Nawigacja

 • Batory Ostrów Wlkp. - Dwójka Rogoźno

  Batory Ostrów Wlkp. - Dwójka Rogoźno

  Ostatni w tym sezonie wyjazd do Ostrowa Wlkp. odbył się w Święto Trzech Króli. Rywalem był zespół UKS Batory Ostrów . Mecze rozegraliśmy w hali, gdzie rozgrywane są mecze ekstraklasy kobiet w koszykówkę. Piękna, duża, ale z śliskim parkietem.  Do meczów przystąpiły w nowych pięknych zasponsorowanych przez firmę TRIBECCO strojach. Starsze  w białych, młodsze czerwonych. Dziękujemy!

  Pierwszy mecz rozegrały dziewczęta rocznika 2006/2005. Od początku dziewczyny dobrze broniły i w ten sposób rodziły się kontrataki,  które dawały nam przewagę . Jedna piątka robiła przewagę, druga ja utrzymywała. Gdy trener z Ostrowa odwrócił piątki to pierwsza utrzymywała przewagę, druga ją powiększała. Wyniki kwart były następujące 19-6, 25-10, 19-10, 18-12. Wyróżniającymi zawodniczkami były Weronika Gomulec, Michalina Przybył i Ania Górska, które zdobyły razem 56 pkt. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 81-31. Gratulacje  drużyna !

  Drugi mecz rozegrały dziewczęta z rocznika 2007. Z wyjątkiem pierwszej i ostatniej kwarty prawie na remis to w drugiej i trzeciej dominowaliśmy na boisku. I w tym spotkaniu o zwycięstwie zadecydowała dobra obrona i kontrataki. Trenerzy w drugiej połowie po uzgodnieniu zagrali w pierwszej części kwarty podstawowymi zawodniczkanu, w drugiej rezerwowe co dało mniej doświadczonym dużo satysfakcji z gry i lepsze możliwości ogrania. Kwarty przebiegały następująco pierwsza 6-17, druga 4-37, trzecia 3-16, czwarta 10-12. Ostateczny wynik 82-23. Gratulujemy !

 • KLASOWE JASEŁKA w klasie 1B

  Z okresem Bożego narodzenia związane są teatralne inscenizacje narodzenia Chrystusa – jasełka. W europejskiej kulturze chrześcijańskiej jasełka pojawiły się w XII wieku, w Polsce natomiast zostały rozpowszechnione w XVII wieku. Ich nazwa pochodzi ze starej polszczyzny, w której to jasło oznacza żłób, a ponieważ akcja jasełek dotyczy wydarzeń ze stajenki betlejemskiej, w której znajdował się żłóbek Pana Jezusa, nazwa ta przeniosła się na to niecodzienne przedstawienie.

  KLASOWE JASEŁKA w klasie 1B - Obrazek 1 ZDJĘCIA

  Wieloletnią tradycją naszej szkoły są jasełka bożonarodzeniowe. Tak jak co roku, również i w tym, w świąteczny nastrój wprowadziło zaproszonych rodziców przedstawienie jasełkowe przygotowane przez dzieci z klasy 1b, w dniu 19 grudnia 2018 r. nad przebiegiem, którego czuwała wychowawczyni Alina Jeska . Najmłodsi doskonale wcielili się w swoje role i wiernie odtworzyli wydarzenia zwiazane z przyjściem Jezusa na świat, za co zostali nagrodzeni dużymi brawami. Po części artystycznej wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczno-noworoczne oraz przywitali gościa  - Gwiazdora, który przyniósł dla wszystkich dzieci prezenty.

  Całość spotkania upłynęła w przyjaznej atmosferze, a wspólne kolędowanie zbliżyło do siebie społeczność klasową.

 • Konkurs "Mickiewiczowi Potomni" w Objezierzu

  14 grudnia odbył się XXII konkurs recytatorski "Mickiewiczowi Potomni", który tradycyjnie odbywa się przed świętami Bożego Narodzenia, aby uczcić pamięć o pobycie naszego wieszcza  Adama Mickiewicza w Objezierzu.

