Nawigacja

O nas... Co u nas słychać... Fotorelacje z zajęć świetlicowych  Materiały do druku. Kontakt

Świetlica

Fotorelacje z zajęć świetlicowych

 

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2024/2025

Fotorelacje z naszych zajęć świetlicowych

Wspominamy lato, które w tym roku gościło z nami na dłużej... a jednocześnie witamy jesień w kolorowych barwach liści z których tworzymy plakat "Pani Jesieni". Nich i ona będzie dla nas równie łaskawa jak porzednia pora roku i przyniesie całe mnóstwo kolorów, owoców, warzyw i wszelkich pozostałych dobrodziejstw;)

 

 W  POCHMURNE DESZCZOWE DNI....

Doskonalimy nasze techniki plastyczne, zwłaszcza kolorowanie, które zdecydowanie najlepiej sprawdza się przy deszczowej, pochmurnej pogodzie. Nie tylko wycisza, relaksuje, ale daje przestrzeń do naszej kreatywnej wyobraźni, moc kolorów nas rozwesela i jest prawdziwym ukojeniem dla naszego nastroju przy smutnej, deszczowej scenerii zaa oknem:)

 

GRY PLANSZOWE, KONSTRUKCYJNE I KSZTAŁTUJĄCE NASZĄ KREATYWNOŚĆ

ŚWIĘTUJEMY!!!

Obchody rocznicy istnienia naszej szkoły świętowaliśmy również w świetlicy. Olimpijski charakter uroczystości stał się dla nas inspiracją, by lepiej poznać i zagłębić się w tematykę dyscyplin sportowych. Nie zabrakło podsumowań życiorysów tych mniej i bardziej znanych sportowców. To Oni dzięki swojej determinacji i aktywnej pracy w swoich dziedzinach niejednokrotnie odnosili sukcesy na polu sportowym zdobywając liczne medale,zasługi czy też wszelkie inne osiagnięcia. Ich sportowe sentencje zachęcaja nas do aktywnej postawy i wytwałości na każdej przestrzeni nie tylko tej sportowej;)

       

FOTORELACJE Z ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

 

Trochę ruchu z tańca w świetlicy.

Badania dowodzą, że taniec ma rewelacyjny wpływa na pracę naszego mózgu i bardzo dobrze wpływa na nasz rozwój. Taniec to świetna zabawa – na zajęciach tanecznych bywa wiele zabawnych sytuacji i panuje przyjazna atmosfera, a wszystko ze wspaniałą muzyką w tle.

Dużymi krokami zbliża się Dzień Matki 26 maj

Dla kochanej mamy z okazji Jej święta przygotowaliśmy w świetlicy piękne laurki. 

KAŻDEJ MAMIE ŻYCZYMY WIELE RADOŚCI, POCIECHY Z DZIECI I SPEŁNIENIA MARZEŃ.

Zwiastuny wiosny...

Z bocianami kojarzymy zwykle nadejście wiosny, to one są pierwszym zwiastunem tej pory roku. Powracają wtedy z ciepłej Afryki by tutaj założyć lub zreperować gniazdo i opiekować się młodymi. Ich przysmakiem są gryzonie. Uczniowie w świetlicy w kreatyny sposób tworzyli piękne prace z naszym dostojnym bohaterem - bocianem.

Witamy Cię Wiosno!

Wyczekiwana jak co roku, przychodzi do nas w pogodnym nastroju, słonecznej pogodzie i w obrazie licznych zwiastunów przyrody. 

My również cieszymy się z jej nadejścia, tworzymy i przywołujemy pozytywne wiosenne skojarzenia. A wspólne zajęcia są okazją do rozwijania swoich umiejętności manualnych, językowych oraz czasem budowania relacji koleżeńskich.

Jak Karnawał to bal maskowy.

