Nawigacja

SPORT ŻEGLARSTWO KOSZYKÓWKA

SPORT

 

Władze UKS "Dwójka".        

Prezes - Pan Józef Grewling                                                                          

Kierownik d.s szkolenia sekcji żeglarskiej - Pan Przemysław Kabat

W życie naszego Klubu włączają się aktywnie rodzice, którzy pomagają nam, wspierają nas, kibicują nam i są z nami. 

Zajęcia na naszej szkolnej przystani odbywają się w środy i piątki.

 

Zawodnicy regatowi sekcji żeglarskiej:

Klasa EUROPA:                                                     

Antoni Stanicki  POL 428

Jan Filipiak        POL 4

 

Klasa OPTIMIST:                                                     

Krzysztof Juskowiak    POL 335 

Antoni Janik                 POL 1579

Hanna Stanicka            POL 1792

Marta Laskowska         POL 599          

Witold Laskowski         POL 1496

Grzegorz Filipiak          POL 1634

Barbara Filipiak            POL 385

Jan Korybalski               POL 384

Igor Neć                             XX

 

=================================================================================================

IV MEMORIAŁ BOSMANA 

ANTONIEGO "TOLKA" ŁUCZAKA

W sobotę i niedzielę 20-21.06.2026 na naszym rogozińskim jeziorze odbył się  

IV Memoriał Bosmana Antoniego „Tolka” Łuczaka, regaty zorganizowane przez

KŻ „Kotwica” Rogoźno. Do udziału w zawodach zgłosili się żeglarze klas Optymist, Cadet, Europa, OKD i Finn. Nasz klub reprezentowali: w klasie OPP do lat 11:

Hanna Stanicka POL 1792, Grzegorz Filipiak POL 1634 i Barbara Filipiak POL 385. W klasie OPP od lat 12 Marta Laskowska POL 599 i Antoni Janik POL 1579.

W klasie Europa Antoni Stanicki POL 428 i Jan Filipiak POL 4. Sędzia zaplanował aż 10 wyścigów! Niestety warunki pogodowe okazały się bardzo trudne – upalnie i gorąco, prawie bez wiatru. W ciągu dwóch dni zawodów rozegrano tylko 4 wyścigi. Nasi zawodnicy zajęli odpowiednio następujące miejsca: Hania Stanicka – 4, Grzegorz Filipiak – 7, Basia Filipiak – 8, Antoni Janik – 5, Marta Laskowska – 6, Antoni Stanicki – 7 i Jan Filipiak – 12.

Gratulujemy udanego występu!

        

=================================================================================================

REGATY w CZŁUCHOWIE

6-7.06.2026

Sobota i niedziela 6 – 7.-6.2026 to dla naszych żeglarzy regaty w Yacht Klubie w Człuchowie. Na starcie stawili się zawodnicy klasy Optimist do lat 11 i od lat 12.

Wśród blisko 30 zawodników znaleźli się nasi żeglarze:

grupa młodsza: Basia FilipiakPOL 385, Grzegorz FilipiakPOL 1634, Hania StanickaPOL 1792 i Witek LaskowskiPOL 1496

grupa starsza: Marta LaskowskaPOL 599, Antoni JanikPOL1579 i Krzysztof JuskowiakPOL 335.

Pogoda dopisała znakomicie – słonecznie, ciepło z dobrym wiatrem. Rozegrano w sumie 7 biegów (sobota i niedziela), które przebiegły bardzo sprawnie i dość szybko.

Nasi zawodnicy walczyli do samego końca nadrabiając słabsze biegi. Ostateczne wyniki prezentują się następująco:  

grupa młodsza: Grzegorz – 4. Hania – 6, Witek – 9 i Basia – 13. Warto wspomnieć, że najmłodsza w drużynie Basia bardzo rozsądnie i trzeźwo wycofała się z jednego z niedzielnych biegów gdyż zerwał się porywający wiatr. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Brawo Basia!

grupa starsza: Antoni – 4, Marta – 5 a Krzysztof - 6.

