Nawigacja

  • Akcja dobroczynna „Paczuszka dla Maluszka”.

       Szkolny Wolontariat we współpracy z parafią Ducha Św. w Rogoźnie zaprasza do włączenia się w akcję charytatywną „Paczuszka dla Maluszka”.

    Do 16.12.2024 zbieramy to wszystko co przyda się dzieciom i mamom w domach samotnej matki i hospicjach perinatalnych - szampony dla dzieci, kremy dziecięce, nawilżane chusteczki, proszki i płyny do prania szczególnie ubrań dziecięcych, chemia gospodarcza i tym podobne artykuły.

    O szczegóły proszę pytać panią Ewę Jóźwiak lub pana Sławomira Stanickiego.

      Zapraszamy do włączenia się w akcję!  Każda pomoc jest potrzebna i cenna!

  • Jesień w klasie 2b

       W okresie jesiennym klasa 2b wspólnie stworzyła kodeks klasowy. Zgodnie ustalili zasady, które chcą przestrzegać w nowym roku szkolnym. Brali udział w licznych konkursach. Odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną, gdzie mieliśmy okazję porozmawiać o „Czarodziejskich słowach”.

    Zrobiliśmy owocowe jeże z gruszki i winogron. Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu i tworzyliśmy plan posiłków. Kolejnego dnia uczniowie wykonali na drugie śniadanie kolorowe kanapki. Dużo radości sprawiło, również doświadczenie chemiczne „Wulkan”. Uczniowie podzielili się na grupy i musieli razem współgrać, aby udało im się uzyskać zamierzony efekt wybuchu wulkanu. Nad wykonaniem zadań czuwała pani Karina Staniszewska.

  • Szkolny Konkurs Recytatorski „W Hołdzie Ojczyźnie”

    23 października odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „W Hołdzie Ojczyźnie” dla uczniów klas I-III. Wzięło w nim udział 14 uczniów naszej szkoły. Uczniowie podczas konkursu recytowali wybrane wiersze o tematyce patriotycznej. W ocenie recytacji komisja zwracała uwagę  przede wszystkim na: wybór odpowiedniego tekstu, dykcję i interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

    Uczniowie dzielnie pokonali tremę i pięknie recytowali wiersze. W tym roku poziom był naprawdę wysoki. Komisja konkursowa miała nie lada problem, aby przyznać wyróżnienia.  Wyróżnienie otrzymała:

    Klasa Ib – Wiktoria Obecna
    Klasa IIIb – Maja Nowak 

  • „Pamiętamy o zmarłych” – wyjście na cmentarz

    4 listopada uczniowie klasy Ib i IIb pod opieką wychowawców odwiedzili miejsca spoczynku bliskich nam zmarłych. Spacer alejkami Cmentarza Parafialnego był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadzał w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma.

    Uczniowie mogli wysłuchać opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza,  tym samym oddać hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny. Nie zapomnieliśmy także o zmarłych księżach, na których grobach postawiliśmy znicze i wspólnie pomodliliśmy się za ich dusze. To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania rodzinnego, obywatelskiego, patriotycznego i religijnego, która z pewnością pozostanie w pamięci uczniów.

  • Powołanie Wojciecha Wojciechowskiego

        Świetne informacje dotarły do naszej szkoły! Nasz uczeń Wojtek Wojciechowski, na co dzień trenuje w Warcie Poznań. Ciężka i sumienna praca jaką wykonał zaowocowała powołaniem. Wojtek został powołany do Kadry Wielkopolski w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój.

  • Rogoziński Półmaraton Przemysła II

    9 listopada odbyła się 9 edycja Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II. Oczywiście nie mogło zabraknąć młodzieży „Dwójki”, która spisała się znakomicie. Podium z podziałem na kategorie wiekowe przedstawia się następująco:

    Klasy I-II szkoły podstawowej – 200m

    Chłopcy

    3. Bartkowiak Aleksander

    Klasy III-IV szkoły podstawowej – 400m

    Dziewczęta

    3. Fundamenska Amelia

    Chłopcy

    2. Woźniak Borys

    Klasy V-VI szkoły podstawowej – 800m

    Chłopcy

    2. Wański Antoni

    3. Woźniak Igor

    Klasy VII-VIII szkoły podstawowej – 1000m

    Chłopcy

    1. Figura Kacper

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

  • 11 listopada

       8 listopada odbyła się akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości.