  Konkurs "Mickiewiczowi Potomni" w Objezierzu - Obrazek 1 ZDJĘCIA

  Jest to konkurs o zasięgu powiatowym, w którym biorą udział laureaci konkursów szkolnych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Joanna Złoch z klasy VIII a, Karina Dusza z klasy VII a oraz Matylda Niespodziana z klasy Va, które udały się do Objezierza pod opieką pani Joanny Witek.

  W tym roku ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicy recytowali utwory o tematyce patriotycznej. Nasze uczennice starały się zaprezentować z jak najlepszej strony: Matylda powiedziała wiersz "Śmierć żołnierza", Joanna wyrecytowała utwór "Śmierć Pułkownika", a Karina wygłosiła "Odę do młodości" (zagrała też pięknie na skrzypcach). Jednak poziom konkursu był bardzo wysoki i jury zadecydowało przyznać nagrody i wyróżnienia innym uczestnikom. Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

  Konkurs nie tylko był prawdziwą ucztą duchową dla miłośników twórczości Mickiewicza,  lecz również kulinarną, gdyż można było spróbować przepysznych rogalików z dżemem.

  Do konkursu uczennice przygotowała pani Magdalena Wojtusik.

 • Świąteczne zajęcia otwarte w klasie 2 b „Myślę, działam, poznaję, jestem kreatywny”. Tradycje Świat Bożego Narodzenia.

  Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci radosnym przeżyciem. Już sam okres przygotowań wywołuje wiele emocji. Dlatego uczniowie klasy 2 b wraz z wychowawczynią Małgorzatą Ormańczyk zaprosili rodziców dzieci na zajęcia otwarte rozwijające kreatywność pod hasłem „Myślę, działam, poznaję, jestem kreatywny”.  Tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

  Świąteczne zajęcia otwarte w klasie 2 b „Myślę, działam, poznaję, jestem kreatywny”. Tradycje Świat Bożego Narodzenia. - Obrazek 1 ZDJĘCIA

  Założonymi przez wychowawczynię celami zajęcia było:
  - poznawanie zwyczajów i tradycji związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia;
  - wdrażanie do poważnego traktowania obrzędów i tradycji;
  - przekazywanie wiedzy niezbędnej do funkcjonowania w życiu społecznym;
  - rozwijanie wrażliwości dziecka na otaczającą go rzeczywistość;
  - pogłębianie więzi z rodziną oraz budowanie pozytywnego kontaktu placówki z rodzicami dzieci;
  - rozwijanie samodzielności, aktywności twórczej oraz umiejętności - współdziałania w grupie, słuchania opinii innych, wyrażania własnych odczuć;
  - zwracanie uwagi dzieci na kształtowanie pozytywnych relacji międzyludzkich opartych na zrozumieniu i pomocy drugiemu w trudnych chwilach;

  W czasie zajęcia dzieci pracowały w zespołach. Rozwiązywały słowne kalambury, porządkując iloczyny i ilorazy tworzyły świąteczne hasła. Korzystając z rożnych źródeł wyjaśniały pojęcie „Tradycja”.  W wierszu W. Chotomskiej wyszukiwały nazwy tradycji świątecznych. Wraz z rodzicami doskonaliły śpiewanie pastorałki „Świąteczny czas”. Rywalizując w grupach uczniowie uzupełniali odpowiednimi literami  wyrazy z trudnością ortograficzną. Wspólnie z rodzicami dzieci wykonywały mapy mentalne: „Podczas świąt będziemy śpiewać kolędy..”, „Na choince zawiesimy..”, „Podczas wieczerzy będziemy spożywać następujące potrawy...” Na koniec nastąpiła prezentacja prac przez liderów grup.

  W wyniku realizacji poszczególnych zadań zajęcia uczniowie kształcili  następujące umiejętności kluczowe:
  - rozumienie doniosłości i znaczenia Świąt Bożego Narodzenia i ich rodzinnego charakteru;
  - efektywne współdziałanie w grupie w oparciu o aktywność artystyczną: plastyczną, muzyczną, literacką i matematyczną;
  - poszukiwanie, porządkowanie i wykorzystywanie informacji z różnych źródeł;
  - zastosowanie nabytych umiejętności w praktyce oraz prezentacja własnych osiągnięć.

