W dniach od 1 do 3 maja w Rogoźnie świętowaliśmy 745- lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji od czwartku do soboty, trwały Dni Rogoźna. Uczniowie naszej szkoły także dołączyli do tych uroczystości uświetniając swoim pięknym śpiewem czas mieszkańcom naszego miasta, podczas sobotnich występów artystycznych. Byli to: Zuzanna Pietrucha, Lena Przybylska, Hanna Stanicka, Natalia Kołdyk oraz Remigiusz Apoń. Do występów uczniów przygotowała p. Ewelina Citar.
Drzewa to wiersze, które ziemia pisze na niebie (Khalik Gibran)
Drzewa są po prostu piękne, potrzebują tak niewiele,
bo słońca, deszczu…… a od nas szacunku (Łukasz Borowicz)
Pomagajmy Ziemi – codziennie!
Każdego dnia jest pogoda na dobry klimat.
Szanuj drzewa, szanuj zieleń, bo to Twoi przyjaciele!
Niech każdy z nas dba o las!
Lasy to życie – chrońmy je!
Szumiące lasy to tlenu zapasy.
To tylko niektóre z haseł ekologicznych, jakie mogliśmy przeczytać w minioną środę na banerach zawieszonych na boisku szkolnym.
30 kwietnia wzięliśmy udział w ogólnoszkolnym wydarzeniu pod hasłem „POMAGAMY ZIEMI”, którego celem była promocja troski o naszą planetę i edukacja młodych ludzi na temat ochrony środowiska. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście – leśnicy Nadleśnictwa Oborniki: Pani Natasza Dopierała-Rosik i Pan Jarosław Bator. O godzinie 10.00 zebraliśmy się na boisku. Pani Dyrektor powitała gości i zaprosiła wszystkich do wysłuchania prelekcji zastępcy nadleśniczego Jarosława Batora nt. Niech każdy z nas dba o las! – znaczenie drzew w życiu człowieka. W tej części spotkania uczniowie klas 1-3 umilili nam czas piosenkami o tematyce ekologicznej: „Ziemia to wyspa zielona”, „Dbaj o nasza Ziemię”.
Następnie goście oraz przedstawiciele wszystkich klas z opiekunami przeszli na boisko szkolne przy ulicy Wielkiej Poznańskiej 36, by wziąć udział w akcji sadzenia drzew. Uczniowie pod fachowym okiem leśników kopali doły, wsadzali do nich drzewka, zasypywali je ziemią i podlewali. Podczas tego niecodziennego wydarzenia posadziliśmy około 35 sadzonek, w tym: graby, lipy i świerki.
Wydarzenie zakończyło się o godzinie 11.30. Pani Dyrektor podziękowała przedstawicielom Lasów Państwowych za przyjęcie zaproszenia i owocną współpracę.
Przedsięwzięcie jest przykładem aktywnej edukacji ekologicznej, która uczy szacunku do natury od najmłodszych lat. Sadzenie drzew to nie tylko symboliczne działanie, ale także realny wkład w ochronę środowiska, poprawę klimatu i bioróżnorodności. Współpraca szkoły z leśnikami pokazuje, jak ważne jest łączenie edukacji z praktycznymi działaniami na rzecz Ziemi.
Organizacją wydarzenia zajął się zespół nauczycieli w składzie: Bernadeta Gruszka, Karina Staniszewska, Patrycja Radomska i Ewa Jóźwiak.
28 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji nadchodzących Świąt Majowych. Występ artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 4b i 5b stanowił wstęp do żywej lekcji historii, którą przygotowali zaproszeni goście: Grupa Rekonstrukcji Historycznej Tschuff z Kościana.
GRH Tschuff zajmuje się głównie tematyką powstania wielkopolskiego, działalnością mężczyzn i kobiet na rzecz przyłączenia naszego regionu do odradzającej się po latach zaborów Polski. Po krótkiej prelekcji i omówieniu sytuacji geopolitycznej naszej ojczyzny w czasie I wojny światowej odbyła się część praktyczna.
W progi naszej Dwójki zawitali nie tylko panowie w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu wojsk powstańczych, ale także pani Wiktoria, która ubrana w strój z epoki opowiadała o roli kobiet w działalności powstańczej. Uczniowie prowadzili żywą dyskusję z rekonstruktorami i co najważniejsze mogli przymierzyć czapki, hełmy, a nawet wziąć we własne ręce elementy wyposażenia żołnierskiego, sprawdzić zawartość chlebaka i przekonać się jak trudno jest dźwigać broń ważącą nawet ponad 20 kg.