    Uczniowie z klas 4a i 6b oraz szkolni wokaliści zabrali nas w historyczną podróż „Pociągiem do wolności”.

    Akademia była dla uczniów wspaniałą lekcją historii  i patriotyzmu, a także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

    W trakcie uroczystości przyłączyliśmy się do akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski.

    Na zakończenie zaprezentowali się finaliści gminnego konkursu poezji patriotycznej „W hołdzie Ojczyźnie”.
    Akademię przygotowali:  pani Anna Nowak i pan Sebastian Kupidura. Podziękowania dla pani Eweliny Citar i pana Sławomira Stanickiego za pomoc w realizacji projektu.

  • Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

       Tradycją jest, że październik to miesiąc, w którym biblioteki szkolne przygotowują dla swoich czytelników liczne atrakcje. Tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało "Poznajmy się w bibliotece", dlatego przez cały miesiąc w bibliotece czekały na uczniów liczne atrakcje, które stały się okazją do nawiązania relacji i podjęcia wspólnych aktywności.

    Dzięki uzyskaniu funduszy z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 w bibliotece szkolnej pojawiły się nowości wydawnicze, odnowiony kanon lektur i mnóstwo propozycji czytelniczych dla uczniów z różnych grup wiekowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniowie mogli zaproponować tytuły książek, które powinny pojawić się na bibliotecznych pólkach korzystając z „Kuferka książkowych życzeń”.

    Do grona czytelników przyjęliśmy pierwszoklasistów, którzy wraz z wychowawczyniami brali udział w pasowaniu na czytelników. Uroczystość tę uatrakcyjnił teatrzyk kamishibai, dzięki któremu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w przedstawieniu pt. „Trzy siostry”. Była to lekcja współpracy i korzyści płynących z okazywania empatii, wsparcia i niesienia pomocy innym. Ponadto klasa 1a brała udział w projekcie  "Ratownicy czytelnictwa", który polega na sztuce głośnego czytania swoim rówieśnikom książek z serii „Czytam sobie” o różnym poziomie zaawansowania. W związku z tym zapoznali się z historią Mikołaja Kopernika, dowiedzieli się dlaczego wieje wiatr czy jak się zachować, gdy w domu wybuchnie pożar.

    Ósmoklasiści wraz z wychowawczynią, panią Marleną Rucińską, wzięli udział w Narodowym Czytaniu „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Spotkanie to stało się okazją do przypomnienia najważniejszych celów akcji wprowadzonej przez parę prezydencką przed trzynastoma laty i omówienia roli twórcy i jego dzieła w świadomości narodowej Polaków. Wszyscy uczniowie czytali fragmenty „Kordiana”, a na koniec otrzymali pamiątkowe pieczęcie.

    W piątek 25 października wszyscy chętni uczniowie mogli przychodzić do biblioteki, by przyjemnie spędzić czas na tak zwanej „Przerwie na czytanie”. Stało się to okazją do promocji nowości czytelniczych, które pojawiły się w bibliotece, szansą na integrację uczniów z różnych oddziałów klasowych, a także zachęcenia dzieci i młodzieży do sięgania po książkę w różnych sytuacjach.  

    Przedszkolaki z oddziału 0a i 0b zostali zaproszeni do odwiedzenia biblioteki szkolnej i wzięcia udziału w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Dzieci poznały zasady funkcjonowania biblioteki i słuchali baśni i opowiadań, które czytały dla nich bibliotekarki.

    Październik to także czas podsumowań. W poniedziałek 7 października odbył się apel na którym ogłoszono wyniki konkursu „Mistrzowie czytelnictwa", który trwał przez cały miniony rok szkolny. W kategorii klas 1-4 najlepszym czytelnikiem została Aurelia Nowak z kl. 5b, natomiast w kategorii klas 5-8 zwyciężyła Zuzanna Kamińska z klasy 6b.

    Mimo że październik dobiegł końca nadal zapraszamy wszystkich uczniów do odwiedzania biblioteki, tym bardziej, że właśnie dotarła do nas kolejna dostawa nowych książek.

  • Taneczne przerwy w naszej Szkole.

