Nawigacja

 • KOCHANI UCZNIOWIE

  Dobiegł końca chyba najdziwniejszy rok szkolny, jaki przyszło nam przeżyć. Wszyscy tak nagle bo z dnia na dzień zostaliśmy zmuszeni do przeniesienia swojej pracy, nauki do Internetu.

  Z pewnością czujecie radość związaną z rozpoczynającymi się wakacjami. Domyślamy się, że nie możecie się już doczekać, długich letnich dni wypełnionych zabawą i przygodami. To bez wątpienia dla Was najpiękniejszy i zawsze mocno wyczekiwany okres w całym roku. Jest to czas beztroski, ale nie może być pozbawiony refleksji związanej z bezpieczeństwem Waszym i Waszych znajomych. Pamiętajcie, że od podejmowanych decyzji może zależeć zdrowie, a nawet życie innych.

  Życzymy udanych wakacji, spędzonych u dziadków na wsi, pod namiotem na Mazurach, nad morzem, na ciepłym piasku czy w górach. Niech okres wakacyjny, będzie przygodą pełną zabawnych sytuacji. Żebyście wrócili do szkoły głodni wiedzy. Będziemy na was czekać 1 września, wtedy wspólnie zaczniemy planować wasze kolejne sukcesy.

  Życzymy Wam by każda chwila tych wakacji była pogodna i radosna, ale przede wszystkim bezpieczna. Pamiętajcie o wzajemnym szacunku, a gdy zauważycie, że ktoś doświadcza przemocy lub podejmuje niebezpieczne zachowania – reagujcie. Rozmawiajcie z rodzicami, czy opiekunami.
  Życzymy dużo słońca i uśmiechu, podczas wakacji i każdego dnia. Wypoczywajcie mądrze i bezpiecznie.  Do zobaczenia.

 • Szanowni Nauczyciele!

    Dziś gdy mija ostatni dzień naszej obecności w szkole, która przez dziewięć lat była naszym drugim domem. Łezka w o oku się kręci i trudno więc nie czuć dziś żalu. Kiedy przychodzi pora pożegnać się z nauczycielami, kolegami i pracownikami szkoły. Bo to przecież tutaj nauczyliśmy się pisać i czytać. Zdobywaliśmy wiedzę każdego dnia. To jest miejsce gdzie poznaliśmy koleżanki oraz kolegów, nawiązały się przyjaźnie i przeżyliśmy pierwsze miłostki.

   Pragniemy podziękować Wam drodzy nauczyciele za okazane serce, uśmiech, dobre słowo i dodanie chęci do pracy, gdy nic się nie udawało. Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi i przekazywanie, że możemy zrobić więcej niż nam się wydaje. Oraz za pokazanie nam, że wszyscy jesteśmy warci uwagi i nikt nie zostaje z boku sam.

   Mijał rok za rokiem, a my dzięki Wam drodzy nauczyciele już nie jesteśmy tymi samymi osobami co wcześniej. To na Waszych oczach dorastaliśmy i zmieniliśmy nastawienie do świata. Nauczyliśmy się zdobywać cenną wiedzę i dokonywać mądrych wyborów. Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.

   Dziękujemy za codzienne, niekiedy trudne budowanie naszych wnętrz. Niech wszystko co dobre doczeka się spełnienia…

   Jesteśmy dumni, że mogliśmy być uczniami Tej szkoły. Szkoły Podstawowej nr2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie.

  Uczniowie klasy 8c.

 • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019/2020

   

