Komitet Jubileuszowy

.

I Spotkanie Zespołu do spraw organizacji

Pierwsze spotkanie zespołu do spraw organizacji obchodów 75-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich odbyło się 25 września 2019 roku.

Dla naszej społeczności szkolnej kolejny rok szkolny 2019/2020 będzie przygotowaniem do obchodów 75-lecia Szkoły. W roku tym planujemy liczne działania dla uczniów szkoły, pracowników, absolwentów. Największy wysiłek organizacyjny mamy zamiar położyć na zebranie  informacji o historii szkoły, jej osiągnięciach, absolwentach i pracownikach szkoły.

Na zaproszenie dyrektora szkoły Danuty Karolak przybyli, wicedyrektorzy: Renata Bolczyk, Przemysław Kabat oraz nauczyciele: Sławomir Stanicki,  Małgorzata Ormańczyk, Krystyna Golon, Ewa Jóźwiak, Katarzyna Zaranek, Małgorzata Nowak.

Uroczystość 75-lecia szkoły będzie miała miejsce 25 września 2020 roku.

Dyrektor szkoły przedstawiała zarys organizacyjny obchodów. Zwróciła się z prośbą o pomoc i ewentualną korektę. Podczas spotkania dyskutowano nad formułą obchodów, ich organizacją. Mówiono o propozycji „75- ciu najważniejszych wydarzeń z historii szkoły”. Przy wyborze w/w kierować się będziemy zasadą- „wydarzenie, które miało znaczący wpływ na życie szkoły, wygląd, organizację i przebieg edukacji oraz zmianę mentalności szkolnej”. Na stronie internetowej szkoły znajdzie się plik z ich propozycją, która zostanie przyjęta w czerwcu przez Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców i Komitet Organizacyjny.

II Spotkanie Zespołu do spraw organizacji

Celem spotkania było:

1. Sprawy organizacyjne obchodów.
  2. Opracowanie harmonogramu obchodów 75- lecia Szkoły.

W spotkaniu udział wzięli: dyrektor szkoły Danuta Karolak, wicedyrektorzy: Renata Bolczyk, Przemysław Kabat oraz nauczyciele: Sławomir Stanicki, Małgorzata Ormańczyk, Krystyna Golon, Ewa Jóźwiak, Katarzyna Zaranek, Małgorzata Nowak.

III Spotkanie Zespołu do spraw organizacji

Na kolejnym spotkaniu opracowano program obchodów 75-lecia Szkoły.