    We wtorek 5 listopada w naszej Szkole, na boisku przy budynku klas I – III wystartowały „Taneczne przerwy”. Podczas dużej przerwy uczniowie klas I – III mogą w aktywny sposób mogą spędzić czas między lekcjami. Zabawa przy muzyce i  taniec sprawdzają się znakomicie i cieszą się wielką popularnością.

    Wykorzystujemy sprzęt nagłośnieniowy, który pozyskaliśmy w akcji „Szkoły Pełne Talentów” organizowanej przez sieć sklepów Lidl. Dzięki naszym uczniom i ich rodzicom za zebrane talenciaki  uzyskaliśmy świetny sprzęt nagłośnieniowy (głośnik z mikrofonem) oraz zestaw instrumentów perkusyjnych i drobny sprzęt sportowy.

                Przerwy międzylekcyjne spędzamy aktywnie na świetnej zabawie.

  • Gminny Konkurs Recytatorski

       Dnia 06 listopada uczniowie klas I – VIII reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim „W hołdzie Ojczyźnie”.

             Dziewczęta pięknie recytowały wiersze o tematyce patriotycznej. Zaprezentowane utwory pokazały, jak za pomocą poezji można oddać szacunek historii i tradycjom naszego narodu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i w nienaganny sposób opowiedzieli słowami liryki o polskiej historii.

    Komisja doceniła w szczególny sposób trzy osoby z naszej szkoły, dziewczęta zdobyły:

    • Amelia Gil – II miejsce
    • Joanna Dusza – III miejsce
    • Wiktoria Obecna – wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
  • Uczymy się przez zabawę

    30 października 2024 roku klasa 3a razem z wychowawczynią Małgorzatą Nowak i paniami Olga Michalską i Julią Krug wyjechała na wycieczkę do Nadleśnictwa Oborniki, a właściwie do miejscowości Dąbrówka Leśna, gdzie znajduje się siedziba Nadleśnictwa,  a w niej Multimedialne Centrum Edukacyjne.

    Podczas przeprowadzonych tam zajęć dzieci dowiedziały się co produkuje najwięcej tlenu na świecie, dlaczego drzewa nie sięgają do nieba, dlaczego liście zmieniają kolor jesienią, a także wiele o leśnictwie, klimacie oraz florze i faunie naszych lasów.
    Dodatkową atrakcją była możliwość doświadczenia pracy leśnika i drwala z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, a także przeniesienie się na najpiękniejsze mokradła w Polsce za pomocą gogli VR.

    To jednak nie był koniec atrakcji. Po bardzo ciekawej lekcji w sali multimedialnej, która także przypomniała wszystkim, że trzeba oszczędnie korzystać z zasobów przyrody, uczestnicy wycieczki poszli z leśniczym na ścieżkę edukacyjną. W lesie odszukiwali różne gatunki roślin, dowiedzieli się jak leśniczy pomaga zwierzętom w czasie zimy, co to jest szkółka leśna oraz wiele innych ciekawostek na temat życia mieszkańców lasu. Okazało się też, że wielu uczniów znakomicie rozpoznaje różne gatunki grzybów i dużą przyjemnością było dla nich odnajdywanie rosnących okazów. Pogoda tego dnia bardzo sprzyjała spacerom po lesie, toteż uczniowie chętnie podziwiali piękną, mieniąca się wieloma barwami jesień i wcale nie mieli ochoty wracać do szkoły.

    Na szczęście zostało jeszcze trochę czasu, aby wspólnie pobiesiadować i zjeść pieczone samodzielnie przy ognisku kiełbaski.

  • Pamiętamy!

       Początek listopada to szczególne Dni Pamięci. Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Zmarłych czyli Dzień Zaduszny to w naszej tradycji dni wyjątkowe. Wspominamy tych, którzy przeszli przez życie dobrze czyniąc, tych, którzy złożyli swoje życie w ofierze na ołtarzu Ojczyzny, tych, którzy zapisali się w naszej indywidualnej i społecznej pamięci jako szlachetni i wspaniali ludzie.

    Społeczność naszej Szkoły dbając o pamięć młodszych pokoleń oddaje hołd Państwu Marii i Józefowi Patelkom, nauczycielom naszej Szkoły, których grób znajduje się na naszym, rogozińskim cmentarzu.