Nasi goście byli pod dużym wrażeniem wiedzy, którą wykazali się uczniowie, zwłaszcza w dziedzinie naszej lokalnej historii i roli rogoźnian, np. Wojciechy Dutkiewicz, w czasie walk powstańczych.
Serdecznie dziękujemy członkom GRH Tschuff za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie tak niezwykłej lekcji, którą na pewno na długo zapamiętamy. Liczymy na dalszą współpracę i podejmowanie wspólnie kolejnych aktywności na rzecz młodych ludzi.
W poniedziałek 28 kwietnia br. uczniowie klasy 6a udali się na wycieczkę do pobliskich Obornik. Dzięki zaangażowaniu Pani Agnieszki Smolińskiej (mamy jednego z uczniów tej klasy) uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ciekawą i trudną pracą pracowników socjalnych Gminy Oborniki.
Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach. Uczniów powitała w swoim gabinecie Pani Dyrektor Hanna Kniat – Szymańska. Opowiedziała gościom o zadaniach jakie realizuje w/w Ośrodek. Uczniowie poznali specyfikę i zadania poszczególnych działów tego ośrodka m.in. kancelarii, księgowości, świadczeń rodzinnych, zespołu interdyscyplinarnego, asystentów rodziny.
Nieopodal budynku Urzędu Miejskiego, przy ul. Jagiellońskiej 1a, znajduje się Dzienny Dom Seniora „Jagiellonka” - kolejny etap tej wycieczki. Tutaj uczniowie również zostali serdecznie przywitani. Dowiedzieli się, że jest to miejsce codziennych spotkań dla grupy dwudziestu seniorów w wieku 60+. W tym miejscu otrzymują oni wsparcie medyczne, pomoc pracowników socjalnych, uczestniczą w zajęciach kulturalno-oświatowych, rekreacyjnych, terapii zajęciowej i ruchowej. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat funkcjonowania placówki. Pracownicy opowiadali o specyfice swojej pracy, a seniorzy przedstawiali zawody jakie wykonywali w czasie swojej aktywności zawodowej. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania tj, seniorzy i młodzież uczestniczyli w warsztatach poprowadzonych przez asystenta rodziny na temat wzajemnej komunikacji. Był to świetny czas integracji z seniorami. Była „burza mózgów”, odgrywanie scenek i kalambury. Na koniec pobytu uczniowie wręczyli seniorom drobny upominek.
Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w Centrum Rekreacji w Obornikach, a w nim zespołowe zmagania podczas gry w kręgle. Była zacięta rywalizacja i popisy w trafianiu do celu. Wczesnym popołudniem, pełni wrażeń i emocji uczniowie wrócili do swoich domów.
Było to kolejne, wspólne wydarzenie przygotowujące uczniów do odpowiedzialnego planowania swojej dalszej kariery i podejmowania przyszłych decyzji edukacyjnych i zawodowych, uwzględniających znajomość własnych zasobów. W wielu uczniach drzemie bowiem duch pomagania i empatii na los drugiego człowieka.
Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni Pani Katarzyna Zaranek, a opiekę nad uczniami sprawowała razem z nią Pani Pedagog – Julia Krug.
Światowy Dzień Ziemi każdego roku przypada na 22 dzień kwietnia. Jest to największe ekologiczne święto świata. Obchody mają na celu promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą.
Każdego roku, uroczystości i działania w ramach Dnia Ziemi, koncentrują się wokół innej tematyki. Tegoroczne hasło brzmi: „NASZA MOC, NASZA PLANETA”, a obchody skupiają się na konieczności przyspieszenia przejścia na odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna, wiatrowa, wodna, geotermalna i pływowa. Światowy Dzień Ziemi przypomina nam, że każda decyzja – od codziennego oszczędzania energii, segregacji odpadów, po wybór odnawialnych źródeł energii – ma realny wpływ na przyszłość naszej planety.
Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie wzięli aktywny udział w tej akcji. W środę, 23 kwietnia, sprzątali teren wokół budynków szkolnych przy ulicy Wielkiej Poznańskiej i Małej Poznańskiej, Plac Karola Marcinkowskiego, Plac Jana Pawła II, Promenadę nad Jeziorem Rogozińskim oraz park przy stadionie.