  Na koniec spotkania w świątecznej atmosferze i scenerii dzieci złożyły rodzicom  życzenia i podarowały samodzielnie wykonane upominki, piękne choinki i aniołki na szczęście. Natomiast rodzice obdarowali swoje pociechy „kolorowymi ślizgami” z życzeniami śnieżnej zimy w celu ich maksymalnego wykorzystania .

 • KLASOWE ANDRZEJKI W KLASIE 1B

  Wiek wczesnoszkolny, to na pewno nie czas na poważne myślenie o zamążpójściu czy ożenku, ale na myślenie o wspaniałej zabawie, ciekawych konkursach – jak najbardziej tak.

  KLASOWE ANDRZEJKI W KLASIE 1B - Obrazek 1 ZDJĘCIA

  Wigilia świętego Andrzeja to dzień zarezerwowany na różne wróżby związane z „miłością”. Zwyczaje, obrzędy niegdyś spontanicznie podejmowane w zaciszach domowych, obecnie przeżywają renesans, a to za sprawą mediów: radia, telewizji, Internetu. Tradycją naszej szkoły stały się coroczne klasowe zabawy andrzejkowe, które dają uczniom wiele radości i wprowadzają element tak lubianej przez dzieci magii i tajemnicy. W tym roku uroczystość ta miała miejsce 29 listopadaZabawa w klasie 1b rozpoczęła się piosenką powitalną, krótką informacją na temat historii i tradycji wróżb andrzejkowych oraz nauką zaklęć, które mają pomóc w spełnianiu się wróżb. Następnie przystąpiliśmy do andrzejkowych zabaw takich jak:, „Serduszka”, „Buciki”, „Ciasteczka z przepowiednią”, „Kim będziesz w przyszłości”, „Kolorowa wróżba” i najważniejsza „Lanie wosku”. Wróżby przeplatane były zabawami tanecznymi i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

  Zabawy andrzejkowe przygotowała i przeprowadziła wychowawczyni klasy – Alina Jeska.

 • Wycieczka klas pierwszych i klasy trzeciej do Biskupina

  We wtorek 11 grudnia 2018 r. uczniowie klas: I a, I b i III wybrali się na Warsztaty Wigilijne do Zajazdu w Biskupinie. 

  Wycieczka klas pierwszych i klasy trzeciej do Biskupina - Obrazek 1 ZDJĘCIA

  W czasie ich trwania dzieci zapoznały się z obrzędami Świąt Bożego Narodzenia, śpiewali wspólnie kolędy i pastorałki, wspólnie piekli pierniki i bułeczki oraz  własnoręcznie przygotowywały stroiki na wigilijne stoły. Uczniowie wspólnie zasiedli do wigilijnej wieczerzy, podczas której mogli skosztować tradycyjnych świątecznych potraw.

  0piekę nad uczniami sprawowały panie: A. Jeska , M. Nowak, D. Nowacka, J.Krug, M. Grill ,M.Przybysz

  Opracowała: M. Przybysz

 • "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

  29 listopada 2018 r. w klasie1a zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada.

  "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.” - Obrazek 1 ZDJĘCIA

  Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Andrzejki w naszej szkole  to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą magicznych cyfr, lania wosku itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. W czasie zabawy dzieci raczyły się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez p. Bartkowiak i jej córki oraz innych rodziców. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

  Wróżby przygotowała wychowawczyni klasy : p. M. Przybysz, a w opiece nad dziećmi pomogła wychowawcy p. A. Koroluk.

 • Jarmark Bożonarodzeniowy.

      W sobotę 15.12.2018 r. odbył się w naszym mieście kolejny już Jarmark Bożonarodzeniowy. Na scenie prezentowały się rozmaite zespoły i soliści. Naszą Szkołę reprezentowała Grupa Kolędników w najbardziej tradycyjnym składzie – Matka Boża, św. Józef, Mędcy, Herod, Śmierć, Diabeł, Aniołowie, Pasterze, Gwiazda i oczywiście szopka. Zespół wykonał kilka kolęd, a Ola i Kajetan zachwycili zebranych recytacją wiersza „Boże Narodzenie z Gwiazdką”. 