    Oddajemy cześć pomordowanym na „nieludzkiej ziemi” Sybiru i tym, którzy zostali zamordowani we wrześniu 1939 roku, a których mogiły i miejsca pamięci znajdują się w Boguniewie i w bliskości naszej Szkoły, na Placu Jana Pawła II.

    Chcemy pamiętać, że „naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości” (Jan Paweł II).

  • Pierwsza pomoc przedmedyczna w klasie 5a

       W  ramach realizacji edukacji prozdrowotnej w szkole w dniu 25 października uczniowie klasy 5a uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadził ratownik medyczny pan Paweł Wasila. Na początku prowadzący przeprowadził z uczniami pogadankę na temat udzielania pierwszej pomocy, podczas której wyjaśnił uczniom, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy i jak można pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

    Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wskazówek dotyczących zachowania się w chwili zagrożenia życia np. utraty przytomności. Uczestnicy szkolenia  dowiedzieli się również:

    • w jakich sytuacjach zagrażających życiu należy wezwać pomoc,
    • o czym i w jaki sposób należy powiadomić służby medyczne,
    • jakie są numery telefonów: alarmowy 112, pogotowia ratunkowego 999

    Następnie każdy uczestnik zajęć miał możliwość wykonania resuscytacji na fantomach. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się i mogli przećwiczyć w praktyce:

    • jak używać  defibrylatora AED,
    • jak pomóc osobie, która się czymś zakrztusiła,
    • jak pomóc komuś podczas chwilowego omdlenia,
    • co zrobić, kiedy jesteśmy świadkami napadu padaczkowego.

    Na koniec spotkania uczniowie podziękowali panu Pawłowi Wasila za przeprowadzenie ciekawych warsztatów, dzięki którym mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę i nabyć umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

    Spotkanie zorganizowała wychowawczyni klasy 5a pani Krystyna Golon 

  • I Szkolne Zawody Wędkarskie

       W dniu 25 października odbyły się I Szkolne Zawody Wędkarskie zorganizowane na stawie w Rogoźnie u Państwa Moniki i Tomasza Dobras. Do zawodów zgłosiło się 11 zawodników z klas 6 – 8.

    Po losowaniu stanowisk rozpoczęto łowienie. Dozwoloną metodą łowienia był oczywiście spławik oraz method feeder. Pogoda i humory dopisały znakomicie, niestety z rybami było gorzej. Kilka malutkich okazów wpadło na haczyk i to wystarczyło by wytypować najlepszych wędkarzy:

    I miejsce Kacper Bartczak

    II miejsce Igor Smoliński

    III miejsce Jakub Lewandowski

    IV miejsce Kuba Dopieralski

    V miejsce Radosław Sokołowski

    W zawodach również uczestniczyli: Mateusz Troczyński, Kacper Jaroć, Igor Woźniak, Wiktor Jaroć, Filip Lindebny, Kacper Figura.

    Po zakończeniu łowienia zważono ryby z siatek. Zawodnicy, spożywając smaczny posiłek, oczekiwali na podsumowanie wyników. Zwycięzcom wręczono puchar oraz nagrody rzeczowe.

    Zawody odbyły się na stawie u Pana Tomasza Dobrasa, który bezinteresownie udostępnił swój akwen a także zasponsorował nagrody rzeczowe. Należy podkreślić, że Pan Tomek to zapalony wędkarz, który prowadzi firmę BLUE CARP produkującą zanęty do ryb w postaci pelletu karpiowego, kulek zanętowych i haczykowych itp.

    Zawody zorganizował Hubert Kuszak.

    Sponsorzy nagród:

    Blue Carp Tomasz Dobras

    Pomoc Drogowa Marek Dobras

    Eurobud Marcin Bukowski

    Gmina Rogoźno

  • Klasowy kodeks dobrego zachowania

       Dnia 10 września uczniowie klasy 2a opracowali zasady zachowania . Najpierw podobnie jak w klasie pierwszej, brali udział w dyskusji na temat ,,co zrobić, aby w szkole było nam dobrze i bezpiecznie ?” Po burzliwej dyskusji opracowali poszczególne punkty do utworzenia KLASOWEGO KODEKSU DOBREGO ZACHOWANIA. Wydrukowaliśmy odpowiednie hasła  , a następnie każdy z uczniów podpisywał własnoręcznie kodeks oraz wybrane przez siebie hasło ilustrował.  Kodeks ma służyć całej klasie przez cały rok szkolny i należy go przestrzegać. Pracę nad wykonaniem zadania koordynowały I. Pierudzka i A. Grzesiak.