Na naszej świetlicy uczniowie mają okazję nie tylko przygotować się na zajęcia lekcyjne, ale również na weekendowe bale karnawałowe. Przygotowanie masek dało uczniom wiele radości i uśmiechu.

Na Dzień Babci i Dziadka

Na zbliżające się Święto naszych Dziadków nasi wychowankowie pięknie kolorowanki i ozdabiali portrety swoich babć i dziadków. 

W zimowej scenerii.....

Wspominając świąteczny czas cieszymy się z zimowej pory roku, która jak zawsze przywołuje zimowe krajobrazy a wraz z nimi rozmaite techniki plastyczne, z których chętnie korzystamy. Ubogaceniem naszych zajęć są muzyczne popołudnia, z których najbardziej cenimy wspólne śpiewanie w rytmach

świetlicowego karaoke;)

Zabawy konstrukcyjne w oczekiwaniu na opiekunów.

Choinki matematyczne

W oczekiwaniu na święta rozpoczynamy świąteczne dekoracje, tym razem z królową nauk matematyką.. Proste równolegle, prostopadle, rozmaite figury geometryczne a czasem i wzory zdobią nasze papierowe choinki .

5 listopada Światowy Dzień Postaci z bajek.

W naszej świetlicy w tym dniu dominowały zajęcia plastyczne, gdzie uczniowie mogli swoje ulubione postacie z bajek dowolnie pokolorować. Mamy nadzieję, że ich twórczość bardzo się podoba.

Świetlicowy Dzień Dyni.

Aby było wesoło i oczywiście pomarańczowo w tym dniu uczniowie rozwiązywali tematyczne rebusy i łamigłówki, oraz ozdabiali swoje papierowe dynie.

W kręgu czytelniczych wyzwań.

Dniem Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy w naszej świetlicy działania promujące rozwój czytelinictwa. W ramach naszych świetlicowych zajęć zgłębiamy nowości wydawnicze. Atlasy przyrodnicze, geograficzne, encyklopedie oraz tomiki poezji to tylko niektóre propozycje z naszego kącika literackiego. Pomagają nam one często w doskonaleniu naszych technik plastycznych. Pierwszym etapem naszych czytelniczych zmagań był projekt okładki ulubionej książki. W kolejnych jesiennych cyklach spotkań planujemy poetyckie spotkania z literaturą dziecięcą oraz liczne quizy, zagadki i rebusy powstałe na bazie analizowanych utworów. Zapraszamy do śledzenia naszych literackich działań .

Zabawa dla rodziców - ROZPOZNAJ NASZEGO PUPILA???

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM ZWIERZAT-  a my w świetlicy po skończonych lekcjach rysujemy naszych domowych pupili.

Mała rozgrzewka.. Twarze z torebek

Panie w świetlicy by umilić nam czas oczekiwania na rodziców i autobusty, pokazały nam jak mozna kreatynie wykorzystać papierowe torebki i nauczyły nas robić z nich ciekawe twarze. zobaczcie jak nam wyszłą samodzielna praca.

Rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny

Pełni pozytywnych wrażeń, miłych ciepłych wspomnień z wakacyjnego czasu wracamy do szkolnych obowiązków i świetlicowych działań... Przed nami wiele chwil, które z pewnością spędzimy z książką, ale i nie zabraknie tych, które pomogą nam w rozwijaniu naszych pasji, zdolności i zainteresowań....

    

DZIEŃ CHŁOPCA W ŚWIETLICY

NASZE GAZETKI

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2022/2023

Duszą malowane

Zajęcia świetlicowe obfitują w doskonalenie róznych technik plastycznych. Tutaj malowanie, to co tygryski lubią najbardziej: pędzle, farby, woda..

Łąka w maju

Co na niej rośnie? Jakie zwierzęta możemy na niej spotkać?? i jak wszystko co tam żyje utrwalić w plastycznych dekoracjach, malujemy zatem krajobraz majowej łąki, polne kwiaty na niej rosnące i w technicznych pracach przedstawiamy zwierzęta tam i w jej pobliżu żyjące...

