się. Aniela i Viktor przebrnęli przez kilkumiesięczne zmagania. W etapie finałowym rywalizowało ponad 3400 uczestników.

    Ogłoszenie wyników odbyło się w piątek 4 kwietnia na specjalnym kanale youtube.

    Viktor Neimet został  LAUREATEM II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 (było 194 takich laureatów) i jednocześnie osiągnął najlepszy wynik w powiecie obornickim, natomiast Aniela Lichota otrzymała dyplom FINALISTY na szczeblu ogólnopolskim (było 512 takich uczniów).

    Serdecznie gratulujemy!

    Uczniów w zmaganiach wspierała Pani Katarzyna Zaranek.

  • MIKROFONIA 2025 – Przegląd Talentów Muzycznych

       W piątek 28 marca uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Eweliny Citar i Pani Aliny Jeski wzięli udział w gminnym etapie konkursu muzycznego MICROFONIA, który odbył się w sali widowiskowej RCK.

    Miło nam poinformować, że nominacje do powiatowych zmagań otrzymaliśmy w każdej kategorii. I tak:

    - w kategorii klas I – III nominacje otrzymały:

    Amelia Kamińska z klasy 1b oraz Zuzanna Nowakowska z klasy 3b

    - w kategorii klas IV –V nominacje otrzymały:

    Hanna Stanicka z klasy 4b oraz Zuzanna Pietrucha z klasy 4a

    - w kategorii klas VI – VIII nominacje otrzymał:

    Remigiusz Apoń z klasy 6b

    - w kategorii instrumentaliści nominacje otrzymali:

    Anna Obecna z klasy 8a (pianino) oraz Krzysztof Juskowiak z klasy 7a (trąbka).

    Wszystkim uczestnikom, którzy reprezentowali naszą szkołę serdecznie GRATULUJEMY, a za nominowanych do etapu powiatowego, który odbędzie się 11 kwietnia (instrumentaliści) i 12 kwietnia (wokaliści), tym razem w RCK w Rogoźnie TRZYMAMY KCIUKI!

  • Konkurs matematyczny

       Dnia 28 marca odbył się w naszej szkole etap szkolny POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO o tytuł Mistrza Matematyki Powiatu Obornickiego. W konkursie wzięło udział 47 uczniów, którzy rozwiązywali zadania w kategoriach odpowiednich do reprezentowanego poziomu edukacji.

    Do finału, który odbędzie się 24 kwietnia w Obornikach zakwalifikowali  się:

    klasa 4 – Volodymyr Neimet

    klasa 5 – Nikodem Fryc

    klasa 6 – Kamil Nowak

    klasa 7 – Viktor Neimet

    klasa 8 – Aleksander Maciejewski

    Gratulujemy i trzymamy kciuki za etap powiatowy.

  • Warsztaty zdobienia jajek wielkanocnych w klasie 1b

       W poniedziałek 31 marca uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią Panią Aliną Jeską uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych pt. „Tradycyjne metody zdobienia jajek wielkanocnych”.

  • Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie.

       Dnia 24 marca 2025 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie odbyły się Drzwi Otwarte dla rodziców i dzieci, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Wydarzenie miało na celu zapoznanie przyszłych uczniów oraz ich opiekunów z ofertą edukacyjną szkoły, jej infrastrukturą oraz kadrą pedagogiczną.

    Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej, podczas której rodzice mogli zapoznać się z historią placówki, jej misją, wartościami oraz szerokim wachlarzem zajęć dodatkowych. Po prezentacji rodzice mieli okazję do rozmowy z panią dyrektor Renatą Bolczyk oraz wicedyrektorem Przemysławem Kabatem. W tym samym czasie dzieci uczestniczyły w kreatywnych zajęciach plastycznych i muzycznych prowadzonych przez panie Bernadetę Gruszkę i Małgorzatę Nowak. Była to doskonała okazja do integracji przyszłych pierwszoklasistów oraz rozwijania ich talentów artystycznych.