  • Zdrowy posiłek

       Dnia 6 października uczniowie klasy 2a wykonywali zdrowy posiłek czyli sałatkę owocową. Wykonanie sałatki poprzedziły lekcje na temat  wartości odżywczych warzyw i owoców. Oglądaliśmy na ilustracjach  owoce i warzywa  rosnące w Polsce w naszych ogrodach, na działkach i polach. Na wycieczce w Zawadach braliśmy udział w wykopkach. Skupiliśmy się na naszych rodzimych odmianach.

    Układaliśmy ,,Piramidę zdrowia” i zastanawialiśmy się,  czego my ludzie najbardziej potrzebujemy dla życia i zdrowia. Czytaliśmy opowiadania i wiersze o warzywach m. in. ,,Na straganie” z podziałem na role. Wykonywaliśmy też prace plastyczne Nasze rodzime owoce w wydzierance. Do wykonania sałatki uczniowie przynieśli owoce, które lubią, rodzynki, płatki zbożowe oraz jogurt do ich połączenia. Całą pracę wykonali bardzo szybko, oglądali wszystkie sałatki,  a potem smacznie je zajadali. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła wychowawczyni klasy 2a pani Iwona Pierudzka.

  • Wycieczka klasa 8a - kręgle

       10 Października br. odbył się wyjazd na kręgle do hotelu "Habenda" w Budzyniu. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą dyscypliną sportu, integracja środowiska uczniowskiego, zacieśnianie relacji koleżeńskich. 

    Uczniowie mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Po lekkim zmęczeniu klasa 8a udała się na pyszny obiad do Pizza - Hit w Rogoźnie.

    Należy wspomnieć, że wycieczka została dofinansowana przez Radę Rodziców w związku z zajęciem przez klasę 8a "I miejsca" w konkursie klas, dotyczącym wpłat na RR.

    Wycieczkę zorganizowali Sławomir Stanicki oraz wychowawca klasy 8a Hubert Kuszak.

  • Wycieczka do Zawad 2a, 2b

       Dnia 2 października uczniowie klasy 2a i 2b wybrali się na wycieczkę do Zawad, aby zobaczyć jak wyglądają wykopki. Na miejscu przywitał nas Sołtys i Sołtysowa. Zaprowadzili na pole, gdzie nasi uczniowie samodzielnie zbierali ziemniaki. Ta praca bardzo spodobała się naszym uczniom,  ale była też męcząca. Następnie udaliśmy się do świetlicy wiejskiej, a tam czekały na nas same rarytasy.

    Panie przygotowały ziemniaki pod różnymi postaciami: frytki, pyry z gzikiem, pyry z masłem,  placki ziemniaczane. Nie zabrakło również chleba ze swojskim smalcem i skwarkami, jeszcze ciepłych drożdżówek z kruszonką, rogalików z jabłkiem oraz ciepłej herbatki. Wszyscy najedli się do syta. Następnie poszliśmy na plac zabaw. Nasi uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i najedzeni,  a na drogę do domu każdy z nich zabrał siatkę ziemniaków, które wcześniej samodzielnie zbierali.

    Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały panie: Karina Staniszewska, Iwona Pierudzka, Agata Grzesiak, Olga Michalska i Ewelina Citar.

  • Uroczystość otwarcia sali gimnastycznej

       Dnia 11 października 2024 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość otwarcia sali gimnastycznej po generalnym remoncie. Dyrektor szkoły powitała gości obecnych na uroczystości: Pana Łukasza Zaranka Burmistrza Rogoźna, Pana Macieja Gracza Wiceburmistrza Rogoźna, Pana Wojciecha Kucińskiego Prezesa Firmy REMBUDEX, Pana Adama Durskiego Kierownika REMBUDEXSU, Panią Maję Małaczyńską Asystentkę Prezesa KANVEXU, Pana Inspektora Pawła Tomczaka, Panią Małgorzatę Makowską Główną Księgowa Centrum Usług Wspólnych. Powitała Pana Wicedyrektora Przemysława Kabata i Nauczycieli reprezentujących Grono Pedagogiczne, Pracowników Administracji i Obsługi oraz Uczniów.