Zdrowo na talerzu czyli piramida zdrowego żywienia.

Na zajęciach świetlicowych uczniowie poznają i utrwalają zasady zdrowego trubu życia, dbania o swoje zdrowie i o codzienną aktwność. Bycie zdrowym to rozsądny trend i należy go upowszechniać każdego dnia. Musimy dbać o to by w pełni być zdrowym nie tylko przez aktywność, ale również przez odpowiednie żywienie.

Małe przygotowania do Wielkanocy

W świetlicy przygotowujemy sie juz na Wielkanoc poprzez liczne zajęcia plastyczne i przyrodnicze. Robimy ozdoby i dekoracje tematyczne.

Komiksowe wycinanki

Uczniowie podczas zajęć świetlicowych uczyli się przygotowywać wycinankowe komiksy, czyli scenki rodzajowe. Ile to usmiechu daje wymyślanie dialogów. Każdy mógł uczestniczyć w zajęciach i dodać cos od siebie w trorzeniu całości. 

Dzień Bez Internetu

Obchodzony w tym roku podczas ferii zimowych Dzień Bezpiecznego Internetu nie został przez nas pominięty. Być może właśnie to czas wypoczynku od zajęć szkolnych jest czasem, który szczególnie pożytecznie należy wykorzystać. Stąd też wykonując wspólnie plakat wyjaśniamy i przypominamy pojęcia informatyczne, pamiętać o mocnych stronach internetowych łączy. Nie zapominamy jednak o zagrożeniach jakie niesie za sobą wirtualna przestrzeń...

Poranny konkurs zręcznościowy

Jak co dzień rano by pobudzić nasze szare komórki do działania pobudzamy nasz mózg. Tym razem to gra zręcznościowa Krzesełka. Uczniowie walczyli dzielnie. Najlepszy wynik to 20 krzesełek....czy ktoś chce pobic ten rekord?

BEZPIECZNIE W FERIE.

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Co słychać w styczniu?

Noworoczne działania w naszej świetlicy Witamy Nowy Rok, a wraz z nim tworzymy nasze postanowienia. Umieszczone na naszej swietlicwej tablicy mają nam przypominać, że czas ich realizacji trwa...

Nasze prace - to noworoczne postanowienia...

Choinko piękna jak las...

Zieleń bożonarodzeniowego drzewka jest symbolem nadziei i narodzin, a sama choinka symbolizuje życie i odrodzenie. Różną symbolikę mają także ozdoby:

łańcuch- rodzinne więzi,

światełka- nowa droga,

jabłka i bombki- zdrowie,

orzechy- siła,

anioły- opieka nad domem....

Ubieranie choinki to długowieczna tradycja, którą watro kultywować w naszych rodzinnych domach.

Coraz bliżej święta...

Świateczny czas coraz bliżej, a nasi uczniowie w czasie zajęć plastyczno- technicznych żmudnie i z uśmiechem przygotowywali ozdoby choinkowe. Chyba najbardziej ulubiona pozycja w naszych świetlicowych zajęciach.. 

Andrzejkowo...

Andrzejkowe wróżby mają juz  500 latinią tradycję. W naszej świetlicy jak co roku oczywiście wróżby były, ale nie tylko. W tym roku wraz z uczniami zagraliśmy w grę Sudoku, która poprawia zdolności poznawcze mózgu , oraz pomaga zachować czujność umysłu. Naszym uczniom poszła ona bardzo dobrze. Zobaczcie sami...

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

To doskonała okazja dla nas by zachęcić, zmotywować siebie i innych do bycia życzliwym, serdecznym wobec siebie i innych. Drobne gesty, będące wyrazem pozytywnych emocji potrafią zdziałać wiele dobra, nawet wśród przypadkowo spotkanych osób każdego dnia ;-]

W listopadowych klimatach... .. muzycznie, bajecznie a niekiedy i deszczowo...

