Promocja Jubileuszu

.

Dnia 25 września 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie odbędą się uroczystości związane z 75 rocznicą powstania naszej placówki. Uroczystości lecia szkoły odbędą się w 5 rocznicę nadania imienia szkole. Przygotowania do tej historycznej dla całej społeczności szkolnej chwili będą trwały kilka miesięcy i poprzedzą je intensywne prace. Dnia 25 września wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście udadzą się do miejscowego kościoła pod wezwaniem św. Ducha na uroczystą Mszę św. inaugurującą obchody piątej rocznicy nadania imienia szkole oraz na cmentarz w celu złożenia kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli pracujących w naszej szkole. Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerują do szkoły. Tam uczniowie zaprezentują program artystyczny skierowany do zaproszonych gości oraz całej społeczności szkoły. Absolwenci naszej szkoły będą mogli spotkać się w swoich klasach, wspomnieć dawne dzieje, a zaproszeni goście zwiedzić szkołę oraz wystawy konkursowe. Na koniec uczniowie popiszą się swoimi talentami i umiejętnościami oraz zaproszą wszystkich do wspólnego śpiewu podczas „Koncertu pokoleń”.