    Prace remontowe rozpoczęto na początku lipca i po trzech miesiącach otrzymujemy piękny prezent. Ten prezent to - wyremontowana wspaniała sala gimnastyczna. Po wielu latach oczekiwań i starań spełniło się marzenie uczniów, nauczycieli i rodziców.

    Zakres zrealizowanych prac to:

    - zmiana pokrycia dachu,

    - remont stropu nad pomieszczeniem sali gimnastycznej,

    - wymiana oświetlenia,

    - kompleksowa wymiana parkietu wraz z drabinkami,

    - naprawa i malowanie powierzchni ścian,

    - wymiana całej instalacji centralnego ogrzewania i przejście z ogrzewania węglowego na gazowe (w sali gimnastycznej, bibliotece, korytarzach i szatniach).

    Prace remontowo-budowlane z niezwykłą starannością, dokładnością  i terminowością wykonała firma REMBUDEX z Obornik (równocześnie z remontem sali firma przeprowadzała prace remontowo-budowlane związane z adaptacją pomieszczeń szkoły na sale do zajęć w małych grupach). Wymianę instalacji centralnego ogrzewania wykonała firma KANVEX z Chodzieży.

    Dyrektor szkoły z wielką radością podziękowała władzom miasta, samorządowcom, urzędnikom, firmom wykonującym prace remontowe oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do tak szybkiego odnowienia obiektu. Po podziękowaniach        i przemówieniach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi symbolizujące przekazanie sali gimnastycznej do użytku.

    Uroczystość zakończyła się występem uczennic , które zaprezentowały pokaz synchronicznego kozłowania piłki koszykowej oraz taniec z szarfami w kolorze kół olimpijskich. Pokaz kozłowania przygotował wspólnie z uczennicami Pan Stanisław Kozłowski i Pan Krzysztof Grewling, a taniec Pani Alina Jeska. Występ uczennic został nagrodzony gromkimi brawami.

  • Pasowanie na ucznia i Dzień Edukacji Narodowej

       14 października 2024roku w obecności dyrekcji, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji oraz uczniów naszej szkoły odbyło się Uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2            im Olimpijczyków Polskich. Były to bardzo podniosłe chwile.

    Uczniowie klas pierwszych przygotowali program artystyczny, podczas którego recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a także tańczyli, aby udowodnić, że są gotowi stać się pełnoprawnymi uczniami  szkoły. Celująco zdali egzamin     z zagadek i przygotowanych pytań przez starszych kolegów. Po programie artystycznym złożyli uroczyste ślubowanie w obecności Sztandaru Szkoły. Następnie Pani dyrektor Renata Bolczyk pasowała na ucznia szkoły każdego „pierwszaka”. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców oraz drobne upominki ufundowane przez Państwa Weronikę i Łukasza Wiśniewskich. Serdecznie gratulujemy wszystkim Pierwszakom i życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. To był wspaniały i niezapomniany dzień.

    Nad całością czuwały wychowawczynie klas pierwszych: Lidia Krenz, Alina Jeska, Karolina Troczyńska.

    Po pasowaniu uczniowie klas starszych zaprezentowali program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej i złożyli życzenia nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły. Uczniów do występu przygotowała Pani Olga Michalska, Pani Ewelina Citar i Pani Julia Krug.

    W ostatniej części uroczystości Pani dyrektor złożyła życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej oraz wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami     w pracy. Dyplom uznania otrzymały osoby, które obchodziły jubileusz pracy zawodowej, a byli to: Pan Wicedyrektor Przemysław Kabat (40-lecie), Pani Krystyna Golon (35-lecie), Pani Ewa Jóźwiak (30-lecie), Pani Ewelina Citar (25-lecie), Pan Hubert Kuszak (25-lecie) i Pani Dorota Tulka (20-lecie).

Aktualności

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
    ul. Mała Poznańska 1
  • 67-26-17-005
    67-26-17-059

Galeria zdjęć