10 października Dzień Drzewa...

ROK SZKOLNY 2021/2022 

24 czerwca - Żegnaj szkoło! 

Rozpoczynamy wakacje !

Na wakacyjnych szlakach pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. Przygotowaliśmy dla Was kilka dobrych rad, by wypoczynek na wsi, w mieście, w górach i nad wodą był wesoły, ale i bezpieczny. Życzymy wszystkim udanych i słonecznych wakacji. 


 

23 czerwca - Dzień Ojca
Dziękujemy naszym tatusiom za ich trud, miłość i poświęcany nam czas. Przygotowujemy upominki, by tego dnia pospieszyć z życzeniami. 


 

Planujemy wakacyjne podróże 

        ,,Lato, lato, lato czeka.

        Razem z latem czeka rzeka. 

       Razem z rzeką czeka las, 

      a tam ciągle nie ma nas..."

Nasze wesołe zabawy w Dniu Dziecka

26 maja - Dzień Matki

Przygotowujemy upominki dla naszych kochanych mam. 

,,Mamo, mamo, coś Ci dam.

Jedno serce, które mam.

A w tym sercu róży kwiat.

Mamo, mamo żyj sto lat."



9 maja - Dzień Unii Europejskiej. Poznajemy kraje zjednoczonej Europy oraz jej symbole.

Przygotowujemy się do majowych świąt

Podczas tego tygodnia przygotowujemy się do obchodów naszych świąt narodowych. Poznajemy ich znaczenie oraz  historię powstania. Przypominamy sobie nasze symbole narodowe. Wyjaśniamy ważne pojęcia, takie jak: wolność, równość, pokój, bezpieczeństwo... Wykonujemy elementy dekoracyjne w barwach narodowych. W naszej świetlicy pojawiły się gołąbki pokoju, biało - czerwone kwiaty i chorągiewki oraz kotyliony. 

Pamiętajmy, by w dniach 1 - 2 - 3 maja wywiesić biało - czerwone flagi. Ten gest to znak naszego patriotyzmu.  

Spotkanie z królem Przemysłem II

25 kwietnia wybraliśmy się na Plac Karola Marcinkowskiego, by obejrzeć Pomnik Króla Przemysła II, który został uroczyście odsłonięty w Rogoźnie. Podczas zajęć w świetlicy poznaliśmy postać władcy i jego związki z naszym miastem. Niektórzy z nas, wykazując się dużym talentem, wykonali piękne portrety Przemysła II, które zawisły na naszej świetlicowej gazetce.  

Pamiętamy o ważnych wydarzeniach z naszej historii

13 kwietnia towarzyszyliśmy pani Dyrektor w uroczystości związanej z 82 rocznicą masowej deportacji Polaków na Sybir. W imieniu naszej szkolnej społeczności złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicz pod pomnikiem, poświęconym ofiarom systemu ludobójstwa, który znajduje się tuż obok budynku naszej szkoły, na Placu J. Pawła II.  

Z okazji Dnia Ziemi...

Wykonujemy wspólną mapę świata, doskonalimy i utrwalamy nazwy poszczególnych krajów, poznajemy nowe kontynenty, planujemy dokąd wyruszymy na tegoroczne wakacje... Pomocne stają się atlasy georaficzne z których korzystamy poznając najdalsze zakątki świata.. A przy okazji uruchamiamy nasze zmysły biorąc udział w zagadkach sensorycznych - odkrywamy, co kryje tajemniczy otaczający nas świat...

Wielkanoc tuż, tuż...

Poznajemy tradycje i zwyczaje wielkanocne. Przygotowujemy kartki z życzeniami. Rozwiązujemy wielknocne krzyżówki i wykreślanki. Malujemy i ozdabiamy jajka. 