  Jarmark Bożonarodzeniowy. - Obrazek 1 ZDJĘCIA

      W składzie Grupy znaleźli się uczniowie klasy VI b: Ola Rogińska, Janek Ignac, Kamil Kaszewski, Damian Piechowiak , Dawid Pacholczak, Szymon Węgielski, Marek Mazur, Mikołaj Miśtura, Maks Bardzik, Kajetan Blacha, Nadia Lehman, Nikola Lochyńska. Wiktoria Apoń, Natalia Kaszewska.
  Zespół przygotował Sławomir Stanicki.

 • MIKOŁAJKI W POZNANIU

  2 grudnia 2018 roku w hali Politechniki Poznańskiej po raz kolejny odbyły się „Mikołajki”, na które wybrali się chętni uczniowie naszej szkoły, głownie z klas III i II ale także I, V i VI.

  MIKOŁAJKI W POZNANIU - Obrazek 1 ZDJĘCIA

  Jak zwykle wyjazd dzieci odbył się pod opieką nauczycieli, tym razem byli to: Pani Renata Bolczyk, Iwona Pierudzka, Małgorzata Ormańczyk, Iwona Lichota, Małgorzata Nowak i Pan Sławomir Stanicki. Celem tej wycieczki było propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, zdrowego stylu życia, rozwijanie umiejętności rywalizacji i właściwej postawy podczas zmagań sportowych.  Organizatorzy przygotowali szeroki wachlarz propozycji zabaw i turniejów sportowych. Wszystkie spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczestników. Dzieciom szybko mijał czas bo doskonale bawiły się, próbując sił w różnych formach aktywności. Z ogromnym zainteresowaniem i aplauzem przywitały też przybyłego z Laponii św. Mikołaja, któremu mogły opowiedzieć o swoich marzeniach związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie wszystkich zachwycił magik, który pokazywał różne ciekawe sztuczki. Wszyscy wrócili do domu w doskonałych nastrojach.

 • Rocznica 13 grudnia

      W czwartek 13.12.2018 uczniowie naszej Szkoły pod opieką Pani Dyrektor wzięli udział w spotkaniu upamiętniającym kolejną rocznicę wprowadzenia w Polsce 13 grudnia 1981 r. stanu wojennego.

  Rocznica 13 grudnia - Obrazek 1 ZDJĘCIA

  Jak powiedział przewodniczący rogozińskiej Solidarności Pan Jacek Waliszewski to spotkanie miało podwójny charakter – oddanie hołdu ofiarom stanu wojennego i budzenie pamięci w młodym pokoleniu. Uczniowie naszej Szkoły przedstawili krótki program słowno-muzyczny. Adam Frieske zaprezentował krótką historię stanu wojennego, a Lukrecja Szafrańska wprowadziła obecnych w zadumę wierszem Adama Asnyka „ Póki w narodzie myśl swobody żyje”. Chór szkolny wykonał piosenkę „Ojczyzno ma”. 
      Na zakończenie uroczystości złożono wiązanki kwiatów. 
  Idąc ku przyszłości nie wolno zapominać o przeszłości – tej chwalebnej i tej bolesnej.
  Uczniów do występu przygotowali nauczyciele naszej Szkoły – Pani Ewelina Citar (chór) i Pan Sławomir Stanicki (słowo).

 • Mikołajkowy prezent – wycieczka klas czwartych do kina

  W poniedziałkowe przedpołudnie 3 grudnia uczniowie wszystkich czwartych klas wraz z opiekunami wyjechali do Domu Kultury w Wągrowcu,  aby obejrzeć widowisko filmowe pt. "Dziadek do orzechów i cztery królestwa".

