Nawigacja

Oddział zerówki - 0a Oddział Przedszkolny - 0b

Oddziały przedszkolne, zerówka

Oddział zerówki - 0a

Przede wszystkim należy uczyć dziecko patrzeć,
rozumować i kochać, potem dopiero uczy się je czytać

Janusz Korczak
 

Nasz oddział jest bezpiecznym miejscem gdzie pozwalamy naszym dzieciom na radosne i twórcze bycie sobą.


Dbamy o to, aby dzieci czuły się kochane, akceptowane i szczęśliwe.

Jesteśmy otwarci na potrzeby dzieci i rodziców.

Ciepła, radosna atmosfera, uśmiechnięty, życzliwy i wykwalifikowany personel to nasze atuty.

Mamy świadomość, że każde dziecko jest niepowtarzalne i rozwija się we własnym tempie. Dlatego zapewniamy takie warunki i atmosferę, które zaspakajają ich indywidualne potrzeby wczesnej edukacji.

Pomagamy rozwinąć ich możliwości pozwalające sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzieci muszą mieć jak najwięcej możliwości widzenia i odkrywania wszystkiego, co je otacza. Tego rodzaju doświadczenia kształtują rozwój umysłowy dziecka w wieku przedszkolnym.

Dążymy do ukazania dzieciom ich mocnych stron i możliwości osiągania sukcesów, ale i radzenia sobie z porażkami.

Wprowadzamy dzieci w świat wartości ogólnoludzkich takich jak: dobro, miłość, przyjaźń, prawda, piękno.
Przykładając wielką wagę do kultywowania tradycji rodzinnych, dążymy do kształtowania poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, środowiska lokalnego, regionu i kraju.

 

Nasze priorytety:

- ZDROWIE PSYCHOFIZYCZNE I BEZPIECZEŃSTWO DZIECI 

- POSZANOWANIE PRAW DZIECKA 

- INDYWIDUALIZACJA ODDZIAŁYWAŃ PEDAGOGICZNYCH 

- INTEGRACJA PRZEDSZKOLNA ZE ŚRODOWISKIEM RODZINNYM 

- WSPÓŁPRACA ZE ŚRODOWISKIEM LOKALNYM 

- RADOSNE DZIECIŃSTWO NASZYCH WYCHOWANKÓW

 

Główne zadania przedszkola to:

 • Zapewnienie opieki i wspomaganie rozwoju dziecka w przyjaznym, bezpiecznym i zdrowym środowisku,

 • Uwzględnianie indywidualnych potrzeb dziecka, umacnianie wiary we własne siły i możliwości osiągania sukcesu,

 • Stwarzanie warunków do rozwijania samodzielności, dążenie do osiągania celów, podejmowania odpowiedzialności za siebie i za najbliższe otoczenie,

 • Kształtowanie umiejętności obserwacji, ułatwianie rozumienia zjawisk zachodzących w otoczeniu przyrodniczym, społecznym, kulturowym i technicznym,

 • Rozbudzanie ciekawości poznawczej, zachęcanie do aktywności badawczej i wyrażania własnych myśli i przeżyć,

 • Rozwijanie wrażliwości estetycznej, tworzenie warunków do rozwoju wyobraźni, fantazji oraz ekspresji plastycznej, muzycznej i ruchowej.

----------------------------------------------

ROK SZKOLNY 2022/2023

----------------------------------------------

12.04 - URODZINY KORNELKI 

05.04 - URODZINKI LENKI

05.04 - Poszukiwanie ZAJĄCZKA

04.04.2023 WYCIECZKA NA WARSZTATY WIELKANOCNE DO BUDZIEJEWA

Tego dnia przedszkolaki miały okazję odwiedzić wyjątkowe miejsce, jakim jest Dworek Róża Poraja w Budziejewie.Dzieci wzięły udział Warsztatach Wielkanocnych. Dowiedziały się, jakie tradycje towarzyszą tym świętom, wzieły udział w przygotowywaniu i pieczeniu babeczek wielkanocnych. Czekały na nas również alpaki, które dzieci także miały okazję odwiedzić i nakarmić. Wielkanocne zajączki chętnie dały się głaskać. Kolejną atrakcją były Wielkanocne stacje, na których czekały zadania do wykonania i nagrody do zdobycia. Wrażeń było bardzo wiele. Dzieci były zachwycone miejscem i alpakami.