Akcja sprzątania Ziemi została poprzedzona przeprowadzeniem pogadanek na temat szacunku do przyrody, który nie pozwoli nam wyrzucić śmieci do lasu czy na pobocza dróg. Uczniowie poznali także zasady oszczędnego gospodarowania zasobami środowiska naturalnego i konieczności jego ochrony. Pogadanki miały na celu ukazanie dzieciom potrzeby systematycznego działania wszystkich ludzi, ponieważ tylko taka współpraca przynosi właściwe efekty w postaci zmiany świadomości ekologicznej i nawyków człowieka.
Oprócz tego w klasach wykonano gazetki propagujące Światowy Dzień Ziemi, co jeszcze bardziej przybliżyło omawianą tematykę.
W akcji aktywnie uczestniczyło Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody oraz Samorząd Szkolny.
Szkolny koordynator obchodów Dnia Ziemi:
Ewa Wieczorek
W miesiącu marcu 2025 r. odbył się kolejny Szkolny Konkurs Ortograficzny. Konkurs ten składał się z dwóch etapów. W etapie I wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV, V, VI, VII, VIII. Do etapu II zakwalifikowało się 84 uczniów, którzy walczyli o tytuł mistrza ortografii w kategorii klas IV, V, VI, VII, VIII.
W ostatnim etapie konkursu uczniowie musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami ortograficznymi, ale również znajomością zasad ortograficznych i ich praktycznym zastosowaniem. Wyniki przedstawiają się następująco:
KLASY IV
Mistrz ortografii - Laura Garcia – Książkiewicz – klasa IVa
KLASY V
Mistrz ortografii - Aleksandra Kostecka - klasa Va
KLASY VI
Mistrz ortografii - Kacper Piotr - klasa VIa
KLASA VII
Mistrz ortografii - Aniela Lichota - klasa VIIa
KLASA VIII
Mistrz ortografii - Klaudia Żurawska - klasa VIIIb
Organizatorem konkursu była pani Krystyna Golon. W pracach komisji konkursowej wzięły udział: pani Ewa Jóźwiak, pani Anna Kalupa i pani Magdalena Wojtusik.
W ramach realizacji celu „Kształtowanie postaw społecznych i patriotycznych” wynikającego z Planu Pracy Szkoły w dniu 14 kwietnia 2025r, odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panem Januszem Sałatą wiceprezesem i skarbnikiem Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, w którym uczestniczyli uczniowie klas VI wraz z opiekunami oraz pani dyrektor Renata Bolczyk.
Pan Janusz Sałata na początku swego wystąpienia przypomniał uczniom, co znaczy słowo „historia” i to, jak ważna jest ona w życiu każdego narodu i każdego człowieka z osobna. Następnie opowiedział o życiu Polaków pod zaborami, a głównie mieszkańców zaboru pruskiego. Później przybliżył genezę i przyczyny wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz przedstawił najważniejsze wydarzenia z przebiegu powstania, wspominając o powstańcach wielkopolskich z Rogoźna i podjętych przez nich działaniach w pierwszych godzinach walk. Na koniec podkreślił znaczenie tego wydarzenia dla historii Polski oraz przypomniał, że był to jedyny zryw niepodległościowy, który zakończył się zwycięstwem. W trakcie wykładu uczniowie mieli okazję obejrzeć fragmenty filmu „Zapomniane powstanie wielkopolskie”, który odwoływał się do wydarzeń z dnia 26.12.1918r., które odbyły się w Rogoźnie i miały ogromne znaczenie dla losów wspomnianego powstania. Uczniowie klas VI brali aktywny udział w spotkaniu, chętnie odpowiadając na zadawane pytania.
Wydarzenie to okazało się piękną, niezapomnianą lekcją historii o Powstaniu Wielkopolskim, dzięki której słuchacze pogłębili swoją wiedzę o tym ważnym wydarzeniu związanym z naszym miastem i regionem.
Spotkanie zostało zorganizowane przez panią dyrektor Renatę Bolczyk i panią Krystynę Golon.
Od października 2024 r. do kwietnia 2025 r. uczniowie klas starszych tj. od klasy IV do klasy VIII, rywalizowali w konkursie matematycznym „Mistrz tabliczki mnożenia”. Celem konkursu było kształcenie biegłości rachunkowej w ramach tabliczki mnożenia, której znajomość jest niezbędna w życiu codziennym.
Uczestnicy konkursu raz w miesiącu rozwiązywali w określonym czasie Zestawzadań zawierający 40 zróżnicowanych przykładów mnożenia, dzielenia, dzielenia z resztą, mnożenia i dzielenia liczb zakończonych zerami. Każda poprawna odpowiedź dawała 1 punkt.
