Nawigacja

 • To my, klasa 1 a.

   

  Rozpoczynając naszą szkolną przygodę we wrześniu nikt z nas nie przypuszczał, że będzie to nietypowy rok szkolny. Nauka zdalna, maseczki na twarzach i dystans nie przeszkodziły nam by realizować wiele ciekawych zadań, tematów i projektów.


  Na początku wspólne sporządziliśmy i zawarliśmy klasowy kontrakt dotyczący reguł i zasad zachowania na terenie szkoły i poza nią oraz postępowania wobec innych w różnych sytuacjach.  

  Przy okazji Klasowego Dnia Chłopca doskonaliliśmy umiejętności składania życzeń, kultury zachowania podczas przyjmowania życzeń. 

  Odbyliśmy Lekcje Patriotyzmu z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Rocznicy Uchwalenie Konstytucji 3 maja. Przeprowadziliśmy Naradę Klasową, na której  wyjaśniliśmy pojęcie -  siedmioletni patriota i omówiliśmy wydarzenia historyczne zawarte w tekście hymnu Polski. Nauczyliśmy się naszego narodowego hymnu i hymnu szkoły.

  W styczniu wykonaliśmy upominki dla naszych babć i dziadków z okazji ich święta. Przeprowadziliśmy dyskusję w kręgu na temat szacunku dla osób starszych. Zapoznaliśmy się  z pojęciem- drzewo genealogiczne.

  Z okazji Walentynek przypomnieliśmy jak ważny jest szacunek dala innych i magiczne  słowa: proszę przepraszam, dziękuje…. Składaliśmy sobie życzeń w formie klasowego serca dobrych myśli. 

  Zabawy podwórkowe – „Klasy", „Chłopek", „Skakanka”, „Guma” odrysowywanie cienia kolegi lub koleżanki w reżimie sanitarnym sprawiły nam wiele radości, gdy wróciliśmy do nauki stacjonarnej.

  Klasowy Dzień Kobiet dostarczył nam sposobności do utrwalenia  kultury składania życzeń oraz  szacunku dla płci przeciwnej. Omówiliśmy również zasady savoir vivre wobec dziewcząt i kobiet. 

   Nie zapomnieliśmy również o Tradycji Świąt Bożego Narodzenia i Zajączka Wielkanocnego. Składaliśmy sobie świąteczne życzenia i zostaliśmy obdarowani upominkami.

  Pamiętając o obostrzeniach sanitarnych odbyliśmy wizytę w szkolnej bibliotece, gdzie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Zapoznaliśmy się z regulaminem biblioteki i wręczyliśmy pani bibliotekarce laurkę z naszymi podpisami z okazji Dnia Bibliotek Szkolnych.

  Ze względu na sytuację epidemiczną nie możemy zorganizować spotkania klasowego z okazji Dnia Mamy więc wykonaliśmy dla naszych kochanych mam upominki w postaci serduszek z masy solnej i laurki z życzeniami.

   

   

   

  Przez cały rok realizowaliśmy zadania związane z szkolnym projektem Nowoczesny Obywatel i Patriota.

  Projekt miał na celu:

  Budzenie świadomości narodowej poprzez nabywanie przekonania, że jesteśmy Polakami, urodziliśmy się w Polsce, mówimy po polsku, naszą Ojczyzną jest Polska.
  Budowanie przywiązania do Ojczyzny i kształtowania dumy narodowej.
  Poznawanie wybranych miast i regionów naszego kraju.
   Rozwijanie zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny.

  Realizując poszczególne zadania:

  •    Zapoznaliśmy się z mapą Polski. Podróżowaliśmy palcem po mapie w rożne zakątki  naszego kraju: Warszawa, Kraków, Toruń, Gdańsk, Wisłę, Tatry, morze Bałtyckie.
  •    Wzbogaciliśmy słownik o pojęcia patriotyczne: godło, orzeł biały, barwy ojczyste – flaga biało – czerwona.
  •    Zapoznaliśmy się  z legendami związanymi z Polską.
  •    Poznaliśmy hymn polski -  Mazurek Dąbrowskiego.
  •    Poznaliśmy wiersze i piosenki o naszym kraju.
  •    Wykonaliśmy prace plastyczne o tematyce patriotycznej: biało – czerwony kwiatek, kolorowanie symboli narodowych.
  •    Zapoznaliśmy się z twórczością i dziełami wielkich Polaków - F. Chopina, J. Matejki oraz polskich autorów książek dla dzieci - J. Brzechwy i J. Tuwima.

  Wiele nowych i interesujących momentów dostarczyły nam zajęcia rozwijające kreatywność, na których wykonywaliśmy wiele doświadczeń, hodowli roślin i ciekawych prac plastyczno – technicznych np. Motylek Dobosłówek. Odkrywaliśmy własne możliwości, rozwijaliśmy motywację do działania.