03.03 - SADZIMY KWIATKI

29.04 - SIEJEMY RZEŻUCHĘ

08.03 - DZIEŃ KOBIET

28.02 - SPACER, W poszukiwaniu zwiastunów Wiosny..

23.02 - MARAKASY

27.01.2023 BALIK KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły! Jest atrakcją bardzo lubianą i wyczekiwaną przez dzieci ponieważ dostarcza wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 27.01.2023r w naszym przedszkolu.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się barwne postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów ze znanych bajek, w naszej sali można było spotkać: Księżniczki, królewny i króla, Hermionę z Harrego Pottera, Elzy z Krainy Lodu, Robin Hood-a, policjantów, pirata, SuperMana, hrabiego Dracule a nawet Wednesday i  Czerwonego Kapturka.  Wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wspólnej zabawy.

27.01.2023 - URODZINKI JOWITKI

 

 

22.12.2022 SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

 Nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość. Pomimo braku białego puchu,  przyjechał do nas zaprzęg Świętego Mikołaja. Przedszkolaki już od samego rana wyczekiwały na pogodnego staruszka. Dzieci przygotowały dla swojego gościa specjalną piosenkę, w zamian Święty Mikołaj obdarował maluchy prezentami i pozował do wspólnych zdjęć.
Wizyta Mikołaja minęła w miłej atmosferze, wzbudziła wiele emocji, wszystkie dzieci jeszcze długo po spotkaniu przeżywały ten dzień.

21.12.2022 JASEŁKA

 

06.12.2022 MIKOŁAJKI

25.11.2022 ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA 

W naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
Mimo coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - Misiem.
Dzieci poznały historię powstania pluszaków, każdy z bajkowych misiów miał dla dzieci zadanie. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Chętne dzieci brały udział w misiowym quizie. Jak również wykonały pracę plastyczną plasteliną.

10.11.2022 SZKOŁA "DO HYMNU"

Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Co roku 11 listopada oddajemy cześć Polakom, którzy dzięki patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli naszą wolność. Już od najmłodszych lat, powinno się rozbudzać u dzieci zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego też, nasze przedszkolaki bardzo uroczyście uczciły ten wyjątkowy dzień. Cała szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu" polegającej na uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" o godzinie 11.11 w przeddzień uroczystości tj. 10.11. Natomiast 9.11 wzięliśmy udział w przedstawieniu przygotowanym przez starszych uczniów naszej Szkoły poświęconemu odzyskaniu Niepodległości przez Polskę.

 

POZNAJEMY ZASADY BEZPIECZNEGO PRZECHODZENIA PRZEZ ULICĘ  29.09.2022

Na chodniku przystań bokiem,
Popatrz w lewo bystrym okiem.
Skieruj w prawo wzrok sokoli,
Znów na lewo spójrz powoli.
Jezdnia wolna, więc swobodnie
Mogą przez nią przejść przechodnie.

 

Wszyscy wiemy jak bardzo ważne jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych. Zachować je muszą nie tylko kierowcy, czy rowerzyści ale przede wszystkim piesi. Z tej okazji w naszym oddziale przeprowadzone zostały zajęcia w terenie. Dzieci miały okazję zaprezentować poznane wcześniej zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dodatkowo udaliśmy się na spacer w poszukiwaniu uznak jesieni.

5 podstawowych zasad przechodzenia przez jezdnię.