  W dniach 16 – 18 czerwca br. odbył się po raz drugi egzamin po klasie ósmej. Uczniowie w ciągu trzech dni zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego, matematyki, a trzeciego dnia z wybranym językiem obcym, w naszej szkole przede wszystkim z językiem angielskim. Do egzaminu przystąpiło 57 uczniów. Wszyscy zdający byli bardzo przejęci i z niecierpliwością czekali każdego dnia na nowe wyzwania. Przypomnijmy w tym miejscu, że z powodu epidemii koronawirusa tegoroczny egzamin ósmoklasisty odbył się z opóźnieniem. Ósmoklasiści pierwotnie mieli napisać swój egzamin w kwietniu, jednak z powodu pandemii został przesunięty aż na czerwiec. Wszystko odbywało się w ścisłym rygorze sanitarnym. Oznaczało to, że uczniom nie było wolno grupować się przed wejściem na salę egzaminacyjną i obowiązkowo musieli nosić maseczki, które mogli zdjąć dopiero po zajęciu miejsca na sali, gdzie obowiązywała zasada dystansu społecznego, co oznaczało, że między poszczególnymi stolikami musiała zostać zachowana odległość co najmniej 2 metrów. Jedynymi przedmiotami, które uczniowie mogli wnieść na salę, były niezbędne narzędzia piśmiennicze oraz butelka wody. Pierwszego dnia na uczniów czekały testy z języka polskiego. Odpowiadając na pytania, trzeba było wykazać się znajomością treści z lektur z klas 7-8, wiedzą z gramatyki oraz umiejętnością pisania dłuższych form wypowiedzi pisemnych. Drugi dzień należał do „królowej nauk” matematyki – starcie z zadaniami okazało się prawdziwym wyzwaniem. Uczniowie ocenili test na trudny i bardzo pracochłonny. Większość zdających wykorzystała czas na maksa i starała się jak najlepiej wypełnić arkusz. Czwartek – ostatni dzień egzaminu – to języki obce. Tu opinie uczniów były podzielone. Jedni twierdzili, że zadania były „łatwiutkie”, inni, że spodziewali się czegoś innego. Tak czy inaczej, tegoroczny egzamin należy już do historii. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca 2020. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki oraz otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Wszystkim ósmoklasistą życzymy 100% na testach i „dostania” się do wymarzonych szkół.

   

 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2020” – wyniki

  W tym roku szkolnym Konkurs  Kangur    został przeprowadzony drogą internetową  za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach    28.05 - 5.06. 2020 roku.

  Koordynatorzy Szkolni  otrzymali wyniki końcowe uzyskane przez poszczególnych uczniów. Łącznie w sześciu kategoriach  z  zadaniami zmagało się 10362 uczniów.

  Organizator  postanowił w tym roku nie przyznawać tytułu „laureata”. Przyznano nagrody z dyplomami za wyniki bardzo dobre i wyróżniające się.

  Każdy uczeń z wynikiem  bardzo dobrym otrzymuje: kartę podarunkową z Empiku, odpowiednią Miniaturkę i dyplom okolicznościowy, a wyróżniającym otrzymuje odpowiednią miniaturkę i dyplom z wyróżnieniem.

  Wśród  nagrodzonych  znalazło się   3 uczniów  naszej szkoły!

  1. Kategoria „Żaczek”  - wynik bardzo dobry osiągnęła  uczennica kl.2A Aniela Lichota (uzyskała maksymalną liczbę  105 punktów)  - przygotowywała p. Maria Przybysz.
  2. Kategoria „Maluch ”  - wynik  wyróżniający się osiągnęła  uczennica kl.3B Nadia Szewczak  (uzyskała  107,5 na 120 punktów)  - przygotowywała p. Małgorzata Ormańczyk.
  3. Kategoria „Maluch ” -  wynik  wyróżniający  zdobył  uczeń  kl.4A  Wojciech Wahlich (uzyskał 101, 25 na 120 punktów)  - przygotowywała p. Anna Nowak.

   

  Organizator  przekaże do szkoły nagrody i dyplomy w sposób  tradycyjny  w terminie bezpiecznym dla uczniów i dorosłych, może to być początek kolejnego roku  szkolnego.

  GRATULUJEMY SUKCESU!

  Szkolnym koordynatorem Konkursu była p. Katarzyna Zaranek.

 • ŻYCZENIA

  z okazji Dnia Ojca

  Wszystkiego najlepszego w Dniu Ojca. Podziękowanie za ojcowską odwagę, cierpliwość, dobroć, zrozumienie.

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Dnia 25.06.2020 roku o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie  przy ul. Małej Poznańskiej 1 odbędzie się zebranie
  z Rodzicami uczniów przyszłych klas pierwszych.

  Ze względu na panującą pandemię prosimy, aby na zebranie przybył tylko jeden z rodziców/opiekunów.

