Nawigacja

 • 81 rocznica napaści ZSRR na Polskę

  80 rocznica deportacji Polaków na Syberię

   

  81 lat temu, 17 września 1939 r., doszło do napaści sowieckiej na Polskę.         Na wschodnie tereny naszego kraju wkroczyła Armia Czerwona. Tym samym zrealizowała postanowienia tajnego protokołu paktu Ribbentrop-Mołotow,         w którym Niemcy i ZSRR podzielili między siebie strefy wpływów. Konsekwencją sojuszu Hitlera i Stalina był rozbiór osamotnionej w walce Polski, często nazywany IV rozbiorem.

  W nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku funkcjonariusze NKWD przeprowadzili pierwszą masową deportację Polaków w głąb Związku Sowieckiego. 80. lat temu sowieci, którzy od 17 września 1939 roku okupowali wschodnie tereny II Rzeczypospolitej, aresztowali i wywieźli na Syberię około 140 tysięcy osób.

  Z tej okazji w sali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rogoźnie, odbyło się spotkanie członków Koła Sybiraków z Rogoźna i Wągrowca na które nasza szkoła otrzymała zaproszenie.

  Podczas spotkania Zarząd Główny Związku Sybiraków odznaczył Odznaką Honorową Sybiraka naszą szkołę oraz Srebrną Odznaką za Zasługi dla Związku Sybiraków panią dyrektor- Danutę Karolak.

   Dziękujemy serdecznie za zaproszenie na uroczystość i odznaczenia. Stanowi to dla nas nie tylko wyróżnienie, ale i zobowiązanie.

 • 07.09.2020

  Moduł Sport został zmodyfikowany

 • Rozpoczęcie roku szkolnego - oddział zerowy

  1 września 2020 r. o godzinie 9.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie przy ul. Wielka Poznańska 36 odbyło się rozpoczęcie Roku Szkolnego dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Wychowawczyni grupy Dorota Nowacka powitała na uroczystości Panią Dyrektor Danutę Karolak, woźne oddziałowe, Panie: Jadwigę Złoch  i Renatę Grajewską, Pana Sławomira Stanickiego uczącego w oddziale przedszkolnym religii. Szczególne  słowa powitania skierowano w stronę bohaterów tego spotkania dzieci przedszkolnych i  ich rodziców.  Dalszą część uroczystości poprowadziła Pani Dyrektor, która powitała wszystkich bardzo serdecznie wyrażając zadowolenie że wracamy do szkoły i oddziału przedszkolnego po dłuższej przerwie związanej z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie. Pani Dyrektor zwróciła uwagę  na rozpoczynający się rok szkolny inny niż dotychczas ponieważ obowiązują nas  liczne zmiany i ograniczenia. Rodzice zostali zapoznani z organizacją roku szkolnego  i wytycznymi przeciwepidemiologicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego  z dnia 25 sierpnia 2020r. dla oddziałów przedszkolnych i szkoły podstawowej. W dalszej części spotkania nadszedł wyczekiwany czas Pasowania na Przedszkolaka. Po wygłoszeniu przez dzieci ślubowania, Pani Dyrektor –Danuta Karolak dokonała pasowania. Było to wielkie i niezapomniane przeżycie dla dzieci i ich rodziców.  Na koniec uroczystości Dyrektor szkoły  gratulowała przedszkolakom i życzyła im owocnego oraz bogatego w doświadczenia pobytu w oddziale przedszkolnym i w naszej szkole.

  Dorota Nowacka
   

   

 • Rok szkolny 2020/2021

  UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA

  Dnia 01 września 2020 roku o godzinie 8.00 na boisku szkolnym przy ul. Wielkiej Poznańskiej 36 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2020/2021 przeznaczona dla uczniów klas pierwszych i ich Rodziców. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego. Następnie odśpiewano hymn państwowy. Po hymnie uczniowie klas szóstych przywitali wszystkich zgromadzonych na boisku. Następnie głos zabrała pani dyrektor Danuta Karolak, która ciepłe słowa skierowała do nowych uczniów naszej szkoły. Na koniec pani Dyrektor złożyła u progu nowego roku szkolnego życzenia: NAUCZYCIELOM - satysfakcji z wykonywanej pracy. UCZNIOM życzyła, by odnaleźli się w naszej Dwójce, spotkali tu wielu przyjaciół, by umieli rozwijać swoje talenty oraz zainteresowania artystyczne i sportowe. Do RODZICÓW natomiast dyrektor Karolak skierowała życzenia, by nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci. Wyraziła wiarę, że nasza szkoła będzie dla Rodziców miejscem otwartym i przyjaznym. Życzyła również dobrej współpracy z nauczycielami, wychowawcami i opiekunami świetlicy szkolnej. Pani Dyrektor powiedziała, że rozpoczynamy kolejny rok szkolny, trochę inaczej bo w reżimie sanitarnym ale ma  nadzieję, że wszyscy bardzo dobrze odpoczęli w czasie wakacji, nabrali sił i zapału do pracy, która nas wszystkich czeka. Powiedziała także, że nie było to dane polskim dzieciom osiemdziesiąt  jeden lat temu, kiedy to 1 września wybuchł straszliwy konflikt  zbrojny, który trwał 6 lat. W wyniku którego zginęło prawie 80 milionów ludzi, którzy zostali zabici, zamordowani, którzy pomarli na wskutek wojny, z głodu, chorób i z nędzy. Ci wszyscy ludzie zginęli, po to abyśmy my mogli żyć wolni, abyśmy my mogli decydować sami o sobie, abyśmy my mogli cieszyć się swoim szczęściem. Pamiętajmy o tym, co człowiek może wyrządzić drugiemu człowiekowi. Pamiętamy i musimy pamiętać II wojnę światową. Oddajmy hołd minutą ciszy tym, którzy oddali swoje życie dla wolności świata. W dalszej kolejności głos zabrała  pani Magdalena Skrzypek, która w imieniu Rady Rodziców życzyła uczniom wielu sukcesów w nauce na pierwszym etapie edukacyjnym i dalszym. Następnie uczniowie klasy 3a i 3b przedstawili krótki program artystyczny, który przygotowali pod kierunkiem pań: A. Jeski i M. Przybysz. W trakcie programu pani Dyrektor zaprosiła pierwszoklasistów do uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia naszego szkolnego okrętu, który pływa po OCEANIE WIEDZY. Pierwszaki w obecności Rodziców z przejęciem ślubowały być dobrymi uczniami szkoły. Po ślubowaniu każdy pierwszoklasista został przez panią Dyrektor pasowany na ucznia szkoły, a wychowawczynie: p. M. Ormańczyk i p. M. Grill wręczyły dzieciom akty pasowania. Po uroczystości na boisku szkolnym pierwszaki  ze swoimi wychowawczyniami udali się do sal lekcyjnych.

