Nawigacja

O nas... Co u nas słychać... Fotorelacje z zajęć świetlicowych  Materiały do druku. Kontakt

Świetlica

Co u nas słychać...

Bezpiecznie w trakcie Wakacji.

Z racji zbliżającego się czasu wolnego od zajęć w szkole pamiętajmy o najważniejszym BEZPIECZEŃSTWIE. Dziś na zajęciach świetlicowych uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, w lesie, w domu i na ulicy. Efekty naszych wysiłków prezentujemy w naszej galerii. Zapraszamy.

Literackie spotkanie

Zainspirowani "Dniem Książki" obchodzonym 23 kwietnia podejmujemy inicjatywę spotkania z książką... Wspominamy pisarzy polskich, którzy za dzieła literackie otrzymali nagrody Nobla.Wśród zasłużonych dla tej dziedziny znależli się Wisława Szymborska, Czesław Miłosz czy Henryk Sienkiewicz... Rozmawiamy o zaletach płynących z obcownia z książką. Poznajemy przybory kreślarskie, lampę naftową - przy której niegdyś pisali wspominani przez nas bohaterzy, a sami również próbujemy pisarskich możliwości z wykorzystaniem pióra, atramentu, podziwiając przy tym pisarskie zdolności naszych polskich literackich noblistów.

 

 

Projektowo..

Realizując zadania projektu ,,Na olimpijskim szlaku"poznajemy symbole Letnich Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Frygijka - historyczne nakrycie głowy Francuzów walczących o wolność - stała się wzorem maskotek letniej olimpiady i paraolimpiady w Paryżu.

Święta majowe

Podczas zajęć plastycznych przygotowaliśmy biało - czerwone kwiaty do dekoracji okien z okazji majowych świąt.

Dzień Ziemi 

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi – to świetna okazja, aby skupić swoją uwagę na działaniach, które mogą poprawić jakość naszej planety i mieć realny wpływ na ochronę środowiska.

Wracają z egzotycznych krajów!

Nasi coroczni towarzysze pól, lasów, łąk...znamy i często rozpoznajemy ich po melodyjnych dzwiękach, które zwiastują i zapowiadają piękny dzień. Zgłębiamy zatem tematykę ich wędrówek, siedlisk, które zamieszkują i cech szczególnych po których udaje się rozpoznać dany gatunek. 

Kolory Wiosny

Szukamy ich w naturze, a odnajdujemy w wiosennych zwiastunach kwiatów czerwonych tulipanów, fioletowych hiacyntów,  niebieskich bratków czy żółtych narcyzów...

 

Wielkanocne rysunkowe życzenia 

Wszystkiego dobrego w te święta 

Smacznej szynki i jajeczka 

Niech zajęcie i baranek popełniają wasze plany..

Zapomniana zabawa -układanie puzzli...

W naszej świetlicy nie tylko gramy w gry i odrabiamy zadania domowe. Czasami wyciągamy puzzle i ćwiczymy nasz mózg. Bardzo nam się to podoba.

Zimowe bałwanki.

Za oknem mroźno, ale my na zajęciach świetlicowych czynnie uczestniczymy w zajęciach plastycznych. Tutaj nasze śnieżne bałwanki.

Wesoło spędzamy przedświąteczny czas.

Zrobiliśmy betlejemską szopkę, przygotowalismy kartki z życzeniami i gazetkę świetlicową.

Co nas łączy, co dzieli?

Uczymy się TOLERANCJI. Tworzymy wesołe parasolki.

Lubimy grę - Ortograficzne Safari.

Świętujemy 11 listopada

Przygotowujemy dekorację z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jest to świeto państwowe obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r. Przypomnieliśmy sobie nasze symbole narodowe, oraz zaśpiewaliśmy piosenki patriotyczne.

JAK PAŹDZIERNIK TO - SZKOŁA MOICH MARZEŃ

Uczniowskie projekty  Szkoły Marzeń, w których nie może zabraknąć; basenu, parku linowego, pokoju wyciszeń, długich przerw, 10 minutowych lekcji, kolorowych i dużych klas, wielu zajęc dodatkowych i oczywiście wspaniałych nauczycieli....