  Mimo pandemii COVID odbyły się niektóre konkursy. Możemy się pochwalić osiągnięciem naszej koleżanki Sary Nowak, która po eliminacjach szkolnych i gminnych dotarła do finału powiatowego Konkursu Piosenki Mikrofonia i zajęła III miejsce.

  Wzięliśmy też udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Komendę Główną Straży Pożarnej w Warszawie pod hasłem „Mój bezpieczny dom”. Czekamy na wyniki konkursu.

  Przed nami Szkolny Konkurs Recytatorski i Pięknego Pisania. Myślimy, że powiedzie się nam w obu konkursach.

  Mamy nadzieję, że w kolejnym roku  szkolnym wszystko wróci do normy i będziemy mogli wyruszyć na szkolne wycieczki, zobaczyć ciekawe miejsca nie tylko palcem po mapie.

 • SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU „Nowoczesny obywatel-patriota.”- KL.IIIA

   

  Projekt był skierowany do uczniów klas trzecich. Jego celem było zapoznanie

  z symbolami Wielkopolski  oraz legendami związanymi z tym regionem.

      W miesiącu wrześniu uczniowie i ich Rodzice  zostali zapoznani z tematyką projektu.

       Ze względu na pandemię praca z projektem miała ograniczony charakter.

    Pierwszym zadaniem dla dzieci, które realizowały w miesiącu kwietniu 2021roku było: POZNANIE WYBRANYCH LEGEND O WIELKOPOLSCE.

    Uczniowie poznali legendy:

  „O poznańskich koziołkach”,

  „Król kruków”,

  „Lech , Czech i Rus”,

  „Skrzat Boruta ze Starego”.

  Indywidualnie dzieci mogły przeczytać do 20 maja wybrane przez siebie legendy korzystając z podanych linków:


  https://regionwielkopolska.pl/kultura-ludowa/legendy/
  https://wielkopolskaciekawie.pl/category/legendy/

   

  Następnie każdy z uczniów wykonał ilustrację do wybranej przez siebie legendy. Prace dzieci zostały zamieszczone na gazetce w klasie.

      Kolejnym zadaniem realizowanym w maju 2021 roku było :

  „POZNANIE SYMBOLI WIELKOPOLSKI.

  Dzieci poznały historię herbu województwa wielkopolskiego oraz flagę Wielkopolski.

  Na zajęciach rozwijających wykonały samodzielnie herb województwa wielkopolskiego. Efekty ich pracy można zobaczyć na gazetce w klasie.

     Twórcze, samodzielne i aktywne zdobywanie wiedzy przez uczniów przyniosło im wiele radości, powodów do dumy, a także stało się okazją do

  lepszego poznania Wielkopolski.

   

  Opracowała :

  M. Przybysz

 • Sprawozdanie z IX Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Ja i moja rodzina” pod hasłem: „Jestem Polakiem, dzieckiem, kolegą, przyjacielem…”

  31 maja 2021 roku odbył się już IX Szkolny Konkurs Recytatorski „Ja i moja rodzina” tym razem pod hasłem „Jestem Polakiem, dzieckiem, kolegą, przyjacielem…” Głównym celem i założeniem organizatorki  Małgorzaty Ormańczyk, było dostarczyć uczniom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich. Popularyzacja literatury  o tematyce domu rodzinnego, patriotyzmu, koleżeństwa i przyjaźni. Mottem przewodnim konkursu były słowa „Kolegów, przyjaciół i innych ludzi potrzebujemy, bo bez nich, jak kwiaty bez wody uschniemy”.

  Do konkursu przystąpiło 12 uczestników po dwoje z każdej klasy:

  Klasa, imię  nazwisko, tytuł wiersza,

  autor

  1a

  Alicja Grześ

   „O Rupakach”

  Danuta Wawiłow

  Gracjan Cylkowski

  „O małym patriocie”

   Zygmunt Marek Miszczak

  1 b

  Liliana  Nowak

   „Koledzy”

  Mieczysława Buczkówna

  Lena Walich

   „Dzieci”

  Danuta Gellnerowa

  2 a

  Maja Grewling

   „Moja mała Ojczyzna”

  Joanna Białobrzeska

  Franciszek Smoliński

   „Koledzy”

  Mieczysława Buczkówna

   2 b

  Julia Lewandowska „Moja Szkoła”

  Kacper Kalinowski

  Izabela Dudzińska

  „Koledzy”

  Mieczysława Buczkówna

  3 a

  Vanessa Borowiak

   „Mały Polak”

  Marek Dąbrowski

  Inga Kowalska

  „Moja mała Ojczyzna”

  Joanna Białobrzeska

  3 b

  Anna Dusza

   „Wędrówka”

  Danuta Wawiłow

  Joanna Dusza

  „O Rupakach”

  Danuta Wawiłow

   

   

   Jury w składzie: P. dyr. Danuta Karolak, P. Marta Grill, P. Karolina Troczyńska oceniało recytujących w następujących kategoriach: tempo, intonacja, interpretacja, znajomość treści, ogólne wrażenie.