Po sześciu etapach klasowych najlepsi uczniowie dodatkowo zmierzyli się ze sobą w etapie finałowym, rozwiązując tym razem zadania metodą „ze słuchu”, gdzie nauczyciel podawał zadanie, a uczeń od razu wpisywał odpowiedź. Maksymalnieuczniowie w obu etapach mogli zdobyć 280 punktów.
Mistrzem tabliczki mnożenia na poszczególnych poziomach zostali:
Najwyższy wynik punktowy w szkole i tytuł „Super Mistrza” uzyskał Wojciech Szewczak z klasy 7a.
Gratulujemy seredcznie wszystkim zwycięzcom i finalistom Konkursu!
Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki matematyki w naszej szkole panie: Anna Nowak i Katarzyna Zaranek.
W miesiącu marcu i kwietniu 2025r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Mitologiczny „Z mitologią za pan brat” Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V.
Składał się on z trzech etapów. W konkursie wzięło udział 48 uczniów. Do etapu III zakwalifikowało się 10 uczniów z klas V.
Ostateczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Aleksandra Kostecka klasa Va
II miejsce - Gabriela Nowacka klasa Vb
III miejsce - Liliana Lichowska klasa Vb
Organizatorem konkursu była pani Krystyna Golon.
Uczniowie klas VI brali udział w Szkolnym Konkursie Literackim „Podania i legendy polskie”. Konkurs ten trwał od lutego do kwietnia, składał się z V etapów. W etapach I – IV brali udział wszyscy uczniowie klas VI.
Szóstoklasiści musieli wykazać się znajomością najpopularniejszych legend wielkopolskich, krakowskich, warszawskich oraz związanych z Rogoźnem i okolicą. Do etapu V zakwalifikowało się 14 osób. Ostateczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Julia Jałoszyńska - klasa VIa
II miejsce - Zofia Majik - klasa VIb
III miejsce - Remigiusz Apoń - klasa VIb
Organizatorem konkursu była pani Krystyna Golon.
Dnia 8 kwietnia 2025 roku uczniowie klasy IIIa wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Lokalnego Centrum Edukacji „Metalowe inspiracje” w Wałczu. Podczas wizyty uczestniczyli w różnorodnych i inspirujących zajęciach dostosowanych do ich wieku, które rozwijały ich umiejętności oraz kreatywność.
Pierwszym punktem programu była pracownia chemiczna, gdzie uczniowie samodzielnie tworzyli mydło glicerynowe oraz „pastę do zębów dla słonia”. Każdy uczestnik miał na sobie specjalny fartuszek, dzięki czemu wyglądał jak prawdziwy naukowiec, co dodatkowo podkreślało wyjątkowość zajęć. Mydełka były kolorowe, pięknie pachnące i zawierały płatki roślin oraz motyw drzewka szczęścia.
Następnie klasa udała się do pracowni lego, w której młodzi odkrywcy budowali skuter śnieżny z klocków i programowali jego ruchy. Uczniowie zgłębiali również tajniki programowania dźwięków instrumentów, co rozwijało ich umiejętności technologiczne oraz muzyczne.
Kolejnym etapem była pracownia stolarska, gdzie dzieci miały na sobie fartuszki jak prawdziwi stolarze. Tam samodzielnie wbijały gwoździe w drewno, by potem za pomocą nici tworzyć kształty metodą String Art. Była to praca wymagająca precyzji i cierpliwości, ale sprawiła im wiele radości.
Wszystkie pracownie w Lokalnym Centrum Edukacji były doskonale przystosowane do realizacji takich zajęć i posiadały bogate wyposażenie w pomoce naukowe, co znacząco wpłynęło na komfort i efektywność pracy uczniów.
W końcowej części wycieczki, uczniowie doświadczali wirtualnego świata, używając gogli VR. Ta nowoczesna forma edukacji wzbudziła ogromne zainteresowanie i zaangażowanie wśród dzieci.
Przez cały czas uczniowie wykazywali wielkie zaangażowanie i entuzjazm wobec każdej aktywności. Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały pani dyrektor Renata Bolczyk, pani Olha Neimet oraz wychowawczyni Małgorzata Nowak.
Wycieczka do Lokalnego Centrum Edukacji „Metalowe inspiracje” była nie tylko okazją do zdobycia nowych umiejętności, ale również inspirującym doświadczeniem, które na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.