ŚWIĘTUJEMY 4 PAŹDZIERNIKA ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT !!!

Światowy Dzień Zwierząt – święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. My w świetlicy również przypomnielismy sobie to święto.

ZACZYNAMY zbiórkę Talenciaków

Zachęcamy do akcji TALENCIAKI W NASZEJ SZKOLE !!!

        

Bardzo dziękujemy - dzięki ubiegłorocznym staraniom wielu osób udało nam się uzyskać materiały plastyczne...

własnie do NASZEJ ŚWIETLICY

         

Witamy jesień!

Zebrane z łąki, pola, sadu...rośliny, owoce, pędy i liście drzew... łączymy w kreatywnych pracach i utrwalamy, by zostały z nami na dłużej w efektownych, przyjaznych kompozycjach...

 

Warsztaty w naszej świetlicy

Jesienną porą gościmy w naszej świetlicy Panią Agnieszkę Woźniak- specjalistkę w sznurkowym rękodziele artystycznym. Z jej pomocą  wykonujemy ozdobne breloczki, które cieszą nasze oko i są dowodem na to, że cierpliwość zawsze  przynosi pozytywne rezultaty. Dziękujemy za przybycie do nas, podzielnie się swoją pasją i wspaniałe kreatywne zajęcia ! 

 

 

ROK SZKOLNY 2022/2023

Poznajemy nasz kraj..

Wraz z tematyką majowych wędrówek podejmujemy zagadnienia związane z poznawaniem miast Polski. Pracujemy z atlasem geograficznym, by zaplanować miejsca, regiony które warto odwiedzić. Przy okazji turystycznych zagadnień powtarzamy zasady ruchu drogowego i wymieniamy wszelkie możliwe pojazdy, dzięki którym możemy zwiedzać świat i najbliższe okolice.

Witamy Cię Pani WIOSNO zostań z nami jak najdłużej...

Wiosenne inspiracje

WIOSNA zawitała do naszej szkolnej świetlicy

Wiosna wiosenka w naszych sercach piosenka, przychodzi po zimie ożywia świat. Świeżym powiewem , zieleni iskrzeniem, obudź się Ziemio pora juz wstać.

Świetlica w sportowych klimatachwinkwinkwink

Miło wspominamy zimowe ferie, a wraz z nimi sportowe dyscypliny. Tworzymy makietę sportów zimowych, a czekając na wiosnę wyglądamy zielonej murawy i tworzymy swój wzór piłki nożnej. Przy okazji dowiadujemy się, że różnych piłek jest tak wiele jak i samych dyscyplin sportowych.Czekamy na wiosnę by nasze projekty urzeczywistnić w realu i z pewnością już niebawem to uczynimy.

Dla naszych kochanych heartBABCI I DZIADKA heart

Przygotowujemy upominki dla Babci i Dziadka...składamy pudełka prezentowe...

 

Dzień Krawata i Muszki - 13.01.2023 również w Naszej Świetlicy.

"Wszyscy- wszystkim ślą życzenia..."

Przygotowujemy kartki bożonarodzeniowe, by życzyć swoim bliskim radosnych Świąt. Własnoręcznie zrobiona szopka przypomina nam, że Święta tuż..tuż..laugh

Nasze piękne listopadowe świetlicowe gazetki..

 

Etykieta dobrych manier

Co wypada w szkole, w domu, w miejscu publicznym? Jak zachować się właściwie choćby w świetlicy, podczas lekcji czy przerwy lekcyjnej... . Na te i inne pytania szukamy wspólnych odpowiedzi, układamy je w rymowanki i tworzymy obrazkowe historyjki... z humorem i 'na poważnie' przestrzegamy zasad na codzień i od święta :-)

Świetlicowe konfitury...