  Po części konkursowej wszyscy uczestnicy z niecierpliwością oczekiwali na werdykt jury. Recytatorzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, jednak ostatecznie na kolejnych poziomach miejsca zdobyli następujący uczniowie:

  Klasy pierwsze:  I miejsce Alicja Grześ kl. I a

  II miejsce Gracjan Cylkowski kl. I a

  III miejsce Liliana Nowak kl. I b

  Klasy drugie:  I miejsce Franciszek Smoliński kl. II a

  II miejsce Maja Grewling kl. II a

  III miejsce Izabela Dudzińska kl. IIb

  Klasy trzecie: I miejsce Joanna Dusza kl. Kl. III b

  II miejsce Anna Dusza kl. III b

  III miejsce Vanessa Borowiak kl. III a

  Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, znaczki odblaskowe i długopisy. Pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy i maskotki. Konkurs przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze z zachowaniem reżimu sanitarnego. Do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu.

   

 • Dzień Dziecka w klasie 1 a.

     Dnia 1 czerwca 2021 roku w naszej klasie został zorganizowany Dzień Dziecka pod hasłem – „Dzień Dziecka to super sprawa, jest piosenka i jest zabawa”. Pierwszym punktem programu była prezentacja i film na temat Międzynarodowego Dnia Dziecka. Następnie uczniowie śpiewali piosenki związane z tematyką rodziny i obchodzonego święta dzieci. Później  nastąpił najmilszy moment dnia, czyli upominki i słodki prezent od RR. Były też tańce, zabawy, rozwiązywanie zagadek i rebusów oraz puszczanie mydlanych baniek.

  Atrakcje przygotowane przez wychowawczynię -  Małgorzatę Ormańczyk cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Tego dnia wszyscy byli zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wigoru. Świętowanie zakończyliśmy redagowaniem życzeń dla wszystkich dzieci:

  Dzisiaj jest Dzień Dziecka - wielkie święto
  wszystkich dzieci. Bądźcie zawsze uśmiechnięci
  i pełni energii. Szczęśliwych dni i spełnienia wszystkich marzeń.

   

 • 10.06. Międzynarodowy Dzień Elektryka 2021

  ''Międzynarodowy Dzień Elektryka (początkowo Dzień Elektryka) został ustanowiony w dniu 27 czerwca 1985 roku przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Święto zostało powołane na pamiątkę, przypadającej w 1986 roku, 150. rocznicy śmierci André Marie Ampere'a, uczonego, odkrywcy praw rządzących elektryką.

  Składamy Najserdeczniejsze Życzenia Wszelkiej Pomyślności w działalności profesjonalnej i życiu osobistym.

  https://sep.pila.pl/aktualnosci/

  https://sep.com.pl/aktualnosci/miedzynarodowy-dzien-elektryka-10-czerwca-2020-roku.html 

 • REGATY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

  W dniach 5  i 6 czerwca 2021 Klub Żeglarski „Kotwica” Rogoźno zorganizował regaty z okazji Dnia Dziecka. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Burmistrza Rogoźna w klasie OPP do lat 11, w Memoriale im. Czesława Janusa w klasie OPP od lat 12 oraz w klasach OKD, Finn, Europa i Cadet.

  Nasz Klub reprezentowali: Helena Stanicka i Maciej Filipiak w klasie OPP od lat 12 i Antoni Stanicki w klasie OPP od lat 12.

  Rozegrano 5 biegów. Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli: Helena miejsce 5 a Maciej miejsce 10 w klasie OPP od lat 12.

  W klasie OPP do lat 11 Antoni stanął na najwyższym stopniu podium i wygrał Puchar Burmistrza.

  Był to pierwszy po długiej przerwie występ naszych zawodników. Jak widać bardzo udany.GRATULUJEMY!

 • Sukces Moniki Mielczarek

  Uczennica klasy 7b Monika Mielczarek podczas Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych wzięła udział w konkursie na „maseczkę ewangelizacyjną”.

  Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych.

  Młodzież klas VII – VIII miała za zadanie zaprojektować wzór maseczki ewangelizacyjnej.

  Do Wydziału Katechetycznego Kurii w Gnieźnie napłynęło ponad 60 prac z terenu Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Komisja konkursowa wyróżniła dwie prace w tym właśnie projekt Moniki Mielczarek.

  Nasza Uczennica wykazała się kreatywnością i biegłością w posługiwaniu się programem GIMP, w którym należało wykonać projekt.  

  BRAWO!!! Gratulujemy!

 • Konkurs „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

  Antoni Stanicki uczeń z klasy 5a w trakcie trwania nauczania zdalnego wziął udział w konkursie ogłoszonym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Obornikach Wielkopolskich „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”. Antek wykonał bardzo ładną prezentację multimedialną pod względem estetycznym i merytorycznym, która przeszła etap szkolny i reprezentowała szkołę w etapie powiatowym.