  Mikołajkowy prezent – wycieczka klas czwartych do kina - Obrazek 1 ZDJĘCIA

  Przed senasem uczniowie zaopatrzyli się w smakołyki ze sklepiku; chętnych było bardzo dużo, dlatego kolejka zdawała się nie mieć końca ... Gdy nadeszła oczekiwana chwila, a na sali zapadła ciemność, widzowie mogli się przenieść do bajkowego świata, który bardzo kojarzył się z atmosferą nadchodzących świąt. Film w reżyserii Lassego Hallströma nawiązuje do znanej książki dla dzieci pt. "Dziadek do orzechów", którą napisał E.T.A. Hoffmann. Kinowa wersja wprawdzie różni się od pierwowzoru, jednak jest niezwykle barwna i poruszająca. Mówi o tym, że nie wszystko jest takie jak się na początku wydaje  i o tym, że warto uwierzyć w swoje nieograniczone możliwości.

  Przepiękna sceneria, bogate kostiumy, a przede wszystkim magia kina  sprawiły, że  uczniowie wychodzili z sali zadowoleni i uśmiechnięci. Wszyscy uznali wycieczkę za udaną, co niezmiernie ucieszyło wychowawczynie klas czwartych, gdyż była ona mikołajkowym prezentem dla czwartoklasistów.

 • DROGI POLAKÓW DO NIEPODLEGŁOŚCI - SPOTKANIE Z SYBIRAKAMI

  Dnia 6 grudnia 2018 roku odbyło sie spotkanie uczniów klasy 7b z Sybirakami. Naszymi gośćmi byli pan Zygmunt Strenczak i pan Włodzimierz Sadłowski – Sybiracy, czyli świadkowie tragedii Polaków podczas II wojny światowej.

  DROGI POLAKÓW DO NIEPODLEGŁOŚCI - SPOTKANIE Z SYBIRAKAMI - Obrazek 1 ZDJĘCIA

  Na Sybir, w głąb ZSRR, na przymusową i katorżniczą pracę, wywieziono 1350000 Polaków. Byli oni doświadczeni przez zło w najróżniejszej postaci. Dzięki temu spotkaniu uczniowie poznali tę ciekawą, ale jakże bolesną historię.
  Było to niezwykłe przeżycie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Była to wzruszająca, żywa lekcja historii. Wyrazem wdzięczności za świadectwo wielkiego patriotyzmu będzie nasza pamięć. Szczególnie przy pomniku – Krzyżu Sybiraków – wspomnimy tych, którym jest on poświęcony.

 • 11 listopada, 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości.

  Uroczystości związane z dniem 11 listopada  w naszym mieście rozpoczęły się o godz. 12 na Placu Karola Marcinkowskiego wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.

  11 listopada, 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości. - Obrazek 1 ZDJĘCIA

  W tej części nasi uczniowie uczestniczyli indywidualnie lub z rodzicami. Później o godzinie 14.30 rozpoczęła się dwuczęściowa inscenizacje historyczne. Zaczęła się od powitania przed Urzędem Gminy jednego z Ojców Niepodległości  Romana Dmowskiego. Naszą szkołę reprezentowały delegacje uczniów z klas 4 -5 wraz z P. dyrektor  Danutą Karolak i P. wicedyrektor Renatą Bolczyk. Następnie Honorowy Gość przejechał ulicami miasta i zatrzymał się w Muzeum Regionalnym, gdzie o godzinie 16.30 przemówił z balkonu dawnego Ratusza. W tej części naszą szkołę reprezentowała 21 osobowa delegacja uczniów z klas 6 – 8 z pocztem sztandarowym na czele. Stanowiliśmy najliczniejszą grupę manifestującą ten uroczysty dzień narodowymi flagami. Później uczniowie pod opieką Małgorzaty Ormańczyk wsparci o obecność dyrekcji szkoły przemaszerowali z placu Karola Marcinkowskiego do kościoła św. Wita, gdzie uczestniczyli w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę. Na koniec uroczystości oficjalnych wraz z innymi delegacjami nasi uczniowie oddając hołd poległym za naszą wolność, złożyli kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich i odśpiewali „Rotę”. Następnie uczniowie pod opieką rodziców udali się na przystań KŻ „Kotwica”, gdzie obejrzeli patriotyczne widowisko światła i dźwięku.