  Informujemy, że zebranie odbędzie się zgodnie z procedurami zachowania bezpieczeństwa.

  Dyrekcja szkoły

 • DRODZY ÓSMOKLASIŚCI

  Szanowni Rodzice

  Przed Wami niezwykle ważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty – kończący edukację w naszej szkole. Jak każde ważne wydarzenie wywołuje wiele emocji. Mam nadzieję, że lata nauki były dla Was nie tylko okresem wytężonej pracy, ale również czasem zawierania pięknych przyjaźni i kształtowania swojej osobowości.

  Życzę Wam, abyście mądrze wykorzystali zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Życzę także, aby wyniki, które uzyskacie na egzaminie, dały Wam możliwość realizacji życiowych planów i marzeń.

  Każdemu z Was życzę osiągnięcia jak najlepszych wyników.

  Rodzicom i Opiekunom uczniów klas ósmych życzę w tych dniach wiele spokoju i wiary, że młodzież dobrze wykorzysta wiedzę i umiejętności.

  Dyrektor Szkoły Danuta Karolak

 • UWAGA ÓSMOKLASIŚCI

  w zakładce Egzamin ósmoklasisty

   

  szczegółowe informacje o zasadach
  przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty

  w dniach 16, 17.18 czerwca 2020r. 

   

   

 • Komunikat

  „Tak trudno żegnać na zawsze Kogoś,

  kto jeszcze mógł być z nami”

   

  Z przykrością informujemy, że dnia 04.06.2020r.

  odeszła nagle nasza Koleżanka

  BARBARA  CZECHOWSKA

   

  Tak cicho, bez pożegnania

  Zostawiłaś Nas – w Naszych sercach

  i umysłach po wieczny czas.

 • Egzamin ósmoklasisty 2020

  Kochani Uczniowie

  Szanowni Rodzice

  Zgodnie z decyzją dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 24.04.2020 r. egzamin ósmoklasisty odbędzie się w nowych terminach:

  Termin podstawowy:

  1. Język polski – 16 czerwca 2020 r. (wtorek) – godz. 9.00
  2. Matematyka – 17 czerwca 2020 r. (środa) – godz. 9.00
  3. Język obcy nowożytni – 18  czerwca 2020 r. (czwartek) – godz. 9.00

  Termin dodatkowy:

  1. Język polski – 7 lipca 2020 r. (wtorek) – godz. 9.00
  2. Matematyka – 8 lipca  2020 r. (środa) – godz. 9.00
  3. Język obcy nowożytni – 9 lipca 2020 r. (czwartek)  – godz. 9.00

  Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 15 maja 2020 r. dotyczącymi organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów zewnętrznych.

  Zaglądajcie do zakładki Egzamin ósmoklasisty

 • Dzień Dziecka 2020

  Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości. Samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji oraz beztroskiej zabawy. Spełnienia wszystkich marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny.

  Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi

  oraz Rada Rodziców Rogozińskiej Dwójki

 • 26.05. - DZIEŃ  MATKI

 • SZANOWNI RODZICE

  W zakładce INFORMACJE, zostały zamieszczone PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2
  IM. OLIMPICZYKÓW POLSKICH  W  ROGOŹNIE W OKRESIE PANDEMII COVID-19.

  Harmonogram zajęć od 25.05.2020 roku.

   Plan zwrotu lektur i książek do biblioteki szkolnej.
  Proszę o zapoznanie się.

  Z poważaniem

  Danuta Karolak

 • Święty Jan Paweł II

   

  100.rocznica urodzin
  Karola Wojtyły – Świętego Jana Pawła II

   [1920-2020]

 • UWAGA ÓSMOKLASIŚCI, RODZICE

  Rozpoczyna  się czas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Zapraszam WAS na strony szkół do których zamierzacie składać dokumenty rekrutacyjne. Podaję WAM adresy szkół w Rogoźnie:

  Liceum Ogólnokształcące im. Przemysława II: www.lorogozno.pl

  Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego: zsrogozno.home.pl

  Jeżeli macie pytania: pytajcie swoich wychowawców, nauczyciela  doradztwa zawodowego lub piszcie na adres e-mail szkoły: sp2rogozno@vp.pl z dopiskiem w temacie: REKRUTACJA DO SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ.  Serdecznie WAS Pozdrawiam. Danuta Karolak