 • Cyfrowa Szkoła

  Nasza szkoła w roku 2019 została zgłoszona do IV edycji Projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@ 2020”. Projekt jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Głównym jego celem jest podniesienie kompetencji w zakrasie TIK nauczycieli i  uczniów z 600 wielkopolskich szkół prowadzących kształcenie ogólne na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym.

              Będziemy brać udział w podprojekcie edukacyjnym Uczniowskie Laboratoria Informatyczne. Jest to wyprawa w cyberprzestrzeń, która pomoże uczniom wspiąć się na wysoki poziom umiejętności informatycznych oraz wyłonić spośród nich talenty i liderów. Podprojekt ukierunkowany jest na edukację informatyczną, głównie w zakresie nabywania umiejętności rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera, upowszechnianie, promocja i popularyzacja przykładów dobrej praktyki i wykazanie ścisłego związku informatyki, myślenia algorytmicznego i programowania z wszystkimi dziedzinami życia.

              Tematyka ta obejmuje m.in.: bezpieczeństwo w sieci, programowanie, zasoby internetowe, gromadzenie, przechowywanie, porządkowanie, opracowywanie i prezentowanie danych, tworzenie i edycje multimediów, technologie, programy i aplikacje wspierające uczącego się w zdobywaniu umiejętności i zrozumieniu współczesnego świata oraz opracowanie materiałów stanowiących efekt finalny projekt.

  Cele podprojektu:

  - Kształcenie kompetencji kluczowych, w tym kompetencji informatycznych

  - Podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu możliwości wykorzystywania współczesnych narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK)

  - Dostarczanie inspiracji i nabywanie umiejętności kreatywnego podejścia do rozwiązywania sytuacji problemowych z wykorzystaniem TIK

  - Kreowanie postaw samodzielności i krytycznego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych

  - Upowszechnienie i popularyzacja przykładów dobrej praktyki wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych

  - Nabycie umiejętności pracy w grupie

  - Nabycie umiejętności prezentacji i publikacji wyników pracy

  Korzysci jakie można osiągnąć dzięki udziałowi w Projekcie:​​​​​​​

  - Budowa sieci Wi-Fi w budynkach szkolnych należących do samorządów powiatowych i gminnych umożliwiającą korzystanie z Internetu całej społeczności szkolnej oraz utrzymanie tej sieci przez cały okres realizacji Projektu

  - Wyposażenie pracowni przedmiotowych w cyfrowe narzędzia dydaktyczne takie jak m.in.: laptopy, tablety, które wspierają realizację zajęć z wykorzystaniem TIK

  - Stworzenie aplikacji cyfrowych umożliwiających kontynuację zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych w szkołach po zakończeniu Projektu

  - Umożliwienie wykorzystania systemów wideokonferencyjnych dla potrzeb zdalnego nauczania oraz konferencji dla uczniów i nauczycieli

  - Stworzenie Portalu dla potrzeb umieszczania treści edukacyjnych, z możliwością ich publikowania przez poszczególne szkoły

  Grupa 16 uczniów, która będzie pracować w Projekcie, zostanie wyłoniona po wakacjach.

  Koordynatorem projektu jest pani Anna Grewlig-Snuszka.

   

 • Międzynarodowy Dzień Dziecka

  Drodzy Uczniowie

  chociaż wirus na świecie zapanował i wiele planów nam pokrzyżował, to z okazji Waszego Święta tym małym i tym dużym dzieciom z naszej szkoły życzymy, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą, aby każdego dnia spotkało Was coś pięknego i zaskakującego. Powinno to być coś, co wprawi Was w cudowny nastrój. Aby uśmiech gościł na Waszych twarzach. Niech Wasze marzenia się zawsze spełniają. Życzmy Wam przyjaciół oddanych, góry słodkości i mnóstwa radości.

  Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi oraz Rada Rodziców

 • IX Szkolny Konkurs Recytatorski

  „Ja i moja rodzina” pod hasłem: „Jestem Polakiem, dzieckiem, kolegą, przyjacielem…”

  31 maja 2021 roku odbył się już IX Szkolny Konkurs Recytatorski „Ja i moja rodzina” tym razem pod hasłem „Jestem Polakiem, dzieckiem, kolegą, przyjacielem…” Głównym celem i założeniem organizatorki  Małgorzaty Ormańczyk, było dostarczyć uczniom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich. Popularyzacja literatury  o tematyce domu rodzinnego, patriotyzmu, koleżeństwa i przyjaźni. Mottem przewodnim konkursu były słowa „Kolegów, przyjaciół i innych ludzi potrzebujemy, bo bez nich, jak kwiaty bez wody uschniemy”.

  Do konkursu przystąpiło 12 uczestników po dwoje z każdej klasy.