 1. Zatrzymać się na skraju jezdni
 2. Spojrzeć w lewo
 3. Spojrzeć w prawo
 4. Spojrzeć jeszcze raz w lewo
 5. Jeżeli jezdnia wolna ... przechodzić śmiało lecz nie wolno biec.

 

DZIEŃ CHŁOPCA 30.09.2022

08.09.2022 - URODZINKI IGI

 

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

W czwartek 01.09.2022 roku odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023. W uroczystości uczestniczyła dyrekcja szkoły, kadra pedagogiczna, rodzice oraz dzieci, które od 1 września rozpoczęły naukę w oddziale zerówki przy szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie.

-----------------------------------------------

ROK SZKOLNY 2021/2022

-----------------------------------------------

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Chociaż słońce jasno świeci 

Trochę smutne są już dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas

Teraz wakacje czekają nas!

W czwartek 23.06.2022r. odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnanie sześciolatków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice i zaproszeni goście. Dzieci dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne i recytatorskie. Po występach wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy z rąk Pani Dyrektor Danuty Karolak.

Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania przedszkola. 

        Kolejni absolwenci opuszczają mury przedszkola, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu! :)

Wychowawca Olga Kalota

WYCIECZKA DO KINA MDK WĄGROWIEC

W środę 1.06.2022 z okazji DNIA DZIECKA  dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do kina MDK w Wągrowcu na film animowany pt. „Pan Wilk i spółka. Bad Guys”. Każda wycieczka odpowiednio zaplanowana i zorganizowana stwarza okazję do wyzwolenia wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń.

 Celem wycieczki było:

– integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej

– kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej

– kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz środkach transportu

– poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie (kino)

 Film dostarczył dzieciom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji. Po zakończeniu filmu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do oddziału.

WYCIECZKA DO OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W ROGOŹNIE

20 maja 2022 roku dzieci z naszego oddziału wybrały się na pieszą wycieczkę do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźnie. Celem wycieczki było: zapoznanie z pracą strażaka, wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu, uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia, przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

Wycieczka wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania panowie strażacy zaprezentowali dzieciom sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, utrwaliły numery telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy 112. Wiele radości sprawiło dzieciom przymierzanie hełmu i odzieży ochronnej używanej w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Ponadto oglądały wozy strażackie, poznały wyposażenie i sprzęt, służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Z dużym zainteresowaniem  oglądały pokaz  zastosowania nożyc pneumatycznych. Dużą atrakcją była możliwość usłyszenia sygnałów, których używają do gaszenia pożarów. 
Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.
Dziękujemy serdecznie strażakom - ochotnikom, którzy umożliwili przedszkolakom poznanie zawodu strażaka z bliska.

Zajęcia plastyczne - PSZCZÓŁKI

20 maja obchodzony był ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ. Z tej okazji w grupie przedszkolnej dnia 19.05 przeprowadziliśmy zajęcia, których głównym celem było utrwalenie wiadomości na temat życia pszczół, ich znaczenia dla człowieka i przyrody.

ŚWIĘTA MAJOWE

W dniach 25-29.04 realizowaliśmy projekt "Nowoczesny obywatel i patriota". Majowe święta to doskonała okazja do tego, aby utrwalić symbole narodowe, budować postawę patriotyczną oraz świetnie się bawić w narodowej konwencji. Przypomnieliśmy sobie Hymn Polski, poznaliśmy Godło Polski oraz flagę Polski do których wykonaliśmy piękne prace plastyczne. Nauczyliśmy się wiersza Władysława Bełzy pt.: “Katechizm polskiego dziecka”. Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny o symbolach narodowych, podczas którego dzieci miały możliwość zdobyć niezbędną wiedzę na temat swojego kraju. Przeprowadziliśmy dyskusję, w której odpowiedzieliśmy na pytania:  Kto może być patriotą? Czy przedszkolak też może być patriotą? Co to znaczy kochać ojczyznę? 

