Promocja Jubileuszu

.

Pierwsza po drugiej wojnie światowej szkoła w Rogoźnie

Dnia 5 lutego 2021 roku przypada 76 rocznica powstania w Rogoźnie Szkoły Podstawowej nr 2, która od blisko sześciu lat nosi zaszczytne imię Olimpijczyków Polskich. To bardzo ważne wydarzenie w historii miejscowości, ponieważ nasza szkoła jako pierwsza po drugiej wojnie światowej rozpoczęła naukę młodego pokolenia a było to 5 i 6 lutego 1945 roku. Zaś 19 lutego nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszej Szkoły Powszechnej na terenie Rogoźna.  Działalność szkoły na przestrzeni minionych 76 lat jest nie do przecenienia. Wykształciła wiele pokoleń uczniów, wskazała drogi życiowe ogromnej ilości młodych ludzi, doprowadziła naszych absolwentów do rozwinięcia kariery w dziedzinie aktorstwa, medycyny, sportu i w wielu innych dyscyplinach zawodowych. Trzeba też pamiętać, że tam gdzie funkcjonuje szkoła, tam „tętni życie”,  nie tylko to codzienne, ale także kulturalne. W budynku Białej dwójki odbywało się wiele uroczystych spotkań, na których gościliśmy społeczność naszego miasta. Wszyscy razem spędzaliśmy wspólnie czas bawiąc się i ucząc. Mamy nadzieję, że czasy „dystansu społecznego” spowodowanego szerzącą się pandemię koronawirsa niedługo miną, a nasza szkoła znów zacznie uczyć, wychowywać i bawić w swoich murach..

25 września 2020 roku

Dnia 25 września 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie odbędą się uroczystości związane z 75 rocznicą powstania naszej placówki. Uroczystości lecia szkoły odbędą się w 5 rocznicę nadania imienia szkole. Przygotowania do tej historycznej dla całej społeczności szkolnej chwili będą trwały kilka miesięcy i poprzedzą je intensywne prace. Dnia 25 września wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście udadzą się do miejscowego kościoła pod wezwaniem św. Ducha na uroczystą Mszę św. inaugurującą obchody piątej rocznicy nadania imienia szkole oraz na cmentarz w celu złożenia kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli pracujących w naszej szkole. Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerują do szkoły. Tam uczniowie zaprezentują program artystyczny skierowany do zaproszonych gości oraz całej społeczności szkoły. Absolwenci naszej szkoły będą mogli spotkać się w swoich klasach, wspomnieć dawne dzieje, a zaproszeni goście zwiedzić szkołę oraz wystawy konkursowe. Na koniec uczniowie popiszą się swoimi talentami i umiejętnościami oraz zaproszą wszystkich do wspólnego śpiewu podczas „Koncertu pokoleń”.