Podsumowujemy obfity czas jesiennych zbiorów w sadzie. Wracamy wspomnieniami do tych owoców po których zostały smaczne wspomnienia (truskawki, porzeczki, wisnie, czereśnie.... yes)

... wekujemy je do słoiczków i przystrajamy w jesiennej kolorystyce barw, najpiękniej jak tylko potrafimysmiley

 

 

Jesienne działania w naszej świetlicy

Witamy jesień wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Wykorzystujemy różne materiały w tym roślinne dodatki, by utrwalić ulatujące jesienne dni... Upiększamy naszą świetlicę o jesienne motywy.

............................................................................................................................................................................................................

Rok szkolny 2021/2022

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie prężnie funkcjonuje świetlica szkolna, w której organizowany jest czas międzylekcyjny i pozalekcyjny uczniów.

ŚWIETLICA SZKOLNA PRACUJE W GODZINACH 6:30 - 16:45

W świetlicy dzieci spędzają czas odrabiając lekcje, odpoczywając, relaksując się, rozwijając swoje zainteresowania, wykonując prace plastyczne, grając w gry planszowe, w szachy, piłkarzyki, wspólnie czytając bajki, opowiadania i legendy a także oglądając tematyczne bajki i filmy młodzieżowe.

Roczny plan świetlicy podzielony został na tygodniowe tematy i zagadnienia, które realizujemy poprzez różnorodne zajęcia z udziałem dzieci z klas 0 - 8.

Dzieci mogą liczyć na życzliwe grono nauczycieli - wychowawców. W tym roku szkolnym w świetlicy pracują:

p. Bernadeta Gruszka, p. Ewa Wieczorek, p. Iwona Pierudzka, p. Olga Kalota, p. Lidia Krenz, p. Magdalena Łukowska, p. Krzysztof Grewling, p. Patrycja Nowak-Łuczak, p. Magdalena Słodowa, p. Przemysław Kabat i p. Izabela Rybicka.

Dbamy o to, aby nasi wychowankowie czuli się w świetlicy dobrze i bezpiecznie, a spędzany czas organizujemy dzieciom w sposób odpowiedzialny, wszechstronny, pozostawiając im pole do mądrych działań na wielu płaszczyznach. Nasze relacje z uczniami budujemy zawsze na wzajemnym zaufaniu i szczerości. W tygodniowym planie pracy uwzględniliśmy stałe zajęcia tematyczne:

Poniedziałek: "Papierowe origami",

Wtorek: "Ortograficzny wtorek",

Środa: "Popołudnie z bajką, legendą",

Czwartek: "Kalambury", "Słowo w słowie",

Piątek: "Popołudnie z filmem młodzieżowym".

Tu znajdziecie krótkie relacje z naszych działań. Zapraszamy!

,,Wakacje, wakacje to zielony las ...."

Już niedługo zakończenie roku szkolnego. Odbierzecie świadectwa i ruszycie na wakacyjne szlaki. Zajrzyjcie do naszej GALERII. Umieściliśmy tam kilka wskazówek, co robić, by wakacje były nie tylko radosne i beztroskie, ale i bezpieczne. Korzystajcie z dobrodziejstw, jakie dają nam wieś, las, morze... Pamiętajcie jednak, by odpoczywać ,,z głową", nie tylko ,,w chmurach". Byśmy wszyscy zdrowi, wypoczęci i radośni mogli spotkać się 1 września. Szerokiej drogi! Udanych wakacji!

 

Roślinne dekoracje...

Korzystamy z majowych dobrodziejstw natury, elementy drewna pokrywamy plasteliną i odciskamy na niej rozmaite wzory różnych części roślin (kwiatów, liści, pędów). Tworzymy kolorowe naturalne obrazki, które mogą ozdobić każde wnętrze...

 

W majowej motylarni

Zdobimy kolorowe motyle, aranżujemy własne pomysły nadając ciekawe wzory i doskonaląc technikę malowania farbami na foli...

 

Wiosenne działania w naszej świetlicy...