    Kolejnym punktem programu była wizyta w nowo odnowionej sali gimnastycznej, gdzie odbywały się zajęcia sportowe prowadzone przez pana Stanisława Kozłowskiego. Zarówno dzieci, jak i rodzice mogli zobaczyć, jak wyglądają treningi  piłki koszykowej oraz jakie możliwości oferuje szkolna infrastruktura sportowa.

    Na zakończenie uczestnicy wydarzenia udali się na teren szkolnej przystani żeglarskiej, gdzie zaprezentowano zajęcia na wodzie prowadzone przez pana Sławomira Stanickiego. Była to niecodzienna atrakcja, która wzbudziła ogromne zainteresowanie zarówno wśród dzieci, jak i ich opiekunów.

    Drzwi Otwarte były doskonałą okazją do poznania szkoły, jej nauczycieli i atmosfery, która w niej panuje. Zarówno rodzice, jak i przyszli uczniowie mieli możliwość zdobycia cennych informacji oraz rozwiania wszelkich wątpliwości dotyczących rozpoczęcia nauki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie.

  • Podróże kulinarne

        W ramach przygotowań do Dnia Języków Obcych, który w tym roku świętowaliśmy pod hasłem „Podróże kulinarne”, uczniowie wzięli udział w lekcjach kulinarnych. Podczas zajęć poszczególne klasy szukały informacji na temat kuchni różnych krajów świata, np. hiszpańskiej, włoskiej, tureckiej, japońskiej, meksykańskiej czy francuskiej.

    Swoją wiedzę uczniowie czerpali z przygotowanych tematycznych prezentacji multimedialnych, filmików i informacji dostępnych w Internecie. Uczniowie klas 4-8 wykonali także flagi poszczególnych krajów oraz napisy ze słowem „Smacznego!” w różnych językach świata. Najbardziej atrakcyjną częścią zajęć były degustacje potraw i przekąsek typowych dla danego kraju, które uczniowie przygotowali i przynieśli na lekcje. Zapraszamy do galerii na przegląd naszych szkolnych podróży kulinarnych!

  • Pierwszy Dzień Wiosny

        Dnia 21 marca świętowaliśmy w szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Pogoda nam dopisała – było ciepło i słonecznie! Tego dnia wiosnę powitalismy w kolorowych strojach przy wesołej muzyce podczas przerw.

    Samorząd Uczniowski zorganizował także konkurs na najciekawsze nakrycie głowy. Najbardziej kreatywni uczniowie otrzymali nagrody związane z wiosennymi porządkami tj. miotełkę do kurzu, klapkę na muchy, trzepaczkę do dywanów, kubełek na śmieci czy miotełkę z szufelką. Dla wszystkich uczestników konkursu była także przewidziana słodka nagroda w postaci cukierka.

    Podczas przerw moża było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z naszą szkolną Marzanną Marzeną.

    Organizatorem wydarzenia był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Olgą Michalską przy wsparciu pani Anny Kalupy i pana Krzysztofa Grewlinga.

  • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

    W marcu odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas 4-8. Testy konkursowe sprawdzały umiejętności językowe takie jak: rozumienie tekstów czytanych, znajomość słownictwa, funkcji  językowych oraz środków językowych.

    Wyniki konkursu ogłoszono podczas apelu z okazji Dnia Języków Obcych. Najlepsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

    kategoria klas 4:

    I miejsce – Fryderyk Michalski 4a

    II miejsce – Aleksandra Szymańska 4b

    III miejsce – Lena Bykowska 4b

    kategoria klas 5-6:

    I miejsce – Remigiusz Apoń 6b

    II miejsce – Marta Laskowska 6a

    III miejsce – Liliana Lichowska 5b

    kategoria klas 7-8:

    I miejsce – Aniela Lichota 7a

    II miejsce – Vanessa Borowiak

    III miejsce – Nadia Borowiak

    Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!

    Konkurs przygotowali nauczyciele uczący języka angielskiego: pani Urszula Krupa, pani Patrycja Radomska, pani Olga Michalska oraz pan Leszek Traczyk

  • KANGUR 2025

        W czwartek,20 marca 2025 roku  odbyła się w naszej szkole XXXIV edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR.  Uczestniczyło w niej 47 uczniów klas II-VIII.  Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu.