Dnia 4 kwietnia 2025 roku uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Regionalnym Muzeum im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie, poświęconych tradycji malowania jajek na święta wielkanocne. Było to niezwykle inspirujące wydarzenie, które pozwoliło dzieciom zanurzyć się w polskiej kulturze i tradycjach.
Podczas warsztatów dzieci ozdabiały uprzednio przygotowane, ugotowane jajka przy użyciu rozgrzanego wosku. Wzory były nakładane na jajka za pomocą drewnianych patyczków, co wymagało precyzji oraz cierpliwości. Następnie uczniowie zanurzali jajka w różnorodnych kolorach barwników, poznając tradycyjną technikę batikową. Efekty pracy były wyjątkowe – każde jajko stanowiło małe dzieło sztuki, pełne unikalnych wzorów i żywych barw.
Prowadząca warsztaty opowiedziała dzieciom o symbolice jajek w tradycjach wielkanocnych, a także przybliżyła inne zwyczaje związane ze świętami. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pisanki wykonane różnymi technikami, charakterystycznymi dla różnych regionów Polski, co wzbogaciło ich wiedzę na temat różnorodności polskiego folkloru.
Warsztaty były doskonale przygotowane i przeprowadzone w inspirującej atmosferze. Dzieci wykazywały duże zaangażowanie oraz zainteresowanie, z wielkim entuzjazmem uczestnicząc w każdym etapie twórczej pracy.
Udział w warsztatach był nie tylko wyjątkową okazją do nauki i rozwijania zdolności manualnych, ale także pięknym doświadczeniem, które przybliżyło uczniom bogactwo polskich tradycji i kultury.
Prezes Związku Sybiraków Koła Rogoźno-Wągrowiec, Pan Włodzimierz Sadłowski zwrócił się z prośbą do Pani Dyrektor SP2 o wykonanie specjalnego różańca. Elementy koronki miały być wykonane z wagoników i lokomotywy, co miało symbolizować deportacje Polaków na Syberię. Do wykonania zadania zgłosił się uczeń klasy 4a Franciszek Szewczyk, który samodzielnie wybrał projekt, a następnie wykonał go na swojej drukarce 3D. Warto dodać, że Franciszek od 10 miesięcy samodzielnie drukuje różne przedmioty wykorzystując swoją wiedzę z lekcji informatyki oraz podążając i rozwijając swoją pasję.
W dniach 11 i 12 kwietnia reprezentanci naszej szkoły brali udział w Powiatowym Przeglądzie Talentów Muzycznych " MIKROFONIA 2025". Tym razem finał odbył się w naszym mieście, w Rogozińskim Centrum Kultury. W kategorii wokaliści byli to: Amelia Kamińska 1b, Zuzanna Nowakowska 3b, Zuzanna Pietrucha kl.4a, Hanna Stanicka 4b i Remigiusz Apoń 6b.
W instrumentalistach: Anna Obecna 8a i Krzysztof Juskowiak 7a. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie, pięknie wykonując swoje utwory. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, ponieważ poziom był bardzo wysoki. W rezultacie wśród zwycięzców znalazła się Zuzanna Pietrucha (zajmując 3 miejsce wśród wokalistów) i Anna Obecna (1 miejsce wśród instrumentalistów) oraz Krzysztof Juskowiak ( 2 miejsce wśród instrumentalistów). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody- kocyki piknikowe z logo MICROFONII oraz dyplomy, a laureaci nagrody pieniężne. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych konkursach. Opiekę nad uczniami i przygotowaniem do konkursu pełniły p. Alina Jeska i Ewelina Citar.
Wielki Post to czas wyciszenia i modlitwy, ale również doskonała okazja, aby dać coś od siebie drugiemu bezinteresownie i z serca. Najważniejszy jest Człowiek, dlatego warto czynić dobro.
Już po raz drugi, we współpracy z parafią Ducha Świętego, wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Wielkopostne Porządki, której celem jest zbiórka środków chemii gospodarczej oraz artykułów higienicznych dla osób dorosłych. Nasze dary zostaną zawiezione do Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie, gdzie mieszka 50 pensjonariuszy. Wszystkim, którzy zaangażowali się w to szczytne dzieło serdecznie dziękujemy!
Razem możemy zdziałać naprawdę wiele!
Szkolny koordynator akcji
Ewa Jóźwiak
W czwartek 3 kwietnia uczniowie klasy 6a uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez Muzeum Regionalne im. Wojciechy Dutkiewicz.