Witamy długo wyczekiwaną wiosnę... w kolorowych akcentach naszych plastycznych prac..

 

Wołanie o wiosnę!

Pierwsze marcowe słońce zachęca nas i przywołuje jakże wyczekiwaną przez nas wiosnę. Potrzebujemy obecnie jej bardziej niż w innym czasie, bo z nią możemy i chcemy więcej działać dla dobra innych,zwłaszcza tych którzy teraz najbardziej nas potrzebują. Cieszymy się z tego co mamy, dzielimy się tym co daje nam każdy dzień i każdego dnia wołamy: Niech nigdy słońca, nadziei i wiosny nie zabraknie w naszej zwykłej codzienności!

Karnawałowe podsumowania...

Szybkim krokiem minął najkrótszy miesiąc w roku-luty, mimo to wiele wydarzeń zainicjował.. 'Walentynki', 'Tłusty Czwartek', 'Dzień Kota' i cały karnawał... Tym bardziej miło nam sięgnąć do wspomnień i w kilku pracach podsumować nasze plastyczne aranżacje...

Walentynkowe przygotowania...

14 luty Święto Zakochanych... i nasza świetlicowa poczta walentynkowa.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu....

Obchodzony 8 lutego na całym świecie dzień bezpiecznego internetu skłania nas do propagowania i inicjowania działań zmierzających do przemyślanego korzystania z sieci. Rozmawiamy, tworzymy kodeks bezpiecznego internauty oraz rozwiązujemy liczne quizy, zagadki oraz bierzemy udział w teleturnieju 'Interiada', by poznać mocne strony internetowych łączy... Spoglądamy na korzyści jakie daje nam wirtualny świat, zwracając uwagę i pamiętając o zagrożeniach.

Świąteczne przygotowania....

Jak co roku czekamy na święta Bożego Narodzenia. Cieszy nas śnieg, który przywołuje świąteczny niezwykły klimat. Myślimy o prezentach, których pewnie nie zabraknie w naszych domach. Święty Mikołaj przyświeca naszym pomysłom i słucha, co chcemy dostać pod choinką. Przygotowujemy świateczne ozdoby.

Sznurkowe przeplatańce

Zimowe popołudnia w naszej świetlicy zagospodarowujemy na ręczne prace z wykorzystaniem sznurka. Proste, zręczne i doskonalące nasze umiejętności manualne zadania mają stłumić nasze emocje, wyciszyć i pozwolić na chwilę relaksu.

Grudzień. Pamiętamy...

13 grudnia 2021 r. - w czterdziestą rocznicę wprowadzenia  w Polsce stanu wojennego - grupa dzieci ze świetlicy działającej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie, wraz z opiekunem p. Bernadetą Gruszką, udała się na Plac K. Marcinkowskiego pod Pomnik Wolnej i Demokratycznej Polski. Uczniowie, w imieniu całej szkolnej społeczności, złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz, by w ten sposób oddać hołd wszystkim ofiarom i osobom prześladowanym przez reżim komunistyczny w związku z obchodami Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.

Listopadowa pogoda...

Deszczowe listopadowe dni mobilizują nasze siły, by poprzez zabawę zobrazować pogodowe klimaty. Wykonujemy ozdobne pudełka, umieszczamy w nich graficzne znaki pogody, które następnie wykorzystujemy w zabawnych. Nie brakuje pozytywnych emocji i uśmiechu, który rozjaśnia szarugę jesiennych dni.

Zabawy owocowo - warzywne

   Jesienny czas zbiorów skłania nas do realizacji tematów związanych ze zdrowym odżywianiem. Podejmujemy zatem wyzwanie i aktywnie poprzez zabawy poszerzamy wiadomości na temat zdrowego stylu życia. Królują rozmaite warzywa zebrane z pól - w tym dynia, owoce - te z jesiennych zbiorów - jak śliwki, gruszki, jabłka, ale i te po których pozostało już wspomnienie lata np. wiśnie... Szukamy przepisów kulinarnych, znajdujemy drogę do nich w zabawnych konkurencjach i rozwiązujemy łamigłówki z ich udziałem....

