Nawigacja

Ważne

Zebrania z rodzicami

REKRUTACJA 2026/2027

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki "REKRUTACJA 2026/2027"
<------
Tam znajdziecie informacje na temat sposobu oraz terminów przeprowadzenia rekrutacjismiley

liczba odwiedzin: 2305556

Poniedziałek 22.06.2026

Poniedziałek 22.06.2026

 

Regulamin szafek uczniowskich

Wiadomości

  • We wtorek 16.06.2026 klasa 5b, która w tym roku szkolnym była odpowiedzialna za realizację wspólnego projektu PKOl-u i naszej Szkoły „Ambasadorzy Olimpizmu” wyjechała do Warszawy. Mieliśmy okazję zobaczyć i zwiedzić siedzibę PKOl-u i znaleźć się ,jak powiedziała nam Mistrzyni Natalia Madaj – Smolińska „w sercu polskiego sportu”. Wzięliśmy również udział w lekcji „Igrzyska olimpijskie to nie tylko sport”.

    Następnie zwiedziliśmy Muzeum Sportu i Turystyki i mogliśmy oglądać na własne oczy zabytkowy i współczesny sprzęt sportowy, trofea mistrzów, medale, stroje i wiele wiele innych fascynujących eksponatów.

  • Dnia 12 czerwca w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Dzień Reprezentacji Polski, czyli krótko mówiąc Dzień Kibica. Był to dzień pełen sportowych emocji, wspólnej zabawy i radosnego kibicowania w biało-czerwonych barwach.

    Już od rana uczniowie pojawili się w szkole ubrani w kolory narodowe – dominowały koszulki reprezentacji Polski, szaliki, flagi oraz własnoręcznie przygotowane gadżety kibica.

    Nie zabrakło również wspólnego dopingu i rozmów o zasadach fair play oraz szacunku wobec innych uczestników sportowych wydarzeń.

  • Na początku czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie odbyła się zbiórka wody niegazowanej w butelkach 0,5 l dla podopiecznych Hospicjum Miłosiernego Samarytanina NZOZ w Wągrowcu.

    Akcja spotkała się z ogromnym odzewem całej społeczności szkolnej – uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać aż 1021 butelek wody, które zostały przekazane osobom objętym opieką hospicyjną.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę inicjatywę. Każda przekazana butelka była wyrazem troski, empatii i chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Pokazaliście, że razem można osiągnąć naprawdę wiele.

  • Dnia 11 czerwca 2026 roku klasa 8a pod opieką wychowawcy p. Ewy Jóźwiak udała się do Muzeum Regionalnego im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie na bardzo ciekawą lekcję muzealną nt. Średniowieczne narzędzia tortur. Kolejnym punktem wyjścia było zwiedzanie wystawy przyrodniczej.

    Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

    fot. Aniela Lichota, kl. 8a

  • “Nie sztuką jest być lepszym od innych,
    Sztuką jest być lepszym od siebie samego z dnia poprzedniego”

    W dniach od 8- do 2 czerwca 2026 roku uczniowie klasy 6a uczestniczyli w turnusie profilaktycznym zorganizowanym przez Regionalne Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie.

    W trakcie turnusu uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących profilaktyki np.: uzależnienia od komputera, telefonu i Internetu, uczyli się, jak rozwiązywać konflikty, jak radzić sobie ze stresem, co to znaczy być asertywnym i tolerancyjnym.

  • Dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego 26 maja 2026 roku w ramach programu „Wielkopolska z klasą” 107 uczniów naszej szkoły z klas drugich i trzecich uczestniczyło w wycieczce po Wielkopolsce. Celem wyjazdu było poznanie ciekawych miejsc związanych z historią i kulturą naszego regionu.

    Pierwszym ważnym punktem wycieczki była wizyta w Kopalni Soli w Kłodawie. Mieliśmy okazję zjechać pod ziemię o zobaczyć, jak wygląda wydobycie soli. Przewodnicy opowiedzieli nam o historii kopalni, pracy górników oraz znaczeniu soli dla gospodarki. Zwiedzanie było bardzo interesujące i dostarczyło nam wielu nowych informacji.

  • Na przełomie maja i czerwca 2026r, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie został przeprowadzony Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas czwartych.

    W pierwszym etapie konkursu udział wzięli wszyscy uczniowie klas czwartych, a osoby z najlepszymi wynikami rywalizowały kolejno w etapach drugim i trzecim.
    Najlepsze wyniki osiągnęli:
    I miejsce – Piotr Nogaj – kl. 4b
    II miejsce – Stanisław Grzeszczyk – kl.4b
    III miejsce – Bartosz Krzyżkowski – kl. 4a

    Konkurs przeprowadzony był zgodnie z regulaminem i przebiegał w miłej atmosferze, a dla uczestników stanowił okazję do zaprezentowania i sprawdzenia swojej wiedzy.
    Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zwycięzcom, składamy serdeczne GRATULACJE! Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Ewa Wieczorek.

  • Egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas czwartych odbył się w maju 2026 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie oraz lokalnej infrastruktury miejskiej. Głównym celem przedsięwzięcia było sprawdzenie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych uczniów w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, kształtowanie nawyków odpowiedzialnego zachowania na drodze, a także utrwalenie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

    Nad prawidłowym przebiegiem całości czuwała powołana komisja egzaminacyjna, w skład której weszli nauczyciele: Hubert Kuszak i Sebastian Kupidura, oraz zaproszeni funkcjonariusze Straży Miejskiej. Obecność strażników miejskich podniosła rangę wydarzenia oraz pozwoliła na profesjonalną i obiektywną ocenę umiejętności uczniów, a także przeprowadzenie z nimi krótkich pogadanek profilaktycznych na temat bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Na koniec egzaminu uczniowie otrzymali drobny upominek od funkcjonariuszy Straży Miejskiej w postaci opaski odblaskowej.

  • Kapeluszowy wierszyk

    Gdy kapelusz wskoczył rano,
    na szkolnego nosa ścianę,
    zaraz wszyscy się śmialiśmy,
    bo w nim świetnie wyglądaliśmy!

    3 czerwca w Rogozińskiej Dwójeczce wydarzyło się coś niezwykłego. Już od samego rana szkolne korytarze zamieniły się w prawdziwy pokaz mody kapeluszowej! Uczniowie i nauczyciele szkoły przybyli w najróżniejszych nakryciach głowy, udowadniając, że wyobraźnia nie zna granic.

    Można było spotkać eleganckich dżentelmenów w cylindrach, tajemnicze damy w wielkich kapeluszach ozdobionych kwiatami, kowbojów gotowych do podboju szkolnego dziedzińca, a nawet kapelusze tak duże, że ich właściciele musieli ostrożnie przechodzić przez drzwi!

  • Z radością informujemy, że Natalia Kołdyk, uczennica klasy VII B, została wyróżniona w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsze Zakątki Powiatu Obornickiego”, organizowanym pod tegorocznym hasłem „Drzwi jako element architektury”.

    Praca Natalii zwróciła uwagę jury swoją estetyką, pomysłowością oraz interesującym ujęciem tematu konkursowego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 2 czerwca 2026 roku w Starostwie Powiatowym w Obornikach i było okazją do zaprezentowania prac młodych artystów z całego powiatu. Zabytkowe drzwi są wyjątkowym elementem architektury, który świadczy o historii i charakterze budynków. Bogate zdobienia, kunszt wykonania oraz zachowane detale sprawiają, że stanowią one cenne dziedzictwo kulturowe i przyciągają uwagę miłośników sztuki oraz historii. A naszej laureatce udało się te wszystkie elementy uchwycić.

  • W środę w naszej szkole podstawowej odbył się wyjątkowy Dzień w Piżamie, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia szkolne korytarze wypełniły się kolorowymi piżamami, szlafrokami oraz zabawnymi kapciami, a uczniowie z entuzjazmem włączyli się do wspólnej zabawy.

    Celem wydarzenia była integracja społeczności szkolnej oraz wprowadzenie radosnej atmosfery do codziennych zajęć. Wielu uczniów wykazało się dużą kreatywnością, przygotowując ciekawe i oryginalne stroje. Nie zabrakło piżam w ulubione wzory, miękkich szlafroków oraz pluszowych dodatków. Miłą niespodziankę przygotował Samorząd Uczniowski, który nagradzał wszystkich uczniów uczestniczących w akcji. Każda osoba, która przyszła do szkoły w piżamie, otrzymała owocową galaretkę. Słodki upominek sprawił uczestnikom wiele radości i był dodatkową zachętą do wzięcia udziału w wydarzeniu.

  • Dnia 20 maja 2026 roku, uczniowie klas Ia i Ib wzięli udział w niezwykle interesującej wycieczce do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Celem wyjazdu było poznanie dawnych zawodów, tradycji oraz sposobu życia naszych przodków, a także rozwijanie zainteresowań historyczno-przyrodniczych.

    Po przyjeździe na miejsce uczniowie zostali serdecznie powitani przez panią przewodnik, która w ciekawy i przystępny sposób wprowadziła dzieci w świat zapomnianych zawodów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak pracowali dawniej m.in. stolarz, kołodziej, kowal, praczka, szewc, pszczelarz oraz sprzedawca w sklepie kolonialnym. Każde z tych stanowisk było bogato wyposażone w oryginalne narzędzia i przedmioty codziennego użytku, co pozwoliło dzieciom lepiej zrozumieć trud pracy w dawnych czasach.

  • 30 maja w Obornickim Ośrodku Kultury, z okazji Dnia Dziecka odbył się konkurs piosenki dla dzieci i młodzieży. Nasza uczennica Lena Przybylska (klasa 5a) zaśpiewała w tym konkursie piosenkę „Coś mnie nosi”. Za przepiękny występ jury przyznało jej wyróżnienie.

    Serdecznie gratulujemy Lence odwagi, talentu i sukcesu!

Aktualności

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
    ul. Mała Poznańska 1
  • 67-26-17-059 /mały budynek/
    780-753-391 - świetlica
    780-753-430 - oddział przedszkolny "LO"

Galeria zdjęć