Życzymy Wszystkim radosnych Świąt, bogatego Zajączka i mokrego Dyngusa!

  

          

Czekając na nadejście wiosny...

Przygotowując się na nadejście tej radosnej pory roku nauczyliśmy się wiersza "Marzec". Śpiewaliśmy piosenki o wiośnie. Poznaliśmy rośliny, które zwiastują jej nadejście. Znamy już i potrafimy rozpoznawać krokusy, przebiśniegi, cebulice, żonkile, sasanki i tulipany. Wiemy, że wiosnę zwiastuje kwitnąca leszczyna i forsycja. Słuchaliśmy odgłosu ptaków, które wracają do nas z nastaniem wiosny. Wiemy, jak wygląda żuraw, bocian i szpak. Wykonywaliśmy różnorodne prace plastyczne: wycinanki, kolorowanki i wyklejanki. 

Z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy upominki dla kobiet małych i dużych - koleżanek, mam, babć.

21 marca - w pierwszy dzień wiosny - tworzyliśmy wspólnie krzyżówki, projektowaliśmy Ekoludka - postać, która dba o środowisko. Wykonaliśmy plakat pt. "Pomagamy Ziemi". Mamy świadomość, że "By śpiewały ptaki i szumiały drzewa, ptakom tym i drzewom dopomóc potrzeba". Chcemy, by nasza Ziemia była czystym domem dla kolejnych pokoleń.

          

Aktywność fizyczna w świetlicy

Przygotowujemy się do wiosennego sezonu aktywnie spędzając czas w świetlicy. Korzystamy z dostępnego sprzętu, przyborów, materiałów, które z pewnością wykorzystamy już niebawem na świeżym powietrzu doskonaląc swoją sprawność fizyczną.

Świętujmy razem 103 rocznicę Powstania Wielkopolskiego 

27 grudnia obchodzić będziemy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Zachęcamy do spaceru po naszym mieście i do odszukania miejsc związanych z tym historycznym wydarzeniem. Warto zatrzymać się nad powstańczą mogiłą, zapalić znicz - światełko pamięci o Tych, dzięki którym możemy cieszyć się wolnością. Aby odnaleźć miejsca ukazane na zdjęciach, musicie udać się m.in. na ul. Czarnkowską, Dworcową, Seminarialną, na plac Powstańców Wielkopolskich oraz na cmentarz parafialny. Niech informacje odczytane z tablic pamiątkowych zachęcą Was do dalszych poszukiwań i wzbogacenia wiedzy o wydarzeniach i bohaterach tamtych czasów.

Szlacheta Paczka 2021

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Jego zaletą jest to, że pomoc trafia do konkternych ludzi spełniając ich indywidualne potrzeby. Projekt łączy osoby potrzebujące z osobami, które chciałyby podzielić się dobrym serduszkiem. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się w pomoc potrzebującym rodzinom tegorocznej edycji. W świetlicy zbieraliśmy m.in.: żywność trwałą, środki czystości, słodycze. Uzbieraliśmy trzy kartony, które trafiły do potrzebujących. 

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym i wspierającym za okazane dobro przed  Świętami Bożego Narodzenia.

Grudzień to czas oczekiwania na Boże Narodzenie

Poznajemy tradycje i zwyczaje związane z tym najważniejszym świętem. Samodzielnie wykonujemy kartki bożonarodzeniowe, które wraz z życzeniami przekażemy naszym najbliższym. Przygotowujemy ozdoby na choinkę. Własnoręcznie malujemy i dekorujemy bombki, którymi przyozdobimy nasze świetlicowe drzewko, w tym roku jest to żywa pachnąca sosna. Cieszymy się z nadejścia zimy i odwiedzin Mikołaja. Poznajemy niebezpieczną i trudną pracę górników - malujemy węglem.

 

Listopad niesie nam dni wypełnione wesołymi zabawami. 