Brawo za grę FairPlay i walkę do samego końca!

Dziękujemy firmie "FLUX MEDICAL" za zorganizowanie transportu łodzi.

    

=================================================================================================

REGATY W CHODZIEŻY

30-31.05.2026 

W sobotę (30.05) i w niedzielę (31.05.) w Chodzieży odbyły się Regaty o Puchar Róży Wiatrów w klasach m.in. Europa i Omega. Z naszego Klubu na starcie zameldowali się: w klasie EuropaAntoni StanickiPOL 428 i Jan FilipiakPOL 4, a w klasie Omega załoga POL 275 w składzie: Paweł Lewtak, Paweł Nowak i Krzysztof Brzeszczyński.

Pogoda dopisała – wiał dość mocny, równy wiatr co pozwoliło na rozegranie 7 biegów.

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze!

Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco: Antoni Stanicki - 5 miejsce, Jan Filipiak – 10 miejsce, załoga Omegi - 4 miejsce.

Gratulujemy udanego startu i czekamy na więcej!

       

 

=================================================================================================

REGATY W CZERSKU 

23.05.2026

 

W sobotę 23.05.br zawodnicy sekcji żeglarskiej UKS „Dwójka” wzięli udział w XXVII Regatach w klasie Optimist o Puchar Burmistrza Czerska.

Nasz Klub reprezentowali: w grupie do lat 11: Hania Stanicka, Witek Laskowski, Grzegorz Filipiak i Basia Filipiak. w grupie od lat 12: Krzysztof Juskowiak, Antoni Janik, Jan Filipiak i Marta Laskowska. W drużynie mamy troje debiutantów: Grześ, Basia i Marta.

Pogoda znakomicie dopisała – słonecznie i z umiarkowanym wiatrem.

Nasi żeglarze spisali się znakomicie! Grzegorz zajął I miejsce w grupie młodszej, Antoni III miejsce w grupie starszej. Drużynowo zajęliśmy miejsce I. Wspaniale spisali się debiutanci: Grześ, Basia i Marta.

Warto zauważyć, że nasi zawodnicy rywalizowali z żeglarzami klas sportowych z Czerska! W zawodach brało udział 32 uczestników.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco: Grzegorz Filipiak – I miejsce, Witold Laskowski – IV, Hanna Stanicka – VI, Basia Filipiak VII, Antoni Janik miejsce III, Krzysztof Juskowiak VI, Marta Laskowska – VII, Jan Filipiak – XVII.

Drużynowo zajęliśmy I miejsce.

Zaczynamy nowy sezon mocnym zwycięstwem i wspaniałym występem Debiutantów. Oby tak dalej!

Dziękujemy firmie "FLUX MEDICAL" za zorganizowanie transportu łodzi.

    

 

================================================================================================

PIERWSZY TRENING  SEZONU 2026

Jesteśmy znowu na wodzie. Treningi rozpoczęte. Przygotowujemy się do zawodów, odpoczywamy i świetnie się bawimy. Mamy wiele radości i przyjemności z żeglowania! 

 

=================================================================================================

ROZPOCZĘCIE  SEZONU 2026

Rozpoczynamy nowy sezon żeglarski. Zajęcia na naszej szkolnej przystani odbywają się w środy i piątki od godziny 16.00. Ćwiczymy, trenujemy, przygotowujemy się do zawodów ale przede wszystkim dobrze się bawimy i spędzamy ciekawie wolny od nauki czas. 

Przed nami udział w regatach Pilskiego OZŻ zaplanowanych na sezon 2026.

Juz niebawem zacznie się nabór nowych chętnych uczniów do sekcji żeglarskiej UKS "Dwójka". 

Zawodnikom życzymy wytrwałości w trenowaniu i sukcesów w zawodach.

Chętnych zapraszamy do naszej sekcji.

=====================================================

 

Aktualności

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
    ul. Mała Poznańska 1
  • 67-26-17-059 /mały budynek/
    780-753-391 - świetlica
    780-753-430 - oddział przedszkolny "LO"

Galeria zdjęć