   Jury w składzie: p. dyrektor Danuta Karolak, p. Marta Grill, p. Karolina Troczyńska oceniało recytujących w następujących kategoriach: tempo, intonacja, interpretacja, znajomość treści, ogólne wrażenie.

  Po części konkursowej wszyscy uczestnicy z niecierpliwością oczekiwali na werdykt jury. Recytatorzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, jednak ostatecznie na kolejnych poziomach miejsca zdobyli następujący uczniowie:

  Klasy pierwsze:  I miejsce Alicja Grześ kl. I a

  II miejsce Gracjan Cylkowski kl. I a

  III miejsce Liliana Nowak kl. I b

  Klasy drugie:  I miejsce Franciszek Smoliński kl. II a

  II miejsce Maja Grewling kl. II a

  III miejsce Izabela Dudzińska kl. IIb

  Klasy trzecie: I miejsce Joanna Dusza kl. Kl. III b

  II miejsce Anna Dusza kl. III b

  III miejsce Vanessa Borowiak kl. III a

  Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy, nagrody książkowe ufundowane przez radę Rodziców, znaczki odblaskowe i długopisy. Pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy i maskotki. Konkurs przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze z zachowaniem reżimu sanitarnego. Do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu.

   

 • Warsztaty klas VIII

  W piątek 28 maja br, uczniowie klas ósmych naszej szkoły udali się na warsztaty tematyczne do Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie.

  Ósmoklasiści uczestniczyli w prowadzonych przez specjalistów zajęciach dydaktycznych, wychowawczych i terapeutycznych dotyczących: profilaktyki nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, agresji, przemocy oraz uzależnień od dopalaczy, komputera i Internetu.

  Poznali i doskonalili zasady asertywności, rozwiązywania konfliktów, tego jak radzić sobie trudnych sytuacjach, jak opanować emocje i odnaleźć się w rzeczywistości szkolnej po wielu miesiącach izolacji spowodowanej szerzącą się pandemią koronawirusa covid-19.

  Nasi podopieczni ćwiczyli umiejętność komunikacji, rozmawiali o uczuciach, tolerancji, uczyli się współpracy w grupie.

  Znalazł się również czas na relaks i odprężenie po trzech dniach egzaminu. Bardzo wesoło upłynęły zajęcia integracyjne tj.: „Milionerzy”, „Koło Fortuny” .

  Pobyt w Centrum pozwolił uczniom odetchnąć po wytężonej pracy podczas rozwiązywania testów egzaminacyjnych. Miła atmosfera, ciekawe zajęcia i zabawy dostarczyły niezapomnianych przeżyć oraz wielu doświadczeń, mających korzystny wpływ na ogólną kondycję psychofizyczną – osłabioną po kilkumiesięcznej nauce zdalnej spowodowanej pandemią Covid -19.

  Opiekę nad uczniami klas siódmych sprawowały wychowawczynie: p. Iwona Lichota, p. Magdalena Wojtusik i p. Hubert Kuszak.

 • Warsztaty dla klas VII

  W poniedziałek 24 maja br, uczniowie klas siódmych naszej szkoły udali się na warsztaty tematyczne do Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie.

  Na murach ośrodka widnieje motto: „Nie jest sztuką być lepszym od innych. Sztuką jest być lepszym od siebie samego z dnia poprzedniego”. 

  Jego autorem jest Mahatma Gandhi – indyjski prawnik, filozof, polityk i mąż stanu.

  Siódmoklasiści uczestniczyli w prowadzonych przez specjalistów zajęciach dydaktycznych, wychowawczych i terapeutycznych dotyczących: profilaktyki nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, agresji, przemocy oraz uzależnień od dopalaczy, komputera i Internetu. Uczyli się asertywności, rozwiązywania konfliktów, tego jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Ćwiczyli umiejętność komunikacji, rozmawiali o uczuciach, tolerancji, dzięki czemu rozwinęli umiejętności ułatwiające społeczne funkcjonowanie. Celem Centrum, obok profilaktyki uzależnień, jest również promowanie zdrowia i aktywnych form wypoczynku, stąd nasza młodzież miło spędziła czas na świeżym powietrzu,  a także uczestniczyła w zajęciach nt. „Nauka i pasja, czyli jak zorganizować sobie czas”. Bardzo wesoło upłynęły zajęcia integracyjne tj.: „Milionerzy”, „Koło Fortuny” . Pobyt w Centrum upłynął uczniom w świetnej atmosferze, na atrakcyjnych zajęciach i ciekawych zabawach. Dostarczył niezapomnianych przeżyć oraz wielu doświadczeń, mających korzystny wpływ na ogólną kondycję psychofizyczną – osłabioną po kilkumiesięcznej nauce zdalnej spowodowanej pandemią Covid -19.

  Motto ośrodka niech będzie myślą przewodnią  dla wszystkich, którzy w życiu codziennym i pracy dążą do mistrzostwa.