    W całej Polsce w konkursowych zmaganiach uczestniczyło prawie 300 tys. uczniów. Konkurs miał na celu praktyczne sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania  zadań matematycznych.

    Uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów konkursowych w kategoriach: Żaczek (kl.2), Maluch (kl.3 i 4), Beniamin (kl.5 i 6) oraz Kadet (kl.7 i 8).

    Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi o różnej trudności. Każdy uczeń  otrzymał układankę KANGUROWĄ KOSTKĘ 3x3x3.

    Opiekę na uczniami sprawowała Pani Julia Krug oraz Pani Anna Nowak. Szkolnym koordynatorem Konkursu była Pani Katarzyna Zaranek.

    Uczniowie poznają wyniki konkursu w maju.

  • Dzień Języków Obcych

       W tym roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie świętowała Dzień Języków Obcych pod hasłem „Podróże kulinarne”. W ramach przygotowań nauczyciele uczący języków obcych przeprowadzili lekcje kulturalno-kulinarne, podczas których nasi uczniowie poznali kuchnie wybranych krajów świata, nauczyli się mówić „smacznego!” w różnych językach, a co najważniejsze – mieli okazję przygotować i skosztować potraw charakterystycznych dla poszczególnych krajów.

       Kulminacją kulinarnych podróży był apel dla wszystkich oddziałów szkoły (0-8), na którym uczniowie klas 4-8 prezentowali kuchnie: włoską, francuską, meksykańską, hiszpańską, gracką, japońską. Oczywiśnie nie mogło zabraknąć wyśmienitych krytyków kulinarnych takich jak: Magdalena Gessler, Michel Maron, Robert Makłowicz czy Karol Okrasa – w ich role wcielili się uczniowie klasy 8a. Mimo, iż trudno zadowolić tak wybitnych znawców kuchni - wszystkie przygotowane dania ocenili wysoko. Natomiast ucztą dla uszu były krótkie utwory muzyczne, charakterystyczne dla poszczególnych krajów, których kuchnie były prezentowane. Całość uświetnił występ taneczny dziewcząt z klasy 7b do piosenki „Pomidorowa”.  Tego dnia bawiliśmy się dosłownie - wybornie!

    Uroczystość przygotowały: pani Urszula Krupa, pani Patrycja Radomska i pani Olga Michalska.

  • II miejsce w Mistrzostwach Polski!

    Uczennica naszej szkoły Maja Grewling zajęła II miejsce w Mistrzostwach Polski WADF (ogólnoświatowa federacja tańca) w tańcu Jazz w Grodzisku Wielkopolskim. Po przejściu trudnych eliminacji Maja znalazła się wśród 17 finalistek i wywalczyła srebrny medal. To kolejny sukces uczennicy "Dwójeczki". Trzy tygodnie temu Maja wygrała w Pruszkowie debiuty w stylu Jazz na Mazovia Open 2025. Serdecznie gratulujemy!

  • U15 Tęcza Leszno - Flux Medical Dwójka Rogoźno.

       Intensywny koszykarski weekend kończymy w niedzielę wizytą w Lesznie. Z powodu kontuzji i chorób meldujemy się w 7 osób. Mecz rozgrywamy szóstką ponieważ Oliwka słabo się czuła i nie dała rady wyjść na boisko. Walczymy dzielnie z wyższymi zawodniczkami z Leszna.

    Nie poddajemy się. Gramy do końca ambitnie mimo ogromnego zmęczenia. Mecz przegrywamy 98-46. Najbardziej boli brak skuteczności w wypracowanych sytuacjach i sporo „prezentów” danych rywalowi w postaci prostych błędów własnych, które drużyna z Leszna zamieniała na punkty.

strona:

Aktualności

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
    ul. Mała Poznańska 1
  • 67-26-17-005
    67-26-17-059

Galeria zdjęć