Władze UKS "Dwójka".
Prezes - Pan Józef Grewling
Kierownik d.s szkolenia sekcji żeglarskiej - Pan Przemysław Kabat
W życie naszego Klubu włączają się aktywnie rodzice, którzy pomagają nam, wspierają nas, kibicują nam i są z nami.
Zajęcia na naszej szkolnej przystani odbywają się w środy i piątki.
Zawodnicy regatowi sekcji żeglarskiej:
Klasa EUROPA: 
Antoni Stanicki POL 428
Jan Filipiak POL 4
Klasa OPTIMIST: 
Krzysztof Juskowiak POL 335
Antoni Janik POL 1579
Hanna Stanicka POL 1792
Marta Laskowska POL 599
Witold Laskowski POL 1496
Grzegorz Filipiak POL 1634
Barbara Filipiak POL 385
Jan Korybalski POL 384
Igor Neć XX
=================================================================================================
IV MEMORIAŁ BOSMANA
ANTONIEGO "TOLKA" ŁUCZAKA
W sobotę i niedzielę 20-21.06.2026 na naszym rogozińskim jeziorze odbył się
IV Memoriał Bosmana Antoniego „Tolka” Łuczaka, regaty zorganizowane przez
KŻ „Kotwica” Rogoźno. Do udziału w zawodach zgłosili się żeglarze klas Optymist, Cadet, Europa, OKD i Finn. Nasz klub reprezentowali: w klasie OPP do lat 11:
Hanna Stanicka POL 1792, Grzegorz Filipiak POL 1634 i Barbara Filipiak POL 385. W klasie OPP od lat 12 Marta Laskowska POL 599 i Antoni Janik POL 1579.
W klasie Europa Antoni Stanicki POL 428 i Jan Filipiak POL 4. Sędzia zaplanował aż 10 wyścigów! Niestety warunki pogodowe okazały się bardzo trudne – upalnie i gorąco, prawie bez wiatru. W ciągu dwóch dni zawodów rozegrano tylko 4 wyścigi. Nasi zawodnicy zajęli odpowiednio następujące miejsca: Hania Stanicka – 4, Grzegorz Filipiak – 7, Basia Filipiak – 8, Antoni Janik – 5, Marta Laskowska – 6, Antoni Stanicki – 7 i Jan Filipiak – 12.
Gratulujemy udanego występu!


=================================================================================================
REGATY w CZŁUCHOWIE
6-7.06.2026
Sobota i niedziela 6 – 7.-6.2026 to dla naszych żeglarzy regaty w Yacht Klubie w Człuchowie. Na starcie stawili się zawodnicy klasy Optimist do lat 11 i od lat 12.
Wśród blisko 30 zawodników znaleźli się nasi żeglarze:
grupa młodsza: Basia Filipiak – POL 385, Grzegorz Filipiak – POL 1634, Hania Stanicka – POL 1792 i Witek Laskowski – POL 1496
grupa starsza: Marta Laskowska – POL 599, Antoni Janik – POL1579 i Krzysztof Juskowiak – POL 335.
Pogoda dopisała znakomicie – słonecznie, ciepło z dobrym wiatrem. Rozegrano w sumie 7 biegów (sobota i niedziela), które przebiegły bardzo sprawnie i dość szybko.
Nasi zawodnicy walczyli do samego końca nadrabiając słabsze biegi. Ostateczne wyniki prezentują się następująco:
grupa młodsza: Grzegorz – 4. Hania – 6, Witek – 9 i Basia – 13. Warto wspomnieć, że najmłodsza w drużynie Basia bardzo rozsądnie i trzeźwo wycofała się z jednego z niedzielnych biegów gdyż zerwał się porywający wiatr. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Brawo Basia!
grupa starsza: Antoni – 4, Marta – 5 a Krzysztof - 6.
Brawo za grę FairPlay i walkę do samego końca!
Dziękujemy firmie "FLUX MEDICAL" za zorganizowanie transportu łodzi.

=================================================================================================
REGATY W CHODZIEŻY
30-31.05.2026
W sobotę (30.05) i w niedzielę (31.05.) w Chodzieży odbyły się Regaty o Puchar Róży Wiatrów w klasach m.in. Europa i Omega. Z naszego Klubu na starcie zameldowali się: w klasie Europa – Antoni Stanicki – POL 428 i Jan Filipiak – POL 4, a w klasie Omega załoga POL 275 w składzie: Paweł Lewtak, Paweł Nowak i Krzysztof Brzeszczyński.
Pogoda dopisała – wiał dość mocny, równy wiatr co pozwoliło na rozegranie 7 biegów.
Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze!
Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco: Antoni Stanicki - 5 miejsce, Jan Filipiak – 10 miejsce, załoga Omegi - 4 miejsce.
Gratulujemy udanego startu i czekamy na więcej!

=================================================================================================
REGATY W CZERSKU
23.05.2026
W sobotę 23.05.br zawodnicy sekcji żeglarskiej UKS „Dwójka” wzięli udział w XXVII Regatach w klasie Optimist o Puchar Burmistrza Czerska.
Nasz Klub reprezentowali: w grupie do lat 11: Hania Stanicka, Witek Laskowski, Grzegorz Filipiak i Basia Filipiak. w grupie od lat 12: Krzysztof Juskowiak, Antoni Janik, Jan Filipiak i Marta Laskowska. W drużynie mamy troje debiutantów: Grześ, Basia i Marta.
Pogoda znakomicie dopisała – słonecznie i z umiarkowanym wiatrem.
Nasi żeglarze spisali się znakomicie! Grzegorz zajął I miejsce w grupie młodszej, Antoni III miejsce w grupie starszej. Drużynowo zajęliśmy miejsce I. Wspaniale spisali się debiutanci: Grześ, Basia i Marta.
Warto zauważyć, że nasi zawodnicy rywalizowali z żeglarzami klas sportowych z Czerska! W zawodach brało udział 32 uczestników.
Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco: Grzegorz Filipiak – I miejsce, Witold Laskowski – IV, Hanna Stanicka – VI, Basia Filipiak VII, Antoni Janik miejsce III, Krzysztof Juskowiak VI, Marta Laskowska – VII, Jan Filipiak – XVII.
Drużynowo zajęliśmy I miejsce.
Zaczynamy nowy sezon mocnym zwycięstwem i wspaniałym występem Debiutantów. Oby tak dalej!
Dziękujemy firmie "FLUX MEDICAL" za zorganizowanie transportu łodzi.

================================================================================================
PIERWSZY TRENING SEZONU 2026
Jesteśmy znowu na wodzie. Treningi rozpoczęte. Przygotowujemy się do zawodów, odpoczywamy i świetnie się bawimy. Mamy wiele radości i przyjemności z żeglowania!
=================================================================================================
ROZPOCZĘCIE SEZONU 2026
Rozpoczynamy nowy sezon żeglarski. Zajęcia na naszej szkolnej przystani odbywają się w środy i piątki od godziny 16.00. Ćwiczymy, trenujemy, przygotowujemy się do zawodów ale przede wszystkim dobrze się bawimy i spędzamy ciekawie wolny od nauki czas.
Przed nami udział w regatach Pilskiego OZŻ zaplanowanych na sezon 2026.
Juz niebawem zacznie się nabór nowych chętnych uczniów do sekcji żeglarskiej UKS "Dwójka".
Zawodnikom życzymy wytrwałości w trenowaniu i sukcesów w zawodach.
Chętnych zapraszamy do naszej sekcji.
=====================================================