 • Liga U13 i U 12 UKS 9 Ostrów Wlkp - Dwójka Rogoźno

  Liga U13 i U 12 UKS 9 Ostrów Wlkp - Dwójka Rogoźno

  Tydzień przed Bożym Narodzeniem zawodniczki rocznika 2007 i 2005/2006 udały w kolejną daleką podróż do Ostrowa . Tym razem zagraliśmy na nowej pięknej hali w SP-9 Ostrów Wlkp. Na pierwszy ogień poszła drużyna grająca w lidze U13. Osłabiona chorobami i kontuzjami ale z liderką drużyna z animuszem rozpoczęła pojedynek. Po pierwszej kwarcie było 21-11, po połowie 37-22 dla nas. Trzecia kwarta prawie na remis 8-7 i najlepsza czwarta 4-22 ,Zdecydowane zwycięstwo 67-33. Ważne dla trenera było to, że prawie cała drużyna punktowała mimo iż Weronika Gomulec zdobyła ich 26. Gratulacje 

  Drugi mecz w dziewiątce, rozegrała drużyna rocznika 2007. Pierwsza kwarta tak jak w pierwszym meczu 21-11, druga prawie na remis 13-10 i po połowie prowadzimy 34-21. Trzecią wygrywamy 23-12, ostatnią 20-15 i zwycięstwo 77-48. Najwięcej punktów w tym meczu dobyła Amelia Purgiel 38. Potem tradycyjnie wizyta w galerii ostrovia na” małe co nie co”  i w doskonałych humorach, śpiewając kolędy wróciliśmy do domu.

 • Turniej mikołajkowy

  13 grudnia w Parkowie odbył się Turniej Mikołajkowy w piłce nożnej halowej. W zawodach udział wzięły 4 zespoły: gospodarz turnieju SP Parkowo, SP Budziszewko, SP Gościejewo oraz nasza „Dwójka” . Nasz zespół w składzie Maciej Wojciechowski, Stanisław Jóźwiak, Miłosz Konieczyński, Mateusz Dolata oraz Eryk Browarski wygrał wszystkie pojedynki. Dodatkowo Maciej Wojciechowski został najlepszy strzelcem oraz MVP turnieju. Turniej przebiegał sprawnie i w bardzo miłej atmosferze za co serdecznie dziękujemy organizatorom turnieju.

 • III miejsce w ogólnopolskim turnieju koszykówki rocznika 2007 w Bydgoszczy

  III miejsce w ogólnopolskim turnieju koszykówki rocznika 2007 w Bydgoszczy

  W weekend 7-9 grudzień drużyna rocznika 2007 udała się do Bydgoszczy na ich pierwszy wyjazdowy duży turniej. W pierwszym meczu tafiliśmy na gospodynie MUKS Bydgoszcz którym ulegliśmy 90-35.  W drugim meczu z Bryzą Kolbudy połowa meczu wyglądała podobnie . Bryza dominował prowadząc już różnicą 25 pkt. Jednak po przerwie drużyna się obudziła i na minutę przed końcem przegrywaliśmy tylko 44-40. Mecz zakończył się naszą porażką 48-41. W drugim dniu nadal mając szansę na pierwszą czwórkę w piewszym meczu pokonliśmy Kormoram Sieraków 48-17. Aby awansować należało wygrać z Energą Toruń. Połowa meczu bardzo wyrónana. W drugiej włączyliśmy drugi bieg i wysoka wygrana 50-18. Ostatniego dnia turnieju o brązowe medale przyszło nam się zmierzyć z Treflem Sopot, który tak jak my zajęli II miejsce w grupie B. Cały mecz od początku do końca bardzo wyrównay. Jednak to my schodziliśmy z boiska  z tarczą wygrywając 64-58. Drużynę poznaje się po tym jak zachowuje się w najważniejszym momencie. Nasze koszykarki zdały ten egzamin na piątkę zajmując III na 10 drużyn. Na uroczystym zakończeniu otrzymaliśmy medale, puchar i piękne koszulki . Do pierwszej piątki turnieju dostała się Amelia Purgiel, najlepszą zawodniczką w drużynie została Wiktoria Grabarczyk , wyróżniającą Matylda Niespodziana a nagrodę Pluszowego Misia sympatyczna Vanessa Medel. Turniej pokazał charakter drużyny rocznika 2007 i co należy poprawić w grze.