Dzieci wiedzą, że każdy mały patriota powinien: wiedzieć, że jego kraj to Polska, a jego stolica to Warszawa, znać i szanować symbole narodowe, znać hymn naszego kraju, wiedzieć jak się zachować słysząc go, dostrzegać piękno naszej przyrody, znać swoją miejscowość.

 

Warsztaty wielkanocne

W okresie przedświątecznym przeprowadzone zostały zajęcia mające na celu poznanie zwyczajów i tradycji wielkanocnych.

Dzieci własnoręcznie wykonały pisanki oraz koszyczki dla Zajączka.

Zajączek w zerówce :)

SZUKAMY ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO..

2 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

 Czym jest autyzm?

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba z autyzmem jest indywidualnością, a wymienione wcześniej cechy mogą występować w różnym natężeniu. Autyzm dotyczy wielu obszarów funkcjonowania i sprawia, że osoby ze spektrum rozwijają się inaczej. (jim.org)

Nasze przedszkole również zaangażowało się w akcję promującą wiedzę na temat autyzmu pod hasłem ,,Zapal się na niebiesko dla autyzmu". Podczas zajęć przeprowadziliśmy rozmowę kierowaną oraz obejrzeliśmy film pozwalający zrozumieć świat osób z autyzmem. Dzieci w ramach wsparcia wykonały piękne prace plastyczne.

 #wspArcie#zrozUmienie#akcepTacja#solidarYzm#włącZenie#świadoMość

 

21.03.2022 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

16.03.2022 ZABAWA Z FIGURAMI GEOMETRYCZNYMI

08.03.2022 - DZIEŃ KOBIET

 

03.03.22 - Zabawy sensoryczno – motoryczne rozwijające chwyt szczypcowy.

Dzieci ćwiczyły chwyt szczypcowy oraz mięśnie dłoni i palców. Celem była koordynacja i siła palców – zadanie wymagało siły (nacisku), koordynacji kciuka i palca wskazującego.Taka zabawa znacznie wzmacnia palce. Przedszkolaki z ogromym zainteresowaniem wykonywały zadania mające na celu przypomnienie poznanych liter z makaronu oraz swoich imion.

#SOLIDARNI Z UKRAINĄ

24.02.22 Świętujemy "Tłusty Czwartek"

18.02.22 DZIEŃ KOTA

17.02.22 - Balik Karnawałowy 

14.02.22 WALENTYNKI

20.12 - SPOTKANIE WIGILIJNE

To był dzień pełen atrakcji. Niespodziewanie odwiedził nas... Święty Mikołaj! Dzieci otrzymały prezenty a także miały możliwość skorzystania z Mikołajkowej Foto-Budki!  :) 

14.12 - OZDOBY CHOINKOWE Z GIPSU

Dziś wykonaliśmy ozdoby choinkowe z gipsu.

Każdy przedszkolak mógł udekorować swoje "bombki" według własnego pomysłu. 

 

 

08.12 - DEKORUJEMY PIERNICZKI

Pierniczkowy zawrót głowy!

Tego dnia dzieci miały okazje ozdabiać pierniczki! Każde z dzieci z radością przystąpiło do wykonania tego zadania. Pod koniec pracy dzieci zabrały pierniczki do domu aby podarować je swojej rodzinie. :)

06.12 - MIKOŁAJKI 

Hoł, hoł, hoł...Dziś swiętowaliśmy Mikołajki. Mieliśmy okazję poznać historię św. Mikołaja. Udaliśmy się również na wycieczkę w poszukiwaniu prezentów ale Mikołaj był sprytniejszy i podczas naszego wyjścia schował prezenty w przedszkolu :) Każde z dzieci otrzymało upominek w potaci czapki pomocnika św. Mikołaja oraz kalendarz Adwentowy. Wspólnie obejrzeliśmy świąteczny film pt.: "Klaus". Dzieci przygotowały również list z wymarzonymi prezentami pod choinkę :) 

Nasz oddział otrzymał również Mikołajkowe prezenty od dyrekcji :)   DZIĘKUJEMY BARDZO !!!