Warsztaty wielkanocne to zajęcia, podczas których można tworzyć ozdoby i dekoracje związane ze Świętami Wielkanocnymi. To doskonała okazja do rozwijania kreatywności, poznania wielkanocnych obyczajów i wspólnego tworzenia.
Na początku zajęć uczestnicy wysłuchali opowiadania o różnych tradycjach przygotowywania i zdobienia pisanek. Następnie uczniowie zdobili kolorowym woskiem swoje pisanki, a potem barwili je na wybrany kolor!
Powstały różnobarwne i ciekawe prace, które na pewno ozdobią wielkanocne koszyczki.
Podczas zajęć uczniami opiekowała się wychowawczyni Pani Katarzyna Zaranek.
InstaLogik to Konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Jest on organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie i odbywa się w formie on-line.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych uczniów.
Uczestnicy Konkursu mogli sprawdzić czy mają zadatki na bycie prawdziwym programistą, a nie tylko koderem.
„Czym jest programowanie? Najprościej można powiedzieć, że jest to precyzyjne zapisywanie przepisów na obliczenia, które chcemy, żeby za nas wykonywał komputer.”
W edycji 2024/2025 zmagania uczniów zostały podzielone na 3 etapy. Zestawy konkursowe uczniowie rozwiązywali w październiku, grudniu i marcu. Pomiędzy nimi organizator przesyłał jeszcze uczestnikom webinary, zadania przygotowujące i sesje próbne. Do kolejnego etapu Konkursu kwalifikowano uczniów na podstawie wcześniej uzyskanych wyników.
Żeby wystartować w Konkursie trzeba nie tylko lubić rozwiązywać logiczne zagadki, ale również mieć chęci do pracy po lekcjach. Taką postawę zaprezentowali uczniowie klasy 7A naszej szkoły! Są nimi Aniela Lichota i Viktor Neimet. BRAWO!
Systematyczna praca opłaciła się. Aniela i Viktor przebrnęli przez kilkumiesięczne zmagania. W etapie finałowym rywalizowało ponad 3400 uczestników.
Ogłoszenie wyników odbyło się w piątek 4 kwietnia na specjalnym kanale youtube.
Viktor Neimet został LAUREATEM II miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7 (było 194 takich laureatów) i jednocześnie osiągnął najlepszy wynik w powiecie obornickim, natomiast Aniela Lichota otrzymała dyplom FINALISTY na szczeblu ogólnopolskim (było 512 takich uczniów).
Serdecznie gratulujemy!
Uczniów w zmaganiach wspierała Pani Katarzyna Zaranek.
W piątek 28 marca uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Eweliny Citar i Pani Aliny Jeski wzięli udział w gminnym etapie konkursu muzycznego MICROFONIA, który odbył się w sali widowiskowej RCK.
Miło nam poinformować, że nominacje do powiatowych zmagań otrzymaliśmy w każdej kategorii. I tak:
- w kategorii klas I – III nominacje otrzymały:
Amelia Kamińska z klasy 1b oraz Zuzanna Nowakowska z klasy 3b
- w kategorii klas IV –V nominacje otrzymały:
Hanna Stanicka z klasy 4b oraz Zuzanna Pietrucha z klasy 4a
- w kategorii klas VI – VIII nominacje otrzymał:
Remigiusz Apoń z klasy 6b
- w kategorii instrumentaliści nominacje otrzymali:
Anna Obecna z klasy 8a (pianino) oraz Krzysztof Juskowiak z klasy 7a (trąbka).
Wszystkim uczestnikom, którzy reprezentowali naszą szkołę serdecznie GRATULUJEMY, a za nominowanych do etapu powiatowego, który odbędzie się 11 kwietnia (instrumentaliści) i 12 kwietnia (wokaliści), tym razem w RCK w Rogoźnie TRZYMAMY KCIUKI!
Dnia 28 marca odbył się w naszej szkole etap szkolny POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO o tytuł Mistrza Matematyki Powiatu Obornickiego. W konkursie wzięło udział 47 uczniów, którzy rozwiązywali zadania w kategoriach odpowiednich do reprezentowanego poziomu edukacji.
Do finału, który odbędzie się 24 kwietnia w Obornikach zakwalifikowali się:
klasa 4 – Volodymyr Neimet
klasa 5 – Nikodem Fryc
klasa 6 – Kamil Nowak
klasa 7 – Viktor Neimet
klasa 8 – Aleksander Maciejewski
Gratulujemy i trzymamy kciuki za etap powiatowy.