  Maria Przybysz

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

  odbędzie się 1 września 2020 roku

  Drodzy Uczniowie oraz Rodzice,

  Dyrekcja szkoły wraz z Nauczycielami i pracownikami administracji i obsługi, zapraszają w dniu 1 września 2020 r. do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie, na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zgodnie z poniższym harmonogramem:

   

  godz. 8:00 klasy I

  budynek szkoły przy ul. Wielkiej Poznańskiej 36

  Rozpoczęcie na boisku szkolnym, a następnie uczniowie udają się do klas
  z wychowawcą

  I a - sala nr VI

  I b - sala nr V
   

  klasy II - VIII

  uczniowie udają się bezpośrednio do przydzielonych klas

  2 a - sala nr III - 8:00
  (budynek przy ul. Wielkiej Poznańskiej 36)

  3 a - sala nr IV - 8:15
  (budynek przy ul. Wielkiej Poznańskiej 36)

  4 a - stołówka - 8:30
  (budynek przy ul. Wielkiej Poznańskiej 36)

  4 b - sala nr 1  - 8:00
  (ul. Mała Poznańska 1, wejście od boiska)

  5 a - sala nr 9 - 8:00
  (ul. Mała Poznańska 1, wejście główne)

  6 a - sala nr 3 - 8:00
  (ul. Mała Poznańska 1, wejście główne)

  6 c - sala nr 5 - 8:10
  (ul. Mała Poznańska 1, wejście od strony boiska)

  7 a - sala nr 2 -  8:10
  (ul. Mała Poznańska 1, wejście główne)

  7 b - sala nr 7 - 8:10
  (ul. Mała Poznańska 1, wejście od strony boiska)

  7 c - świetlica - 8:30
  (ul. Mała Poznańska 1)

  8 a - sala nr 11 LO - 8:00

  8 b - sala nr 13 LO - 8:15

  8 c - sala nr 12 LO - 8:00

   

  godz. 9:00

  Oddział przedszkolny
  (boisko przy ul. Wielkiej Poznańskiej 36)

   

  godz. 10:00

  uczniowie udają się bezpośrednio do przydzielonych klas

  2 b - sala nr III
  (budynek przy ul. Wielkiej Poznańskiej 36)

  3 b - sala nr V
  (budynek przy ul. Wielkiej Poznańskiej 36)

  6 b - sala nr 10
  (ul. Mała Poznańska 1)

  6 d - sala nr 5
  (ul. Mała Poznańska 1)

  7 d - sala nr 1
  (ul. Mała Poznańska 1)

   

  Wchodząc do szkoły i przebywając w niej, należy zachować dystans między osobami (minimum 1,5 m.) oraz dezynfekować ręce.

  Do zobaczenia!

   

 • PIERWSZY TURNIEJ OD PONAD PÓŁ ROKU

  W  ostatnią niedzielę sierpnia pojechaliśmy na turniej rocznika 2008 do Piły. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Golnicą Ryczywół. Drugi mecz rozegraliśmy z gospodarzem turnieju - KS Basket Piła.  Wygrywamy oba spotkania i zajmujemy pierwsze miejsce.  Puchar i dyplomy wręcza starosta powiatu pilskiego. Dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę podczas turnieju.

 • Bezpieczny powrót do szkół

  Zasady bezpieczeństwa przed powrotem dzieci do szkół i placówek oświatowych

  https://www.youtube.com/watch?v=ES159rHt8lc

  Konferencja Ministra Edukacji Narodowej - 5 sierpnia 2020 r.

  https://www.youtube.com/watch?v=7JTUIGns6ps

 • Szanowni Rodzice

  Seminarium integralne wychowanie w myśli Jana Pawła II, które zorganizowane zostało w dniu 30 czerwca 2020 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu jest dostępne pod: https://youtu.be/oc7dBMhk8NI

  Poruszane podczas jego trwania kwestie, dotyczyły wychowania dzieci i młodzieży, w szczególności wychowania ku wartościom oraz wychowania integralnego.

  Zapraszamy do relacji pod wskazany link, jednocześnie przesyłamy wakacyjne pozdrowienia.

Aktualności

Kontakt - administrator strony Hubert Kuszak

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
  64-610 Rogoźno
  ul. Mała Poznańska 1
  NIP 766-17-74-104
 • 67-26-17-005
  67-26-17-059

Galeria zdjęć