 • Zbiórka żywności dla CARITAS

      W sobotę 8.12.2018 Wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w przedświątecznej zbiórce żywności na rzecz CARITAS parafii p.w. św. Wita w Rogoźnie. Dary zbierano w sklepach Biedronka, Tesco i Lewiatan. Zebrana żywność w całości trafi do potrzebujących i samotnych mieszkańców Rogoźna w postaci paczek jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

  Zbiórka żywności dla CARITAS - Obrazek 1  ZDJĘCIA
      Za trud i pracę podziękowania należą się: Wiktorii Ignasiak, Roksanie Walczak, Julii Kamińskiej, Kasi Klińskiej, Kindze Grabarczyk, Mikołajowi Krzyśce, Joasi Złoch, Julii Grabarczyk, Mateuszowi Jabłońskiemu, Martynie Furtak, Laurze Męclewskiej, Natalii Troczyńskiej, Wikotrii Piechowiak,  Zuzannie Blacha, Klaudii Anusiak, Adrianowi Nowakowi, Klaudii Pacholczak, Sandrze Wanat, Marice Janowskiej, Filipowi Szturmińskiemu i Patrycji Wilczyńskiej.
      Rodzicom naszych Wolontariuszy dziękuję za wsparcie i wyrozumiałość. 
  Opiekun Grupy – Sławomir Stanicki.

   

 • Andrzejki w klasie 2b

  Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

  Andrzejki w klasie 2b - Obrazek 1 ZDJĘCIA

  26 listopada 2018 roku uczniowie klasy 2 b. uczestniczyli w zabawie andrzejkowej.  Przygotowali informacje  na temat tradycji andrzejkowych i przysłowia dotycząc tego święta. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Dzięki wróżbom przygotowanym przez wychowawczynię Małgorzatę Ormańczyk, chłopcy mogli poznać imię przyszłej wybranki, a dziewczynki imię przyszłego wybranka. Były też wróżby związane z zawodem przyszłej sympatii, a magiczne kolorowe kartki wskazały, jakimi cechami charakteryzują się uczniowie klasy 2 b. Tajemnicze owoce ukryte w czarodziejskim worku pokazały, co czeka dzieci w najbliższej  przyszłości. Dzięki wróżbie z butami  dzieci poznały kto pierwszy z klasy wejdzie w związek małżeński. Podczas wróżenia było dużo śmiechu i radości. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne i słodki poczęstunek.

   

 • Konkurs "Dzieje Wielkopolski w Podaniach i Legendach"

           We wtorek 27 listopada uczennice piątej klasy: Marta Grabarczyk, Matylda Niespodziana i Helena Stanicka reprezentowały naszą szkołę na XIX konkursie "Dzieje Wielkopolski w Podaniach i Legendach" zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Rogoźnie.

  Konkurs "Dzieje Wielkopolski w Podaniach i Legendach" - Obrazek 1 ZDJĘCIA

           Celem konkursu jest popularyzacja historii regionu na podstawie przeczytanych podań i legend. Aby wziąć udział w konkursie należało przeczytać 10 podań i legend m.in. "Założenie Poznania", "O Maćku Borkowicu i diable Borucie", "Zaklęta księżniczka w zamku gnieźnieńskim", "Ojciec i trzej synowie" i "Skarby w Luboni". W konkursie wzięło udział 25 uczniów z całego powiatu. W pierwszym etapie należało odpowiedzieć na dwadzieścia pytań, w drugim etapie – rozwiązać krzyżówkę z hasłem. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 uczniów, w tym nasza uczennica – Matylda Niespodziana. Niestety kolejny etap okazał się trudniejszy i nie zdobylismy żadnego miejsca w konkursie. Jak podkreśliła przewodnicząca jury poziom wiedzy wszystkich uczestników był bardzo wysoki i trudno było przyznać miejsca. Na pocieszenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

           W pamięci na pewno pozostanie miła atmosfera podczas konkursu oraz wspomnienie fascynującej przygody jaką było poznawanie niezwykle interesujących legend i podań z naszego regionu. Uczennice do konkursu przygotowała pani Joanna Witek.