03.12 - UBIERAMY CHOINKĘ 

Dzięki uprzejmości pani Marty Strzykały w naszym przedszkolu zagościła piękna, zielona, pachnąca CHOINKA! Dzieci z radością wykonały ozdoby choinkowe - papierowe bombki i kolorowy łańcuch. Następnie włączyliśmy świąteczne piosenki i przystąpiliśmy do ubierania naszego drzewka.

30.11 ANDRZEJKI

Andrzejki to taki dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii.  W dniu imprezy nasza sala zamieniła się w ,,salę wróżb”. Dzieci mogły dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

25.11.  DZIEŃ MISIA

Z okazji Dnia Misia mieliśmy okazję poznać historię pluszowgo misia. Spędziliśmy czas przy "misiowych" zabawach i piosenkach. Dzieci za pomocą farbek plakatowych wykonały również kolorowe misie :)  Największą atrakcją była jednak "Misiowa FotoBudka".

22.11.  DZIEŃ KREDKI

 

Powtarzamy poznane litery przy pomocy patyczków piankowych

 

PIRAMIDA ZDROWEGO ODŻYWIANIA

POZNAJEMY CYFRĘ 4

10.11 - Świętujemy Dzień 11 listopada - Dzień Niepodległości

08.11 obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia

Z okazji Dnia Zdrowego Jedzenia wspólnie zrobiliśmy owocowe szaszłyki! :)

Światowy Dzień Bajek 

Koziołek Matołek, Reksio czy Bolek i Lolek to bajki nacechowane pozytywnymi wartościami. Każda postać wykreowana została na przyjazną i uprzejmą. Dlatego podczas Dnia Bajek przypomnieliśmy sobie te ponadczasowe kreskówki.

Moja rodzina

Dzieci z naszego oddziału wykonały portret swojej rodziny z jesiennych liści.

Jesienne drzewa

Ćwiczymy motorykę małą.

GRZYBKI 

Zabawa wyklejania kulkami z bibuły to bardzo lubiana przez dzieci zabawa sensoryczna. Pobudza wyobraźnię i ćwiczy sprawność rączek.

 

WIEWIÓRKI

Malowanie plasteliną to dobry sposób na stworzenie niesamowitej pracy plastycznej.

DZIEŃ CHŁOPCA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola np: o Dniu Babci, Dniu Mamy, Dniu Taty czy o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w naszej grupie przedszkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Wręczono chłopcom upominki oraz laurki. 

JEŻYKI

Istnieje ciekawa technika plastyczna dla dzieci, nazywana malowaniem plasteliną. W rzeczywistości chodzi o rozcieranie, wyklejanie niewielkimi kawałkami czy kulkami lub pocieranie o papier, które pozostawia barwne ślady. 

 

Poznajemy literkę i,I

Rysowanie na kaszy poza tym, że jest niezwykle ciekawym dla dziecka zajęciem, to znakomicie wpływa na rozwój motoryki małej.

 

14.10 - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci przy niewielkiej pomocy nauczyciela wykonały piękne kartki z życzeniami. Po zakończonej pracy wspólnie wręczyliśmy laurki nauczycielom i pracownikom naszej Szkoły.

KODEKS PRZEDSZKOLAKA

-czyli zasady prawidłowego postępowania w przedszkolu.

 

SPACER - POSZUKIWANIE OZNAK JESIENI

Dnia 8 października dzieci z naszego oddziału wybrały się na spacer w poszukiwaniu jesieni. Wycieczki i spacery są źródłem radości, zadowolenia dziecka. Kształtują jego procesy psychiczne –myślenie, pamięć, spostrzeżenia. Dzięki nim w sposób bezpośredni dziecko poznaje otaczający je świat.

POZNAJEMY SIĘ.. BAWIMY..

 

Aktualności

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
  ul. Mała Poznańska 1
 • 67-26-17-005
  67-26-17-059

Galeria zdjęć