  Opiekę nad uczniami klas siódmych sprawowały wychowawczynie: p. Anna Grewling – Snuszka, P. Patrycja Nowak – Łuczak, p. Aleksandra Sulka oraz p. Katarzyna Zaranek.

 • Powiatowy Konkurs Matematyczny

  „Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem prawda, a prostota i oczywistość jej strojem”.

  Jędrzej Śniadecki

  12 maja odbył się etap szkolny, kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego o tytuł „Mistrza Matematyki”,  dedykowany  uczniom szkół podstawowych. Patronat nad konkursem sprawuje Starosta Powiatu Obornickiego – Pani Ewa Kotecka.

  Do udziału w konkursie zgłosiło się 29 uczniów klas IV – VIII naszej szkoły.

  Podczas konkursu uczniowie przez 60 minut rozwiązywali zadania konkursowe w trzech kategoriach:

  1. Euklides – klasy 4-5 szkoły podstawowej,
  2. Pitagoras – klasa 6-7 szkoły podstawowej,
  3. Tales – klasa 8 szkoły podstawowej.

  Zestawy konkursowe zawierały różnorodne zadania z dziedziny „królowej nauk”  m.in. dotyczące: liczb rzymskich, podzielności liczb, procentów, ułamków zwykłych i dziesiętnych, figur przestrzennych, prawdopodobieństwa zdarzeń, pola i obwodu figur, prędkości w ruchu jednostajnym, działań na potęgach i pierwiastkach itp.  

  Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Nowak, p. Aleksandra Sulka i p. Katarzyna Zaranek wyłoniła uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami.

  Są to uczniowie:

  • w kategorii EUKLIDES: Wojciech Wahlich (5A) i Gabriela Ignac (4A),
  • w kategorii PITAGORAS: Aleksander Janik (7A) i Jakub Nowak (6C),
  • w kategorii TALES: Sonia Błażejewska (8A) i Patryk Gorgiel (8A).

  Gratulujemy!

  Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach będą reprezentowali naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu na szczeblu powiatu.

  Trzymamy kciuki! Powodzenia!

  Szkolnym koordynatorem w/w konkursu była p. Katarzyna Zaranek.

 • Pix Programming Challenge 2020/2021

  Udział uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie w Pix Programming Challenge w roku szkolnym 2020/2021

  PixProgramming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks.

  Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

  Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Wszystkie etapy w tym roku odbyły się zdalnie.

  W roku szkolnym 2020/2021 do Międzynarodowego Konkursu Programistycznego PixBlocks, zgłosiło się z naszej szkoły 10 uczniów ( 9 z klas I- III i 1 z klasy V), lecz tylko czwórka przeszła eliminacje (23 listopada 2020 roku) i  dostało się do półfinałów ( 5 grudnia 2020).

   W półfinałach najlepiej wypadła Aniela Lichota z klasy IIIa rozwiązując 19 zadań na 20, Nikodem Michalski z kl. IIIa 12 zadań, Wojciech Wahlichz klasy Va11 zadań i Jeremiasz Wencka z klasy Ia- 8 zadań. Uczestników konkursu było bardzo wielu, więc ważny był także czas rozwiązania tych zadań. Z tego powodu Aniela Lichota niestety nie dostała się do rundy finałowej.

  Wszystkim półfinalistom gratulujemy serdecznie, tym bardziej, że zadania konkursowe są ciekawe, ale też bardzo trudne.

  Jesteśmy jedyną szkołą w Rogoźnie, która bierze udział w tym prestiżowym konkursie programistycznym organizowanym przez PixBlocks z Poznania przy współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  Koordynatorem konkursu w naszej szkole była pani Małgorzata Nowak.

 • Zebranie organizacyjne z rodzicami

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie informuje, że dnia 28.06.2021 r. (poniedziałek) w sali gimnastycznej przy ul. Małej Poznańskiej 1 odbędzie się zebranie organizacyjne dla rodziców uczniów, którzy w roku szkolnym 2021/2022 rozpoczną naukę w klasie pierwszej oraz dla rodziców dzieci, które będą uczęszczać do oddziału przedszkolnego.

  - oddziały przedszkolne „0” - godzina 16:00

  - klasy pierwsze - godzina 17:15

 • Egzaminy ósmoklasisty 2021

  w reżimie sanitarnym

              Tegoroczne egzaminy odbywały się w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi przygotowanymi wspólnie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji i Nauki, a zatwierdzonymi przez Główny Inspektorat Sanitarny. Były one zbliżone do obowiązujących w tym roku w maju na maturze, w marcu podczas próbnych egzaminów oraz do egzaminów przeprowadzonych w ubiegłym roku, również w reżimie sanitarnym.

  W tym roku w związku z epidemią COVID-19 i koniecznością prowadzenia przez wiele miesięcy edukacji zdalnej egzamin ósmoklasisty był przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

              Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca.

              Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty było warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie mógł przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisał w drugim terminie – 16-18 czerwca.

              Pierwszego dnia we wtorek 25 maja uczniowie zmierzyli się z językiem polskim.

  Na rozwiązanie zadań i napisania wypracowań mieli 120 min. Arkusz składał się z 19 zadań, 9 zamkniętych i 10 otwartych. Maksymalnie można było zdobyć 45 pkt. Zadania miały na celu sprawdzenie umiejętność czytania ze zrozumieniem, redagowania wypowiedzi pisemnych, wiadomości gramatycznych, ortograficzne i interpunkcyjne.

  Zadania zostały ułożone do dwóch tekstów, fr. „Pana Tadeusza” i „Przyjaciela mądrości”. Poza tym trzeba było napisać krótkie wypracowanie - zaproszenie oraz dłuższą formę wypowiedzi pisemnej, która musiała liczyć co najmniej 200 słów, rozprawkę lub opowiadanie.

              W środę 26 maja, w drugim dniu egzaminu ósmoklasisty uczniowie  zmierzyli się z Arkuszem zadań z matematyki.

  Na rozwiązanie  zadań można było przeznaczyć maksymalnie 100 minut. Za rozwiązanie arkusza można zdobyć  25 punktów: 15 punktów za zadania zamknięte i 10 punktów za zadania otwarte.

  Ósmoklasiści mieli do rozwiązania 19 zadań, z czego tylko cztery były zadaniami otwartymi. Uczniowie musieli ocenić prawdziwość podanych zdań, rozwiązać wyrażenia arytmetyczne, a także wykazać się znajomością działań na potęgach, ułamkach,  wiedzieć, czy iloczyn dowolnych pięciu kolejnych liczb całkowitych jest podzielny przez 10 i dodatkowo znać uzasadnienie odpowiedzi. W zadaniu szóstym niespodziewanie pojawił się podatek od dochodów. Ósmoklasiści musieli obliczyć podatek pana Jana za 2016 rok. Podstawą obliczenia była kwota 84 500 zł. Tradycyjnie były również zadania z geometrii. Trzeba było m.in. obliczyć miarę kąta w trójkącie oraz pole powierzchni bryły powstałej po połączeniu dwóch jednakowych klocków w kształcie ostrosłupa prawidłowego czworokątnego. Nie zabrakło również zadania, w którym uczniowie powinni  wykorzystać Twierdzenie Pitagorasa.

              Dnia 27 maja 2021 r. uczniowie klas ósmych zmagali się z ostatnią już częścią Egzaminu Ósmoklasisty, a dokładnie z arkuszem egzaminacyjnym z języka obcego nowożytnego. W naszej szkole wszyscy uczniowie pisali egzamin z języka angielskiego.

  Arkusz egzaminacyjny z języka angielskiego zawierał 14 zadań, a w tym 9 zamkniętych i 5 zadań otwartych. Zadania sprawdzały rozumienie ze słuchu, znajomość środków językowych, jak również czy uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnych, gramatycznych, ortograficznych oraz fonetycznych) oraz czy rozumie wypowiedzi oraz właściwe reaguje na wypowiedzi innych. Zadania otwarte przede wszystkim sprawdzały, czy uczeń potrafi samodzielnie formułować krótkie, proste, spójne i logiczne wypowiedzi pisemne, uczestniczyć w rozmowie i w typowych sytuacjach reagując w sposób zrozumiały, adekwatnie do sytuacji komunikacyjnej, w formie prostego tekstu oraz czy umie przetwarza wypowiedzi, zmieniając formę przekazu ustnego lub pisemnego.

  Ostatnie zadanie w arkuszu egzaminacyjnym to oczywiście praca pisemna, która powinna zawierać od 50 do 120 słów. Podobnie, jak w ubiegłym roku uczniowie mieli za zadanie napisać wiadomość e-mail.

  Trzymamy kciuki za wyniki!

   

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny dla kl. II-III

  „Mistrz Ortografii”

  Dnia 20.05.2021r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny: „Mistrz Ortografii”, którego celem było wyłonienie spośród uczniów klas drugich i trzecich „mistrza ortografii”.

  Zadania konkursowe obejmowały podstawowe wiadomości z zakresu pisowni:

  • wyrazów z rz, ż, ó, u, h, ch,
  • cząstki nie z rzeczownikami, czasownikami, przymiotnikami,
  • interpunkcji,
  • wielkiej i małej litery,
  •  głosek miękkich,
  • tytułów baśni i bajek,
  • rozwiązywania rebusów.

  W konkursie wzięło udział 4 uczniów klas drugich i 4 uczniów klas trzecich.

  Uczniowie klas drugich rozwiązywali test składający się z 15 zadań, za który można było otrzymać 68 punktów.

  Uczniowie klas trzecich rozwiązywali test składający się z 13 zadań, za który można było otrzymać 62 punkty.