Szczególnie cieszy nas Dzień Pluszowego Misia. Rozwijamy swoją pomysłowość oraz zdolności plastyczne. Wykonujemy misie, miśki i niedźwiadki z różnych materiałów i na różne sposoby.

Z okazji Dnia Życzliwości...

    Wykonujemy ozdobne zakładki do książki,ktore możemy w prezencie podarować najbliższym jako wyraz serdeczności i wdzięczności. Książka to nasz najwierniejszy przyjaciel, stąd nie szczędzimy czasu i pomysłów, by ozdobić ją najpiękniej jak się da z udziałem kolorowych zakładek, które oczywiście przy okazji praktycznie wykorzystujemy w czytaniu..

Przygotowujemy kartki z życzeniami, które podarujemy naszym najbliższym oraz przyjaciołom. 

Kuferek jesiennych skarbów

    Kontynuujemy serię bliskich spotkań z przyrodą. Tym razem wykorzystujemy ozdobne szyszki, pędy drzew i inne dekoracyjne owoce, by otrzymać namiastkę jesiennego klimatu w różnego rodzaju naczyniach. Wszystko ozdabiamy kolorami jesieni i zatrzymujemy tę wyjątkową porę na dłużej... Przy okazji rozwijamy swoją wyobraźnię i miło spędzamy popoludniowy czas w naszej świetlicy...

Przygotowujemy się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości

Poznajemy historię święta oraz postacie z nim związane. Wzbogacamy wiadomości na temat naszych symboli narodowych. Wykonujemy różnorodne prace plastyczne.

 

Nasze zajęcia

Tangram - sposób na dobrą zabawę. 


14 października - Dzień Edukacji Narodowej

Pamiętamy o naszych nauczycielach!

4 października - ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

BEZPIECZNE WAKACJE 2021

1-3.05 - ŚWIĘTO NARODOWE

23.04 - DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

- zakładki do książki - 0a

22.04 - DZIEŃ ZIEMI

Prace plastyczne - oddział przedszkolny

WIELKANOC 2021 

Praca plastyczna wykonana przez Helenkę R. z 1a

#PISANKI - Przygotowania do Wielkanocy - 25-26.03.2021

#DZIEŃ KOTA - 17.02.2021

 

#WALENTYNKI <3 - kolorowe laurki 12.02.2021

 

#Dzień Bezpiecznego Internetu - plakat z hasłami - 09.02.2021

 

 

#Międzynarodowy Dzień Puzzli / Dzień Składanki i Łamigłówki - 29.01.2021

#DzieńBabci #DzieńDziadka - 21-22.01.2021

 

#RazemNaŚwięta - choinki 3D  - GRUDZIEŃ 2020

       

       

#RazemNaŚwięta - kartki świąteczne - Grudzień 2020

ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA - 25.11.2020

  

 

 

 DZIEŃ KREDKI - 22.11

 

 

21.11 - Dzień Życzliwości - prace wykonane przez uczniów naszej szkoły - 21.11.2020

                

             

11.11 - Święto Niepodległości - prace plastyczne 

   Klaudia K., 6c                             Bartosz P., 6c                                Filip P., 7b   

                                     

 

Monika M., 7b                                                      Karol L., 6d                                   Mateusz M., 6c

                        

 

Antek R., 6c                                                Filip L., 4a

                        

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Wielkanoc

Aleksander, 2b i Zuzanna,  6c.

Amelka, 3a.

 

Julka, 1a.

Małgosia, 2a i Oliwier, 5b.

Nikodem, 3a.

Wiosna

 

Wigilia Świetlicowa

"Świetlicowy konkurs Mikołajkowy"

Przygotowania Bożonarodzeniowe

\

Popołudnia z bajką/filmem

"Dzień Misia"

Gry i zabawy świetlicowe

 

Aktualności

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
    ul. Mała Poznańska 1
  • 67-26-17-005
    67-26-17-059

Galeria zdjęć