Dary Jesieni...- Dzień Dyni

„PANI JESIEŃ” – Zofia Dąbrowska

Przeszedł sobie dawno
śliczny, złoty wrzesień…
Teraz nam październik
Dała pani jesień…

Słono takie śpiące,
Coraz później wstaje,
Ptaszki odlatują,
hen, w dalekie kraje.

W cieniu, pod drzewami
Cicho śpią kasztany,
każdy błyszczy pięknie,
niby malowany.

Lecą liście z drzewa
różnokolorowe,
te są żółto-złote,
a tamte – brązowe.
Jeszcze niby ciepło,
Słonko świeci, grzeje…
aż tu nagle skądeiś
wichrzysko zawieje.

Chmur wielkich deszczowych
nazbiera, napędzi…
tak się pan listopad
nauwija wszędzie.

Październikowy witraż

Dekoracyjne kolorowe lampiony... Coraz krótsze dni skłaniają nas do wykonania kolorowych naturalnych lampionów. Korzystamy z obficie przebarwiających się liści, które dają bogactwo palety jesiennych kolorów. Z ich udziałem powstają nasze bukieciki, jesienne skrzaty czy ozdobne witraże...

Jesiennie w naszej świetlicy...

Korzystając z jesiennych dobrodziejstw pól, sadów oraz lasów wykonujemy kreatywne prace będące podsumowaniem tej niezwykłej pory roku. Niezwykłej, bo bogatej w kolory, dorodne zbiory i wiele wiele słońca. By być bliżej natury wykonujemy makietę lasu, tworzymy kreatywne zwierzątka z tegorocznych darów jesieni i korzystamy ze wspólnych chwil bycia razem w świetlicowych przyjaznych klimatach.....

Nasze zajęcia

Przez cały wrzesień, pod bacznym okiem wychowawców świetlicy odbywały się liczne zajęcia techniczne, plastyczne i konstruktorskie. Poniżej przedstawiamy krótką relację fotograficzną.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września 2021 r. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, włączyli się w akcję związaną z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Dzieci zapoznały się z postacią i twórczością Janiny Porazińskiej – patronki święta. Miały okazję wysłuchać fragmentów baśni ,,Szewczyk Dratewka”. W trakcie zajęć prezentowały swoje ulubione pozycje książkowe oraz poznawały ciekawe książki proponowane przez wychowawców. Wspólnie wykonały plakat pt. ,,Moja ulubiona książka” oraz czytały fragmenty wybranych pozycji literackich. Jednogłośnie doszły do wniosku, że nadal aktualne jest hasło ,,Kto czyta, nie błądzi” oraz, że umiejętność czytania ze zrozumieniem to jedna z najważniejszych kompetencji, którą należy posiąść, która jest niezbędna w życiu każdego człowieka. Zachęcamy do czytania w każdej wolnej chwili, bo jak mówi poeta ,,Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga…”.

Dzień Sybiraka

Dnia 17 września, uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, wraz z wychowawczynią p. Bernadetą Gruszką i p. pedagog Julią Krug, uczcili pamięć poległych i pomordowanych Sybiraków biorąc udział w uroczystościach organizowanych tego dnia pod Krzyżem Katyńskim – pomnikiem bezimiennych ofiar.

                                                

Pierwsza pomoc

Dnia 10.09.2021 r. uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej przeszli szkolenie z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy. Dzieci pod bacznym okiem p. Magdaleny Słodowej nauczyli się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności wykonywane przy osobie poszkodowanej. Celem takiego szkolenia było przede wszystkim wdrożenie wiedzy i wyrabianie nawyków pomocy innym u dzieci oraz nabywanie chęci i odwagi do udzielenia pierwszej pomocy.

Aktualności

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
    ul. Mała Poznańska 1
  • 67-26-17-005
    67-26-17-059

Galeria zdjęć