Nawigacja

Zerówka

AKTUALNOŚCI

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY 0a

28 listopada w grupie 0a odbyły się ANDRZEJKI. Na tę okoliczność  dzieci tego dnia przyszły do przedszkola przebrane za czarownice, wróżki oraz czarodziejów. Przygotowaliśmy odpowiednie dekoracje sali, śmieszne i pouczające zabawy, konkursy i wróżby oraz słodki poczęstunek. Wspólne wesołe zabawy były przeplatane muzyką. Nasze Andrzejki były pełne radości i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

Lidia Krenz


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada w oddziale 0a odbyło się Święto Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest dbanie o swoje zabawki – słuchając wiersza Cz. Janczarskiego oraz  poznały historię pluszowego misia, odśpiewały misiom „Sto lat”, a także wzięły udział w misiowych konkursach. Zabawa była udana, a misie nie mogą się doczekać, kiedy znów odwiedzą nasze przedszkole.

 

 


 

 

POZNAJEMY SYMBOLE NARODOWE 0a


WARSZTATY RECYTATORSKIE

5 listopada w ramach projektu Przedszkole z Ercikiem, wybraliśmy się do RCK na warsztaty recytatorskie "POLAK MAŁY. Podczas spotkania recytowaliśmy wiersz "Kto Ty jesteś..." oraz utrwalaliśmy symbole narodowe.

 


 

PAMIĘTAMY....


Z WIZYTĄ W PIEKARNI

18 października dzieci z oddziału przedszkolnego 0a wybrały się do piekarni Pana Huberta Miężalskiego. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza oraz cukiernika. Dzieci pod okiem cukiernika mogły samodzielne przygotować ciasteczka. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi ciastkami. Dziękujemy właścicielom i pracownikom piekarni, dzięki którym możliwa była realizacja tej wycieczki.

Lidia Krenz 


 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 0a

Pasowanie to bardzo ważna uroczystość w życiu każdego przedszkolaka, 14 października dzieci z oddziału przedszkolnego 0a zostały "prawdziwymi" przedszkolakami. Jednocześnie był to pierwszy publiczny występ dzieci przed zaproszonymi gośćmi. Dzieci wyglądały i zaprezentowały się świetnie. Przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły i złożyły uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor Danuta Karolak dokonała uroczystego pasowania „zaczarowanym” ołówkiem i od tego momentu wszystkie dzieci wstąpiły w szereg prawdziwych przedszkolaków. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodki upominek, długopisy oraz klocki. 

Lidia Krenz 

 

 

 


 

Zajęcia adaptacyjno- integracyjne w oddziale 0a. 

 

27 września 2019r, odbyły się w naszej grupie zajęcia adaptacyjno- integracyjne z udziałem rodziców. Zajęć zostały poprowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz metodą pedagogiki zabawy. Początkowo spięta atmosfera przerodziła się w zajęcia pełne uśmiechu i dobrej zabawy. Witaliśmy się różnymi częściami ciała, wykonywaliśmy ćwiczenia przy muzyce relaksacyjnej, rysowaliśmy oraz bawiliśmy się w zabawy z dzieciństwa naszych rodziców. Zajęcia miały na celu zacieśnienie relacji rodzic- dziecko, a w przyszłości umożliwienie łatwiejszego nawiązywania kontaktów z rówieśnikami.

Mam nadzieję, że dzięki spotkaniu integracyjno- adaptacyjnemu zarówno rodzice jak i dzieci nabrali przekonania, że czas spędzony w oddziale przedszkolnym jest bezpieczny, miły i radosny.

Lidia Krenz

 


SPOTKANIE Z SIERŻANTEM PYRKIEM

 

   W środę 18 września na zaproszenie pani policjantki Anety Stróżewskiej dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do RCK. Pani Aneta przypomniała dzieciom ważne zasady ruchu drogowego, sprawdziła ich wiedzę z zasad przechodzenia przez jezdnię, znaczenia sygnalizacji świetlnej, znaków drogowych oraz zachowania ostrożności w spotkaniach z nieznajomymi. Następnie wszedł na salę gość specjalny- Sierżant Pyrek. Dzieci przyjęły go z otwartością. Każdy mógł przybić „piątkę” Pyrkowi i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Bardzo dziękujemy za cenne wiadomości i spotkanie.

Aktualności

Kontakt - administrator strony Hubert Kuszak

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
    64-610 Rogoźno
    ul. Mała Poznańska 1
    NIP 766-17-74-104
  • 67-26-17-005
    67-26-17-059

Galeria zdjęć