 • ŻYCZENIA

  Z okazji przypadającego dziś święta bibliotekarza, naszym paniom składamy najserdeczniejsze podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju kultury i edukacji naszych uczniów. Wasz wkład w upowszechnianie wiedzy jest nieoceniony. Życzymy, aby podejmowane wciąż nowe działania przynosiły pożytek nie tylko naszym uczniom ale i społeczności lokalnej, a wykonywana praca dawała Wam radość i poczucie satysfakcji. Niech pasja czytelnicza i zadowolenie z upowszechniania kultury słowa są zawsze nierozłącznym elementem Waszej pracy. Dziękujemy za serdeczności, zaangażowanie i profesjonalizm. Te cechy powodują, że biblioteka ma stałe miejsce w świecie kultury naszych uczniów. DYREKCJA SZKOŁY i RADA RODZICÓW

 • DZIEŃ ZWYCIĘSTWA

  DZIŚ MIJA 75- ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

  W tym dniu skapitulowała Trzecia Rzesza, zakończyła się wojna w Europie, w której Polska uczestniczyła do ostatniego dnia jej trwania na Kontynencie.

  Każda wojna była i jest dramatem człowieka, ale ta druga była niewyobrażalnym doświadczeniem świata i ludzkości na co wskazuje bilans strat: około 50 milionów ludzi zginęło, a 35 milionów zostało kalekami.

  Dramat II wojny światowej nie jest tylko doświadczeniem,

  podręcznikową przeszłością…

  Ponieśliśmy wielkie ofiary….

  PAMIĘTAĆ BĘDZIEMY O NICH, PONIEWAŻ ROZUMIEMY, ŻE NARÓD, KTÓRY ZAPOMNI SWĄ PRZESZŁOŚĆ JEST SKAZANY NA BOLESNE DOZNANIA.

  „…Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,

  Choć macie sami doskonalsze wznieść;

  Na nich się jeszcze święty ogień żarzy

  I miłość ludzka stoi tam na straży,

   i Wy winniście im cześć!!!”

 • 08.05. Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

  Już po raz 35 obchodzimy  

   Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek, trwający od 8 do 15 maja.  Hasłem tegorocznej XVII edycji jest „Zasmakuj w bibliotece”. Naszym paniom życzymy wszystkiego 

  Z tej okazji BIBLIOTEKA SZKOLNA przygotowała:

  - konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony bohater literacki”, do którego zachęcamy uczniów klas I – III;

  - wszystkich uczniów zapraszamy do zaglądania w zakładkę Biblioteka na stronie internetowej naszej szkoły, przygotowaliśmy tam dla Was Quizy czytelnicze, które sprawdzą Waszą wiedzę;

  - w zakładce Biblioteka znajdziecie również e- propozycje czytelnicze oraz e – lektury. ZAPRASZAMY

 • KOMUNIKAT

  W związku z zapowiedzią Premiera o możliwości uruchomienia przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz zgodnie z Komunikatem Burmistrza Rogoźna – strona www.rogozno.pl informujemy, że nasz oddział przedszkolny nie zostanie otwarty od 6 maja 2020 r.

 • Dzień Języków Obcych

  Zgodnie z Planem Pracy Szkoły, w kwietniu odbyć się miał coroczny Dzień Języków Obcych. Z uwagi na trwające nauczanie zdalne, nauczyciele języków obcych przygotowali zadania online dla uczniów, które miały na celu pogłębienie wiedzy i wzbudzenie zainteresowania krajami, w których językiem urzędowym jest język angielski oraz język niemiecki. Wśród zadań przygotowanych dla uczniów znalazł się m.in. quiz. Uczniowie mogli również poznać wiele ciekawostek dotyczących USA, Wielkiej Brytanii, Australii czy Niemiec.

strona:

Aktualności

Kontakt - administrator strony Hubert Kuszak

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
  64-610 Rogoźno
  ul. Mała Poznańska 1
  NIP 766-17-74-104
 • 67-26-17-005
  67-26-17-059

Galeria zdjęć