  Mistrzem ortografii klas III została:

  Aniela Lichota– kl. III a zdobywając 61,5 pkt/62 możliwych do zdobycia,

  II miejsce zajęła Anna Dusza - kl. III b- zdobywając 56 pkt/62,

  III miejsce zajęła Vanessa Borowiak- kl. III a- zdobywając 52pkt/62.

  Mistrzem ortografii klas II została:

  Maja Grewling- kl. II a zdobyła 58 pkt/68 możliwych,

  II miejsce zajął Mateusz Szymczyk- kl. II b zdobywając 57 pkt /68,

  III miejsce zajęła Zuzanna Kamińska- kl. II b- zdobywając 55pkt/68.

  Przygotowała: Maria Przybysz

   

 • Komunikat z dnia 28.05.2021

  Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie,

  informuję, że od dnia 31 maja br. wracamy do nauczania stacjonarnego. Zajęcia będą się odbywać w budynkach szkoły zgodnie z obowiązującym planem zajęć. Do szkoły wracamy w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa.

  Z poważaniem

  Danuta Karolak

 • Niech na zawsze pozostanie w naszej pamięci

  Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Zygmunta Łucki, nauczyciela i długoletniego dyrektora naszej szkoły. Pana Zygmunta Łucka pamięta społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 2, z którymi związał  swoje życie zawodowe, kształcąc i wychowując pokolenia uczniów.
  Niech na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
  Ostatnie pożegnanie odbędzie się w dniu 28 maja 2021 r., o godzinie 12.00 na cmentarzu w Rogoźnie.

  ***

        Kiedyś ks. Jan Twardowski napisał „Można odejść na zawsze, by stale być blisko”.
  Jakże prawdziwe są te słowa, wypowiedziane, właśnie tu     i teraz.

  ***

          Zygmunt Łucka urodził się 7 lipca 1934 r. w Rogoźnie. Po ukończeniu Liceum Pedagogicznego w rodzinnym mieście w 1955 r. podjął pracę pedagogiczną w Szkole Podstawowej  w Płońsku. W tym samym roku powołany został do odbycia zasadniczej służby wojskowej, którą pełnił do 29 czerwca 1957 r.  Po odbyciu służby zatrudniony został jako nauczyciel w Szkole  Podstawowej w Kiszewie, gdzie pracował do końca sierpnia 1959 r.

  1 września tego samego roku przeniósł się na własną prośbę do Parkowa i tam pracował przez kolejne trzy lata. Z kolei od września 1962 roku został nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 1 w Rogoźnie i z tą posadą związany był do 1968 r. W tym samym roku został powołany na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej dla Pracujących działającej na bazie Szkoły Podstawowej nr 1     w Rogoźnie. W 1975 r. w dniu 1 września  mianowany został dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie i na tym stanowisku przepracował kolejne 11 lat tzn. do 1986 roku, do momentu przejścia na emeryturę.

  W okresie pracy zawodowej ukończył wiele kursów metodycznych, w 1960 r. ukończone Studium Nauczycielskie w Szczecinie dało mu możliwość do dalszej nauki i zdobycia Wyższych Studiów Zawodowych w 1977 r.

  Za całokształt osiągnięć w pracy zawodowej i społecznej otrzymał min.:

  ­- Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski,

  - Złoty Krzyż Zasługi,

  - Medal 30-lecia Polski  Ludowej

  - Odznakę Zasłużonego Działacza Turystyki,

  - Złotą Odznakę Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych,

  - Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania II stopnia

  - Nagrodę Inspektora Oświaty i Wychowania w Rogoźnie.

  ***

       Przez wszystkie lata pracy Zygmunt Łucka charakteryzował się umiłowaniem zawodu nauczycielskiego, sumiennością, rzetelnością i przywiązaniem do uczniów. Skromność, pracowitość i koleżeńskość to cechy, które zjednały mu sympatię wśród nauczycieli i wdzięczność licznej rzeszy wychowanków.

  ***

     Drogi Panie Dyrektorze to niestety ostatnia nasza Rada Pedagogiczna, ostatni apel – jakże uroczysty, jakże trudny, jesteśmy tutaj ponieważ pamiętamy Twoją niezwykłą życzliwość dla ludzi. Imponowała nam i nadal imponuje Twoja szeroka wiedza, renesansowa osobowość i aura ciepła, jaką tworzyłeś wokół siebie.

  Panie Zygmuncie społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogożnie, w której długie lata byłeś dyrektorem, żegna Cię z ogromnym żalem i smutkiem, jednocześnie składając kondolencje rodzinie.

   

  ***

   

   

   

   

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt - administrator strony Hubert Kuszak

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
  64-610 Rogoźno
  ul. Mała Poznańska 1
  NIP 766-17-74-104
 • 67-26-17-005
  67-26-17-059

Galeria zdjęć