e- propozycje czytelnicze dla klas 1 - 3

Julian Tuwim

Wiersze

Julian Tuwim to kolejny po Janie Brzechwie poeta, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Z bogatego dorobku poety na naszej stronie zostały zamieszczone wierszyki najbardziej cenione i lubiane przez dzieci. Julian Tuwim to klasyczne wierszyki do poczytania i świetna zabawa dla najmłodszych czytelników. Tuwima poezja dla dzieci jest napisana językiem dowcipnym, utwory przedstawiają jakiś fragment rzeczywistości, wiele z wierszyków ma ukryty morał lub przesłanie.

Wiersze Juliana Tuwima

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły też recytują wiersze, kliknij poniżej i wysłuchaj wybranej recytacji.

Jeśli chcesz abyśmy umieścili Twoją recytację to OCZYWIŚCIE będzie nam miło!!!

Nagraj recytację wybranego wiersza Tuwima i prześlij na adres alajeska@wp.pl z dołączoną zgodą rodzica

na umieszczenie Twojej recytacji.

Julian Tuwim

„Lokomotywa”