   

 • Maciej Wojciechowski na Lech Cup 2018

  W pierwszy weekend grudnia tj.1- 2 grudnia w hali UAM na Morasku  odbył się najlepszy turniej piłki nożnej dzieci do lat 12  Lech Cup 2018.

  Maciej Wojciechowski na Lech Cup 2018 - Obrazek 1 ZDJĘCIA

  Od pierwszej edycji aż po ostatnią, w turnieju uczestniczyło już ponad trzydzieści różnych klubów. „Od kilku lat bacznie notujemy nazwiska młodych piłkarzy i czekamy na ich debiuty w wielkiej piłce - mówi Hubert Nowacki, szef projektu i zarazem dyrektor Lech Cup, jednego z najlepszych międzynarodowych turniejów do lat 12.”  W każdej edycji rozgrywek udział bierze około stu młodych zawodników. Lech Cup cieszy się sławą jednej z najlepszych imprez tego typu w Europie. To niewątpliwie zasługa uczestnictwa w nim drużyn z renomowanych klubów, a także bardzo wysokiego poziomu sportowej rywalizacji. Uczeń klasy 5A  Maciej Wojciechowski był jednym z zawodników, który brał udział w tym prestiżowym turnieju jak reprezentant gospodarzy.

  Rocznik 2007 poznańskiego Lecha źle rozpoczął tegoroczny turniej Lech Cup ponosząc porażki w starciach z Herthą Berlin oraz Slavią Praga. Później przyszła wygrana nad Chelsea FC, porażka z Benfiką, a następnie dwa zwycięstwa nad Austrią Wiedeń oraz Arsenalem. Dzięki temu w ostatnim spotkaniu z Anderlechtem „niebiesko-białym” do awansu do grupy Ligi Mistrzów wystarczał remis, który ostatecznie padł.

  Po niezłej sobocie Kolejorz w drugim dniu imprezy walczył o czołowe lokaty podczas Lech Cup 2018. Na początek niedzieli zrewanżował się Benfice Lizbona pokonując Portugalczyków. Następnie Lech U-12 ponownie przegrał z Czechami oraz z Niemcami, zatem musiał grać o 3. miejsce. W pojedynku o brąz więcej szczęścia dopisało poznaniakom, którzy po remisie z Benfiką 3:3 zwyciężyli w rzutach karnych i wywalczyli  III miejsce w tym międzynarodowym Turnieju.

  Halowy turniej dzieci Lech Cup 2018 po raz 3 w historii i po 10 latach przerwy wygrała ekipa Slavii Praga, która zwyciężyła w aż 10 meczach na 11 rozegranych. Czesi w tegorocznej imprezie wyprzedzi Herthę Berlin, Lecha Poznań, Benfikę Lizbona, Chelsea FC, Anderlecht Bruksela, Arsenal FC oraz Austrię Wiedeń, która była ostatnia.

  Warto dodać, że rok temu podczas Lech Cup młodzi lechici zajęli 1. miejsce co było wtedy sporą niespodzianką. Do tej pory w poznańskiej imprezie dla juniorów aż 4 razy zwyciężyła Hertha Berlin w tym 3 razy z rzędu. Poza Niemcami 3-krotnie triumfowała Slavia Praga oraz po 1 razie wspomniany już Lech Poznań, FC Barcelona, Hamburger SV, Dinamo Zagrzeb i Bayern Monachium, których tym razem zabrakło w Polsce.

  Uczeń naszej szkoły zaprezentował się bardzo dobrze i był mocnym punktem swojej drużyny zdobywając dla niej bramki. Dzięki dopingowi rodziny i przyjaciół odważnie prezentował swój sportowy talent.

   Gratulujemy Maćkowi i życzymy dalszych, nie tylko sportowych sukcesów!

   

Aktualności

Kontakt - administrator strony Hubert Kuszak

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie
  64-610 Rogoźno
  ul. Mała Poznańska 1
  NIP 766-17-74-104
 • 67-26-17-005
  67-26-17-059

Galeria zdjęć